Cuma, Ekim 15, 2021

Windows 11 çıkış tarihi, haberler ve özellikler

- Advertisement -

Windows 11 çıkış tarihi haberleri ve özellikleri, gelişiminin ilk aşamalarından beri tartışma konusu olmuştur. Dünyanın dört bir yanından Gelen windows 11 indir meraklıları, windows 11 iso türkçe Microsoft’tan çıkan en son işletim sisteminin sunduğu çeşitli özellikleri tartışıyorlar. Bazı insanlar yeni görünüm ve kullanım kolaylığından memnun olsa da, bazıları Windows 10‘un beta sürümünde keşfedilen bazı hatalar nedeniyle bundan çok memnun değil. Windows 11 ISO Türkçe uzmanları ayrıca, Windows 10 Fall Creators Güncellemesinin önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlanacağını ve bunun sisteme birçok yeni özellik ve iyileştirme getireceğini söyledi. Şimdi, Windows 11 çıkış tarihi haberlerinin ve özelliklerinin ne hakkında olduğunu görelim.

Windows uzmanları, Windows 11 Fall Creators Update‘in işletim sisteminde bazı güzel özellikler sunacağını ve kullanıcının sistemlerini optimize etmesine yardımcı olacak iyileştirmelerle yüklendiğini iddia etti. Windows 11 sistem gereksinimleri Ayrıca, bu yeni işletim sisteminin sistemlerini optimize etmek isteyenler için çok yararlı olacak bazı havalı yeni araçlar içereceğini de eklediler. Bazı insanlar, Windows 11 Pro güncelleştirmesinin bilgisayarlarından daha iyi performans elde etmelerine izin vereceğini ve bilgisayarlarıyla daha fazla şey yapabileceklerini görmüştür. Windows uzmanları, bu yeni işletim sisteminin kullanıcılara virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha iyi güvenlik ve koruma sağlayabileceğini de iddia etti. Windows 11 Microsoft sistemleri son zamanlarda yüksek kaliteli sorunlar yaşadığından, kullanıcıların kesinlikle piyasada bulunan en son yamalara ve güvenlik güncellemelerine sahip etmenin bir yoluna ihtiyacı olacaktır.

Windows 11 download, Windows 11 Fall Creators Update’in Windows sistemlerinin tarihinde en çok beklenen sürümlerden biri olduğunu iddia etti. Bu yeni sürümde yer alacak Olan Windows 11 özellikleri, kullanıcılara sadece daha iyi bir genel deneyim sunmakla kalmayacak, aynı zamanda bilgisayarlarındaki güvenlik ayarları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacaktır. Windows 11 indir – gezginler sistemlerini korumak için kullanılan düşük kaliteli güvenlik yazılımı programlarıyla ilgili olarak bazı kullanıcılar tarafından dile getirilen güvenlik sorunları, bu yeni işletim sisteminin devreye girmesiyle çözülmüştür. Bu yeni işletim sistemi, kullanıcılara yeni Windows işletim sistemini kullananlar için harika olacak daha iyi bir kullanıcı arayüzü de sağlayacaktır.

Windows 11 Kısa Kısa..

  • Bu ne? Windows 11, Windows 10’un halefi olabilir
  • Ne zaman çıkıyor? Windows 11’in bu yılın sonuna doğru çıkacağı söyleniyor
  • Fiyatı ne kadar? 10’dan 11’e kadar olduğu için bu sefer küçük bir ücret olabilir

Windows 11 çıkış tarihi

Şu anda Windows 11 için onaylanmış bir çıkış tarihi yok.

2015’te Windows 10’un piyasaya sürülmesiyle Microsoft, Windows 11 olmayacağı konusunda kararlıydı , ancak teknoloji yıllar içinde değişiyor ve 10 numaraya bağlı kalabileceğiniz kadar uzun bir süre var. Apple, macOS’a kadar teknik olarak on yıl boyunca yaptı. 11 Big Sur geldi ve bu markanın yeni bir numara için haykıran aynı büyüklükte müşteri tabanı yok.

Windows Central , Windows 10 21H2 sürümünün dahili zaman çizelgesinin Ekim ayına işaret ettiğini ve bu tarihten önce Windows Insider kanalları aracılığıyla test edildiğini bildiriyor.

Bu, duyurulursa henüz Windows 11’e yükseltmek istemeyen kullanıcılar için büyük bir Windows 10 güncellemesi sunmak için geçerli olabilir.

Microsoft, 24 Haziran’da Doğu Saati ile 11:00’de ‘yeni nesil Windows’ hakkında konuşmak için bir etkinlik duyurdu , bu nedenle çok yakında kesin olarak öğreneceğiz.

9 Haziran’da şirket , %4,000’e yavaşlayan başlangıç ​​sesleriyle dolu aşağıdaki videoyu yayınladı . Videonun uzunluğunun tam olarak 11 dakika olduğunu söylüyor.

Windows 11 adı

Microsoft, ürünleri için beklenmeyen isimler konusunda bir üne sahiptir. Bu ister Xbox Series X, ister Windows Live veya OneDrive olsun, çoğu zaman beklemeyeceğiniz bir ad olduğundan emin olabilirsiniz.

Build 2021’in açılış konuşmasında Microsoft CEO’su Satya Nadella , Windows’un yeni bir sürümünü kullanmaktan bahsetti . Nadella, katılımcılara, “Son birkaç aydır kendi kendime ev sahipliği yapıyorum ve yeni nesil Windows için inanılmaz derecede heyecanlıyım” dedi.

Bu yine de Windows 11 anlamına gelebilir , ancak diğer uygulamalarıyla uyumlu hale getirmek için başka bir şey olarak adlandırılabilir. Eski bir Windows Phone adını geri getirmek için Windows One, Windows 365 ve hatta Windows Series olabilir ve Microsoft’un şaşırtıcılığa daha yakın eğilimi göz önüne alındığında, on yıl önce beklediğimizden çok daha fazla olasılık var.

Bildiren bir özellik, Windows 10 desteğinin bundan yalnızca üç yıl sonra 2025’te sona ereceğini görmektir .

Windows 11 çıkış tarihi, haberler ve özellikler 1

Bu, yalnızca Windows 11’in gerçekten yolda olduğu ve 2015’te piyasaya sürülen bu Windows sürümünün zaten bir bitiş tarihi gördüğü fikrine güven veriyor.

Sun Valley, bu yıl Windows 10’un başka bir sürümü olarak hala ima edilirken, Microsoft’un 24 Haziran’da büyük bir duyuruya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Her ne kadar geçmişte Microsoft’un önceki Windows sürümlerinin öldürülmesini daha önce ertelediğine dikkat edilmelidir, Windows 7 burada harika bir örnektir. Böylece Windows 10’un 2025 bitiş tarihinden sonra da canlı olduğunu görebiliriz.

Windows 11 çıkış tarihi, haberler ve özellikler 2

Windows 11 özellikleri

‘ Sun Valley ‘ hala yenilenmiş bir görünüme sahip olduğu söylense de, bu özelliklerden bazılarının bunun yerine Windows 11’e taşındığını hayal etmek uzun sürmüyor.

Onaylanmış özelliklerin yokluğunda, görmeyi bekleyebileceğimiz şeylere işaret eden birkaç sızıntı ve söylenti var. İşte şimdiye kadar bildiklerimiz.

Windows 11 için yeni bir görünüm

En son Insider geliştirme kanallarında, Windows 7’den bu yana görünümde en çarpıcı değişiklikleri veren, yeniden tasarım gören sayısız simge zaten var.

Kullanıcı arayüzünün şu anda yeni bir yazı tipi olan Segoe UI Değişkeni ile yeniden tasarlanmakta olduğu uzun süredir söylentiydi, zaten geliştirme sürümlerinde daha build 21376’da etkinleştirildi. Ancak, Microsoft‘un tasarım ekibi de yeni bir yazı tipi arıyor ve kullanıcılardan aralarından seçim yapmalarını istiyor . Calibri’nin yerini alacak beş yazı tipi.

Yenilenen yalnızca yazı tipleri ve simgeler değil, tüm işletim sistemi boyunca köşelere bile gidiyor ve Windows 10‘a yönelik kendi büyük güncellemesi olarak öne çıkması için Windows 11’e taşınabilir.

Yakın zamanda tespit edilen bir iş ilanı var , bu da yeniden tasarımın gelmesine daha da fazla ağırlık veriyor. Rolü “Windows UX’in yeni parçaları oluşturmak ve mevcut parçalarını modernize etmek, kullanıcıların ihtiyaçlarını anlamak için kullanıcı araştırması yapmak” olarak tanımladı.

Bu aynı zamanda Windows 10‘un ince bir şekilde yenilenmesi anlamına gelse de, 24 Haziran etkinliğinde onaylanırsa Windows 11 için büyük bir yeniden tasarım anlamına gelebilir.

Windows 11 çıkış tarihi, haberler ve özellikler 3

Yeni görünümün yanı sıra, yuvarlatılmış köşelerin uygulanması da geliyor. Bu, tüm kullanıcı arabirimindeki keskin kenarları kaldıracak ve Windows 11’e daha yumuşak bir görünüm kazandıracaktır.

Microsoft, Ayarlar uygulamasının, bunun yerine Windows 11’de yapabileceği ince ancak etkili değişikliğe erken bir bakış sağlayan maket görüntülerini yayınladı.

Uygulama pencerelerinden Başlat Menüsüne, düğmelere, Canlı Döşemelere ve hatta Eylem Merkezine kadar. Bu özellik, Windows 11’in nasıl göründüğü üzerinde çarpıcı bir etkiye sahip olabilir ve Windows 10’dan yükseltme yapan kullanıcılar için öne çıkmasına yardımcı olabilir.

Windows 11 yeni işletim sistemi özellikleri

Windows 11’e yapılacak büyük bir güncelleme, yalnızca işletim sisteminin görünümünde değil, birçok duruma getirebileceği kullanışlı özelliklerde de olacak.

Microsoft’un pil kullanım istatistiklerini Ayarlar uygulamasına dahil edeceği bildirildi . Akıllı telefonlar yıllardır bu tür bir özelliğe sahipti, ancak Windows’ta bariz bir şekilde yok.

‘Sun Valley’den Windows 11’e taşınabilecek diğer söylentili özellikler arasında, önceden yüklenmiş Microsoft uygulamalarının çoğunu kaldırma yeteneği, harici ekranlar için ek yardım için iyileştirmeler ve Microsoft Hesabınız için bir gösterge panosu yer alabilir. görev çubuğu.

Ek olarak, son test derlemeleri, genellikle Görev Yöneticisi’nde görülen görev çubuğunun ve Dosya Gezgini işleminin en sonunda ayrılmış gibi göründüğünü ileri sürdü.

Windows 11 tablet iyileştirmeleri

Tablet modu, Windows 8’den beri Windows’un zayıf noktalarından biri olmuştur.

Bununla birlikte, şu anda söylentileri dolaşan en önemli özellik , kullanıcı arayüzünün üzerine oturacak ve dokunmatik ekranda izleme dörtgeni benzeri hareketlere izin verecek yeni bir ‘hareket katmanı’ .

Her ikisi de planlanan ses için yeni bir kullanıcı arayüzü ve kalem için bağlam menüsü ile hem kalem hem de ses girişlerinin daha da iyileştirilmesi bekleniyor.

Bu tablet özellikleri, özellikle Microsoft’tan gelecek Surface ürünleriyle birlikte Windows 11 için bir vitrin olabilir. Yaklaşan tabletleri için yeni, numaralandırılmış bir işletim sistemine sahip olmak, zamanı geldiğinde yeni kullanıcılar için büyük bir satış noktası olabilir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz