WinRar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? 2019

- Advertisement -
- Advertisement -

Bilgisayarınızda yer alan ancak fazla yer kaplayan dosyalarınızı, e-posta ile göndermek istediğiniz zaman alacağınız uyarı, “dosyanın boyutunun çok yüksek olduğudur. İşte bu problemin çözümünde kullanacağımız program olan WinRar 2019 ne işe yarar göz atalım.

Dosyalarınızı özellikle e-maile eklemek istediğinizde gönderebilmeniz için biraz sıkıştırmanız yani boyutunu e-posta aracına sığacak kadar küçültmeniz gerekir. Bunun için yapacağınız şey WinRar programını kullanmaktır. Hem masaüstünde hem de diğer disklerinizde aşırı dağınık duran dosyaların bir arada düzenli bir şekilde durmasını da sağlayan WinRar, oldukça popüler bir program. Programın isminde yer alan “Rar” aslında bir dosya uzantısı. Böylelikle size e-posta ekinde ile gelen sıkıştırılmış dosyalarınızı açabilmenizi de sağlıyor.

Ne işe yaradığından bahsettiğimiz WinRar nasıl kullanılır, şimdi de ona bakalım. Bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirdiğiniz ve kullandığınız WinRar’da dosya sıkıştırabilmeniz için, dosyanızın üzerine sağ tıklayıp “Arşive ekle” kısmına tıklamanız lazım. Açılan pencerede sıkıştırmak istediğiniz dosyanın ismini üst taraftan değiştirebilir ve WinRar’ın bu dosyayı sıkıştırıp nereye kaydetmesini istiyorsanız orayı seçebilirsiniz.

Boyutu çok yüksek olan dosyalarınızı zaman kazanmanız için Profil menüsünden küçük parçalar halinde sıkıştırıp hem daha kolay mail atmanızı sağlar hem de epey bir süre kazandırır. Bu dosyalarınızı ciltlere bölmek isterseniz hangi boyutta istediğinizi girebiliyorsunuz. Büyük ölçekli dosyalarınızı sıkıştırırken WinRar menüsünde bulunan “en hızlı” seçeneği yerine “en iyi” seçeneğini seçmeniz, nitelik olarak dosyalarınızı korumanızı sağlar.

Acun Ilıcalı Yeni Bir Platform Kuruyor! Exxen Nedir?

Acun Ilıcalı, birçok televizyon programında sunuculuk yapmış olup bazı dizilerde de roller almış bir ünlüdür. TV8 televizyon kanalını sahiplenmesinin ardından televizyon sektöründe...

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz.

Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

The New York Times'ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi. Gazete,...

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here