WordPress resimlerinize otomatik Watermark ekleyin

- Advertisement -
- Advertisement -

Bloğundan hiç makale kopyalanmayan biri varsa hemen el kaldırsın bakim.

Maalesef her zaman dürüst blokçuların başındaki bir dert olmuştur bu. Orijinal ve kaliteli içerik üretmek için çalışıp didinirsiniz ve bu size hit kazandırırken  diğer yandan kıskanç blokçuların dikkatini de çekmiş olursunuz. Onlar ki makalenizi kopyalayıp kendi reklam dolu bloglarında yayınlamak için sabırsızlanırlar.

WordPress resimlerinize otomatik Watermark ekleyin

Maalesef bu parazitlerden korunmak neredeyse imkansızdır. Alınabilecek önlemlerden biri de resimlerinize Watermark (resimlerinize logo ve site ismi) eklemektir. Bu sayede makalenin nerede ve kim tarafından üretildiğine dair bir görsel sunmuş olursunuz. Her defasında resminize manual site ismini eklemek sıkıcı olabilir  bu nedenle sizler için bunu yüklenen her resimde otomatik yapan bir plugin tanıtacağım.

Bahsettiğim plugin’in ismi Marekkis Watermark Plugin ve tüm güncel WordPress sürümleriyle uyumlu olduğu garanti edilmiştir. Kullanımı oldukça basittir fakat yine de kurulumundan bahsetmek istiyorum.

  • Eklentiyi buradan indirip WordPress panelinden kurun.
  • Bu dosyayı bulup açın /wp-admin/includes/media.php ve 221-222 satırına gelin.
  •  Belirttiğimiz satıra bu kodu ekleyin.

// INSERT HERE!!!
MM_Execute_WM($file,”);

Daha sonra WordPress panelinden Ayarlar –> Watermark seçeneğine tıklayıp “Use file stempel.png as watermark“ şıkkının işaretliyoruz.  Bu durumda yapmanız gerek tek şey kendi “stempel.png” resminizi yapıp yüklemek.

Ayrıca resim yerine Watermark‘nızı yazı şeklinde de ayarlayabilirsiniz.

Bildiğiniz bu tür başka eklentileri bizimle yorum bölümünü kullanarak paylaşabilirsiniz.

Acun Ilıcalı Yeni Bir Platform Kuruyor! Exxen Nedir?

Acun Ilıcalı, birçok televizyon programında sunuculuk yapmış olup bazı dizilerde de roller almış bir ünlüdür. TV8 televizyon kanalını sahiplenmesinin ardından televizyon sektöründe...

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz.

Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

The New York Times'ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi. Gazete,...

İlginizi Çekebilir

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here