in

WinRar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? 2019

WinRar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? 2019 7

Bilgisayarınızda yer alan ancak fazla yer kaplayan dosyalarınızı, e-posta ile göndermek istediğiniz zaman alacağınız uyarı, “dosyanın boyutunun çok yüksek olduğudur. İşte bu problemin çözümünde kullanacağımız program olan WinRar 2019 ne işe yarar göz atalım.

Dosyalarınızı özellikle e-maile eklemek istediğinizde gönderebilmeniz için biraz sıkıştırmanız yani boyutunu e-posta aracına sığacak kadar küçültmeniz gerekir. Bunun için yapacağınız şey WinRar programını kullanmaktır. Hem masaüstünde hem de diğer disklerinizde aşırı dağınık duran dosyaların bir arada düzenli bir şekilde durmasını da sağlayan WinRar, oldukça popüler bir program. Programın isminde yer alan “Rar” aslında bir dosya uzantısı. Böylelikle size e-posta ekinde ile gelen sıkıştırılmış dosyalarınızı açabilmenizi de sağlıyor.

Ne işe yaradığından bahsettiğimiz WinRar nasıl kullanılır, şimdi de ona bakalım. Bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirdiğiniz ve kullandığınız WinRar’da dosya sıkıştırabilmeniz için, dosyanızın üzerine sağ tıklayıp “Arşive ekle” kısmına tıklamanız lazım. Açılan pencerede sıkıştırmak istediğiniz dosyanın ismini üst taraftan değiştirebilir ve WinRar’ın bu dosyayı sıkıştırıp nereye kaydetmesini istiyorsanız orayı seçebilirsiniz.

Boyutu çok yüksek olan dosyalarınızı zaman kazanmanız için Profil menüsünden küçük parçalar halinde sıkıştırıp hem daha kolay mail atmanızı sağlar hem de epey bir süre kazandırır. Bu dosyalarınızı ciltlere bölmek isterseniz hangi boyutta istediğinizi girebiliyorsunuz. Büyük ölçekli dosyalarınızı sıkıştırırken WinRar menüsünde bulunan “en hızlı” seçeneği yerine “en iyi” seçeneğini seçmeniz, nitelik olarak dosyalarınızı korumanızı sağlar.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Picasa Nedir, Nasıl Kullanılır? 2019 26

Picasa Nedir, Nasıl Kullanılır? 2019

Dota 2 sistem gereksinimleri 2018 27

Dota 2 sistem gereksinimleri 2018