in

Laptopumu nasıl soğuturum

Laptopumu nasıl soğuturum 7

Severek kullandığımız laptoplarımızı oyun oynarken de aynı heyecanı vermesini istiyoruz.kendim özellikle PUBG oynar iken lap topumun aşırı ısındığı far kettim. Bu durum oyunda donma veya FPS düşme ile oyunun içine ediyordu.Biraz araştırma ile hemen hooop N11 lap top soğutucu siparişi verdim ve soğutucu iki günde geldi koşa koşa laptopa taktım yarım saat sonra Soğutucunun hiç bir halta yaramadığını gördüm yine aynı.Acaba dedim yanlış bir soğutucumu aldın derken araştırmaya başladım tekrar USB gelen 5 volt o pervaneleri hızlı bir şekilde çevirmesi mümkün olmadığını fark ettim.

Bana daha hızlı ve güçlü bir şey gerekti ve kendi işim dede kullandığım invertör soğutucuda bir şeyler yapmalıydım. Aşırı güç tüketen performans canavarı laptoplar oyun oynarken üzerinde yumurta pişirilecek bir seviye alıyor. nasıl yaptığımı anlatmaya geçiyorum

Dizüstü bilgisayarım için İnan’ın bir çok soğutucu kullandım ve hepsi şu anda çöpte bende çözümü bu basit yöntem ile buldum.

Laptop soğutma yöntemleri

Dizüstü bilgisayarlar malum yapısı gereği iç içe giren ana kart işlemci ekran kartı olduğu için ısınması an meselesi ama soğutmakta bir okadarda zahmetli bu durum benimde başıma gelmişti ve bu işi sadece 75 tl gibi bir ücretle gayet başarılı bir soğutmayı 10 dakika içerinde sizlerde yapabilirsiniz.

Laptopumu nasıl soğuturum 8
Kendi laptobum yüksekte duruyor ki hava dagılım iyi olsun.

İki adet 220 w 12×12 iki fana ihtiyacınız var isterseniz siz kendinize göre büyük fanda alabilirsiniz.

Laptopumu nasıl soğuturum 9

Bu fanlar için bir adet 220 w fiş ve kablo işinizi görecektir.

Laptopumu nasıl soğuturum 10

Sonra bu iki fanı kablo Bağcıklar’ı ile bir birine tutulup kabloları bağlamak bağlantıyı yapar ilken lütfen dikkatli bir şekilde bağlayınız kabloda açık yer kalmasın.

Laptopumu nasıl soğuturum 11

Fabların alt ve üst köşelerine havanın dağılması için kesinlikle hava boşlukları oluşturmalısınız aksi taktirde fan ısınabilir..

Yerleştirme yapar iken laptobun hava kanallarını fanın üzerine gelmesine dikkat ediniz.

Bir sorunun veya isteginiz olu ise yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz iyi günlerde kalın dostlar.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Panda resimleri 30

Panda resimleri

Instagram anket sorular (49 adet) 31

Instagram anket sorular (49 adet)