Pazartesi, Eylül 27, 2021

Windows 10’da Canlı Duvar Kağıtları ve Hareketli Masaüstü Arka Planları Nasıl Ayarlanır

- Advertisement -

Windows 10 masaüstünüzü hareketli arka planlar ve duvar kağıtlarıyla canlandırmak mı istiyorsunuz? Ücretsiz hareketli duvar kağıtları İşte yapmanız gerekenler.

Windows Anime hareketli duvar Kağıdı pc masaüstünde animasyonlu arka planların ayarlanması basitti. Windows 10 Hareketli duvar kağıdı pc ücretsiz ile artık o kadar basit değil – ama yine de hareketli duvar kağıdı indir mümkün. Windows 10 masaüstünüzü bazı hareketli arka planlarla canlandırmak mı istiyorsunuz? Windows 10‘da hareketli bir  Saat duvar kağıdı hareketli PC duvar kağıdının nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10'da Canlı Duvar Kağıtları ve Hareketli Masaüstü Arka Planları Nasıl Ayarlanır 1

Windows 10’da Neden Hareketli Bir Duvar Kağıdı Ayarlamalısınız?

Akıllı bir TV, telefon veya tablette canlı duvar kağıdını kullandıysanız, yaratabileceği etkiyi bilirsiniz. Daha önce hiç gitmediğiniz uzak bir yerin mülayim bir fotoğrafı yerine, aniden daha ilginç görünüyor. Akıllı telefonunuz size hareket eden bir şey verir – belki de ağır çekimde gök cisimleri veya balıklar yüzüyor.

Herkes için değil, ancak hareketli arka planlar görsel olarak zengindir ve her zaman harika görünür.

Bununla birlikte, bir miktar problemi de kanıtlayabilirler. Masaüstü bilgisayarınız etkilenmemiş olsa da, canlı duvar kağıtları pille çalışan cihazlarda baş ağrısı oluşturabilir.

Arka planın sürekli animasyonu, güç hücresinde gözle görülür bir boşalmadır, bu da performansın ve pil ömrünün azalmasına neden olur. Windows 10 hareketli duvar kağıdı ve canlı arka planlar için, dizüstü bilgisayarınızın fişe takılı olduğundan veya bir masaüstü bilgisayar kullandığınızdan emin olun.

Bu kılavuzda, Windows 10‘da canlı duvar kağıdının nasıl ayarlanacağını göstereceğiz.

Windows 10‘da canlı duvar kağıtları ve hareketli arka planlar edinmenin dört ana yolu vardır. Bu seçeneklerin her biri, kendi arka planlarınızı veya başkaları tarafından yapılanları eklemenize olanak tanır.

 • Duvar Kağıdı Motoru
 • Stardock Masa Manzaraları 10
 • PUSH Video Duvar Kağıdı
 • Yağmur ölçer
 • Plastuer

Şimdi bu seçeneklerin her birine sırayla bakalım.

Windows 10 için Duvar Kağıdı Motoru

Varsayılan olarak, Windows 10 önceki sürümlere göre daha az özelleştirilebilir. Microsoft hesabınızla senkronize olan temaların ve arka planların ötesinde , masaüstü seçenekleri büyük ölçüde azaltıldı.

Ne yapabilirsin? Steam‘de Wallpaper Engine ile başlamaya değer. 5 $ ‘ın altında olan bu araç, Windows 10 için kendi hareketli arka planlarınızı oluşturmanıza izin verir. Hatta diğer Steam kullanıcılarından daha fazla arka plan içe aktarabilirsiniz.

Wallpaper Engine özellikleri, popüler en boy oranlarını ve yerel çözünürlükleri destekler. Statik görüntülerden, web sitelerinden ve video dosyalarından Windows 10 için hareketli bir arka plan oluşturulabilir. Desteklenen video formatları arasında MP4, WebM, AVI, M4V, MOV ve WMV bulunur.

Bu araçla ilgili seçenekler oldukça fazladır ve onu kullanmak basittir. Başlatıldıktan sonra, önceden belirlenmiş bir canlı masaüstü arka planı grubundan seçim yapın veya kendinizinkini içe aktarın. Sistem tepsisinde bulunan ayarlar iletişim kutusu kullanılarak çeşitli öğeler düzenlenebilir.

Wallpaper Engine, özel bir grafik kartı (GPU) altında daha iyi çalışsa da bu gerekli değildir. Gerekirse düşük kaynaklı cihazlarda çalışacak şekilde yapılandırılabilir. Yine de en iyi sonuçlar için Windows arka planlarınızı güçlü bir masaüstü bilgisayarda Wallpaper Engine ile canlandırın.

İndir : Wallpaper Engine (5 $)

Windows için Stardock DeskScapes 10

Windows 10 kullanıcıları için başka bir seçenek de Stardock DeskScapes. Bu çözüm yalnızca 7,99 ABD doları karşılığında satın alınabilir ve 30 günlük deneme sürümü ile birlikte gelir.

Kurulumdan sonra (fazladan yazılım yüklemediğinizden emin olun), 30 günlük denemeyi başlat‘a tıklayın ve devam etmek için bir e-posta adresi girin. Ardından, bir e-posta bağlantısını tıklayarak 30 günlük lisansı doğrulamanız gerekir.

Bunu yaptıktan sonra uygulamaya geri dönün ve yedi video arka planı ve çok sayıda çarpıcı, statik görüntü arasından seçim yapın. Genellikle bu görüntüler DeskScapes ayarları kullanılarak ayarlanabilir; Renk , Efektler ve Ayarlama bunları değiştirmenize izin verir. Video arka plan seçenekleri Ayarlar altında listelenmiştir .

Sonuçlardan memnun olduğunuzda, Masaüstüme uygula‘ya tıklayın . DeskScapes 10 resim ve videoyu ekran koruyucu olarak da kullanabilirsiniz. Bu arada, daha fazla Windows masaüstü özelleştirmesi arıyorsanız, Stardock DeskScapes ayrıca 29,99 $ karşılığında Object Desktop varyantına da sahiptir. Bu, popüler Windows Başlat menüsü değişimi, Start10 dahil olmak üzere bir dizi aracı içerir.

İndirin : Windows 10 için Stardock DeskScapes 10 (7,99 $, 30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur)

Windows 10 için PUSH Video Duvar Kağıdı

Üçüncü seçeneğiniz, yine ücretsiz deneme ile ücretli bir çözüm olan PUSH Video Wallpaper‘tır. Bu, başlatıldığında bir döngüde oynatılan hareketli duvar kağıdıyla başlar.

PUSH Video Wallpaper arayüzü sistem tepsisinden açılabilir. Burada, bir döngüye tek bir video ekleyebilir veya videolardan oluşan bir oynatma listesi oluşturabilirsiniz. Bunlar belirtilen sırayla oynatılır ve klipler için ses seviyesi de ayarlanabilir.

Stardock DeskScapes 10‘dan farklı olarak PUSH Video Wallpaper , masaüstü arka planınız olarak uzun metrajlı videoları çalıştırmanıza izin verir . Alternatif olarak, ince, döngülü bir klibin keyfini çıkarabilirsiniz. Tercih ettiğiniz canlı duvar kağıdı türü ne olursa olsun, uygun bir klibiniz varsa, PUSH Video Wallpaper onu çalıştıracaktır.

İndir : PUSH Video Duvar Kağıdı (9,99 $, ücretsiz deneme mevcut)

Rainmeter ile Windows Hareketli Duvar Kağıdı Oluşturun

Rainmeter, Windows 10 için birinci sınıf masaüstü tema düzenleyicisidir ve widget‘lar ve yuvalardan çarpıcı temalara kadar her şeyi yapabilmektedir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hareketli duvar kağıdını da destekler. İhtiyacınız olan tek şey çarpıcı bir resim veya küçük bir GIF. Rainmeter ile bir görüntüye hareket izlenimi ekleyebilirsiniz; alternatif olarak, bir GIF‘in tamamını veya bir kısmını kullanın. Rainmeter son derece yapılandırılabilir ve özelleştirilebilir, bu nedenle arka plan duvar kağıdı GIF‘inizin sonuçları tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Plasteur ile Kendi Windows 10 Hareketli Duvar Kağıdınızı Yapın

Windows 10‘da bir GIF‘i masaüstü duvar kağıdına dönüştürmenin kolay bir yolu için neden Plasteur’u düşünmüyorsunuz?

Rainmeter’den daha basit olan bu araç, özel yapılmış veya indirilmiş GIF’leri animasyonlu PC duvar kağıdına dönüştürmeye odaklanmıştır.

 • Plastuer‘da bir GIF kullanmak için:
 • Kullanmak istediğiniz GIF‘in URL’sini kopyalayın veya bilgisayarınıza kaydedin
 • Plastuer‘ı başlatın
 • GIF‘in URL‘sini Geçerli bir url girin alanına yapıştırın
 • Alternatif olarak, Dosya Seç ile PC‘nizden bir dosya seçin
 • Tıkla Kaydet
 • İstendiğinde ekranı seçin (monitörünüz)
 • GIF‘i kullanmak için tekrar Kaydet‘i tıklayın

GIF‘ler ayrıca çevrimiçi Plastuer kitaplığında da bulunabilir. Bilgisayarınızda depolanan GIF‘leri kullanarak bir çalma listesi bile oluşturabilirsiniz.

Plastuer’in kullanımı kolaydır ve Windows 10 masaüstü animasyonlu duvar kağıtları olarak GIF‘leri desteklemesi, onu bir göze çarpan seçenek haline getirir.

Bugün Windows 10’da Hareketli Arka Planlar Kullanın

Hareketli, hareketli bir Windows 10 arka planı oluşturmak için bu kadar çok seçenekle, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözümü kolayca bulmalısınız. Bir GIF‘i canlandırmanız mı gerekiyor? Plastuer ve Rainmeter idealdir.

Masaüstü duvar kağıdı için standart bir video dosyası mı kullanmak istiyorsunuz? PUSH Video Wallpaper, Wallpaper Engine ve Stardock Deskscapes 10, Windows 10 arka planını çarpıcı videoyla değiştirmenin mükemmel yollarıdır.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz