Pazartesi, Eylül 27, 2021

Apple Watch Almalı mıyım? Bunu Yapmadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru

- Advertisement -

Apple Watch, Muhtemelen dün bileğinizde Apple Watch‘ı test etmenizi isteyen bir bildirim var, eğer almadıysanız delisiniz. Bu saatin arkasındaki yutturmaca, yakılan kalorilerinizi izlemenize ve ayrıca fitness aktivitelerinizi ölçmenize yardımcı olmasıdır. Saat, bisiklet mesafenizi ve ne kadar süredir yürüdüğünüzü veya koştuğunuzu takip edebilecektir. Tenis oynayan biriyseniz, kendiniz için bir tane almayı düşünmelisiniz, çünkü daha uzun süre tenis oynamayı çok daha kolay hale getirecektir. Apple Watch antrenman ekleme ayrıca kaç mil yürüdüğünüzü veya koştuğunuzu ve antrenmanınız sırasında kaç kalori yaktığınızı da söyleyecektir.

Apple Watch antrenman listesi satın almaya karar vermeden önce düşünmeniz gereken birkaç şey vardır. Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, saati normal günlük aktiviteleriniz sırasında mı yoksa sadece spor yaparken mi takacağınıza karar vermektir. Örneğin, yalnızca egzersiz yaparken takabilirsiniz, ancak yine de iPhone’unuzu her zaman takmalısınız. Saati ne sıklıkta takmayı planladığınızı da düşünmek isteyeceksiniz. Haftada sadece iki kez egzersiz yapıyorsanız, apple watch almayın, çünkü gerçekten paranıza değmez. Öte yandan, haftada beş kez veya daha fazla koşarsanız, ortalama hızınızın ne olduğu hakkında daha iyi bir fikre sahip olmak için bir tane almak isteyebilirsiniz.

Ayrıca kararınızı verirken bütçenizi de göz önünde bulundurun. Bazı insanlar bankayı bozmadan bir Apple Watch alabilecekler. Diğer insanlar bütçelerine uygun bir tane alamadıklarını düşünebilirler. Saati ne için kullanacağınızı ve bir fitness ve sağlık ürününde ne aradığınızı aklınızda bulundurun. Sadece “iPod” adına bakmayın ve fitness ihtiyaçlarınız için çalışacağını varsaymayın. Her zaman ince baskıyı okuyun ve yeni bir şey satın almadan önce her zaman kalifiye bir profesyonele danışın.

1. Apple Saatinizi Kullanacak Mısınız?

Apple Watch Almalı mıyım? Bunu Yapmadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru 1

Kendinize başka bir şey sormadan önce, yatırım getirisi alacağınızdan emin olmanız gerekir. Apple Saatler ucuz değil – daha sonraları – ve odanızın köşesinde toz toplamasına izin verecekseniz bir tane satın almak anlamsızdır.

Halihazırda bir saat kullanıyorsanız, muhtemelen Apple Watch’ınız için de aynısını yapacaksınız. Ayrıca, formda kalmakla ilgileniyorsanız ve yatırımın sizi her gün daha fazla hareket etmeye motive edeceğini düşünüyorsanız, satın almayı düşünmeye değer.

Halihazırda düzenli olarak çalışıyorsanız, özellikle de sonuçlarınızı iPhone’unuzda takip ediyorsanız, bir Apple Watch satın almayı da düşünebilirsiniz. Tabii ki, avantajlarından yararlanmak için egzersiz yaparken bir Apple Watch kullanmanıza gerek yok.

Cihazınızı müzik dinlemeye veya iPhone’unuza gönderilen mesajları okumaya yardımcı olması için kullanacağınızı düşünüyorsanız, bir tane satın almayı düşünmeye değer.

Diğer taraftan, yeni cihazlardan çabucak sıkılırsanız, bir Apple Watch satın almayı iki kez düşünmek isteyebilirsiniz. Saat kullanmayı hiç sevmediyseniz ve her sabah takmak için bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız, yatırımı yeniden gözden geçirmeye değer.

2. Bir Apple Watch, Antrenmanlarınızın Kalitesini Artırır mı?

Apple Watch Almalı mıyım? Bunu Yapmadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru 2

Halihazırda bir fitness tutkunuysanız, muhtemelen spor salonundaki son birkaç tekrarı veya sabah koşunuzun son kilometresini atlatmak için bir tür teknoloji kullanıyorsunuzdur. Bu, akıllı telefonunuz, başka bir akıllı saat veya kablosuz kulaklık olabilir.

Egzersiz yaparken teknolojiyle daha verimli olabileceğinizi düşündüğünüz için bir Apple Watch’a bakmaya başlayabilirsiniz. Bazı durumlarda yeni bir saate sahip olmak yardımcı olabilir; diğer zamanlarda, olmaz.

iPhone’unuzu her yere taşımadan performansınızı ölçmek istiyorsanız, bir Apple Watch antrenmanlarınızın kalitesini artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, Apple Watch’taki fitness özelliklerini kullanmakla ilgileniyorsanız, daha iyi sonuçlardan yararlanabilirsiniz .

Öte yandan, şu anda bir telaş içindeyseniz, bir Apple Watch muhtemelen yardımcı olmayacaktır. Başlamak için daha motive hissedebilirsiniz, ancak yeni bir gadget’ın yeniliği sonunda yıpranacaktır. Benzer şekilde, kendinizi konfor alanınızın dışına itmezseniz, Apple Watch antrenmanlarınızın kalitesini artırmaz; sonuçlarınızı kaydetmek yalnızca başlangıç ​​noktasıdır.

3. Bir Apple Watch İçin Bütçeniz Var mı?

Apple Watch Almalı mıyım? Bunu Yapmadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru 3

Tamam, Apple Watch’ınızdan iyi bir şekilde yararlanmaya karar verdiniz. Sormanız gereken bir sonraki soru, şu anda bir tane karşılayıp karşılayamayacağınızdır.

Apple ürünlerinin kalitesinin bir bedeli vardır ve aynı şey Apple Watch hakkında konuştuğumuzda da geçerlidir. Temel bir Apple Watch, Apple Store’da hala 199 dolar civarında, bazı modellerin fiyatı ise 700 doların üzerinde olacak.

Ayrıca Apple Watch’unuzu iPhone veya Wi-Fi olmadan kullanmak için hücresel tarifeye sahip bir hücresel saatinizin olması gerektiğini de unutmayın; bu, aylık harcamalarınızı biraz artıracaktır.

Ancak, mutlaka yepyeni bir Apple Watch satın almanız gerekmez. İnternete bakarsanız, muhtemelen hala yeterince iyi çalışan kullanılmış bir cihaz satın alabileceğiniz bir yer bulacaksınız. Ayrıca, eski modeller birkaç yıl daha yeni güncellemeler alacağından, en son modeli satın almanız da gerekmez.

Kullanılmış cihazlara baktıktan sonra hala bir Apple Watch satın alacak paranız yoksa endişelenmeyin; daha sonra istediğiniz zaman bir tane satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini kredi kartıyla finanse etmek yerine, bir tasarruf planı (ve ayrı bir pot veya hesap) oluşturun. Araçlara sahip olduğunuzda, satın alma işleminizi yapmaktan çekinmeyin.

4. Apple Watch’ınızı Eşleştirebileceğiniz Bir iPhone’unuz Var mı?

Apple Watch Almalı mıyım? Bunu Yapmadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru 4

Apple Watch’unuzu satın almayı haklı gösterecek kadar kullanacağınızı düşünüyorsanız ve bir tane satın almaya gücünüz yetiyorsa, doğru yoldasınız. Şimdi tek yapmanız gereken bir iPhone’unuz olduğundan emin olmak.

Bir Apple Watch’u ilk satın aldığınızda, kurulum aşamasında onu bir Apple iPhone ile eşleştirmeniz gerekir.

Cihazınızı kurduktan sonra teknik olarak bir Apple Watch’u iPhone olmadan da kullanabilirsiniz. Ancak, zamanı ve diğer birkaç özelliği kontrol etmenin yanı sıra podcast’leri ve müzikleri dinleyebilirken, yapabileceklerinizi büyük ölçüde sınırlandıracaksınız.

Bir aile üyesinin iPhone’u varsa Apple Watch’unuzu ayarlamak için Aile Kurulumu’nu kullanabilir.

Şu anda bir iPhone’a erişiminiz yoksa, her zaman yeni bir tane satın alabilirsiniz. Ancak, bu çok büyük bir ön yatırım olduğundan, önce bunu yapmak ve Apple Watch’u satın almayı bir süreliğine ertelemek isteyebilirsiniz.

5. Apple Watch’u Piyasadaki Diğer Saatlerle Kıyasladınız mı?

Apple Watch Almalı mıyım? Bunu Yapmadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru 5

Bir Apple Watch satın almayı düşünürken, birçok başka akıllı saat seçeneğiniz olduğunu unutmamak önemlidir. Ayrıca, Apple Watch’ların birçok heyecan verici özelliği ve kullanıcı dostu bir işletim sistemi olsa da, sizin için en uygun olmayabilirler.

Apple Watch’a popüler alternatifler şunları içerir:

  • Fitbit
  • Huawei
  • Garmin
  • TruWood
  • Samsung

Apple Saatler iPhone’lar olmadan çalışmayacak olsa da, iOS cihazınızla Fitbit ve Samsung’un beğenilerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çok Yakında Bir Apple Watch Satın Almalısınız

Apple’ın her yıl milyonlarca saat satması şaşırtıcı değil. Bu cihazlar, fitness sonuçlarınızı daha iyi takip etmenize ve bileğinizden diğer birçok işlevi gerçekleştirmenize yardımcı olarak iPhone’un mükemmel bir arkadaşıdır.

Ancak aynı zamanda, bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce kendinize birkaç soru sormanız çok önemlidir. Apple Watch, onu öneren arkadaş için mükemmel bir seçim olsa da, başka bir şey denemenin daha iyi olduğunu görebilirsin.

Bir Apple Watch’ın sizin için ideal olduğuna karar verdiyseniz, bir tane satın alabilirseniz ve eşleştirmek için bir iPhone’unuz varsa, satın almayı kesinlikle düşünmelisiniz.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz