Yeni iPhone’larının Pil Sorunu

- Advertisement -
- Advertisement -

Apple firmasının en iyi yaptıklarından biri bazı gizli özellikleri bile gizliyor. Apple İPhone XS  ve iPhone XS Max için sorunları ile sevk edildiğini itiraf etmek zorunda kaldı.Pil problemi sadece Phone XS  ve iPhone XS Max  modellerinde var.

Gerçek dünyadaki performansla ilgili soruları yanıtlayan popüler YouTuber  PhoneBuff, robotların yardımına başvurdu ve tüm iPhone XS ve iPhone XS Max’in inanılmaz CPU performansı için pil ömrünün  analiz ediyor . Apple firmasının açıkladıgı gibi bir pil ömrünün olmadığı ortaya çıkıyor.

Öncelikle, Galaxy Note 9’un daha büyük bir pili varken, sadece% 20 daha büyük (4,000 mAh vs 3,174 mAh). İkinci olarak, Not 9’un daha yüksek çözünürlükte ekranı ve ekran pikselleri, bir telefonun en çok talep ettiği şeydir. Üçüncü olarak, Not 9’un Snapdragon 845 yonga seti, iPhone XS Max’deki dikkat çekici Apple 12 yongasından daha az verimli olması

Apple, iOS 12’nin bugüne kadarki en hızlı ve en verimli iOS ürünü olduğunu iddia ediyor. Bu sadece idda gerçekte ise böyle olmadığı gözle görülür bir seviyede.

Phone XS  ve iPhone XS Max Pil sorunu videoda rahatlıkla görebilirsiniz.

Ancak bu testleri bu kadar ilginç yapan şey, PhoneBuff’ın detaylara olan ilgisidir.

 

PhoneBuff’ın kullandığı pil ömrü testinde sıcaklık kontrollü bir ortam kullanıyor ve her iki telefonun ekran parlaklığını ve hoparlör seslerini aynı olacak şekilde kalibre ediyor. Dahası, tüm test, telefon aramaları, mesajlaşma, web taraması, sosyal medya, video ve oyun testleri ile aynı , uygulama kullanımı ve hatta tepki süreleri sağlayan robotik bir kol ile gerçekleştirip testleri yapması ve bu testler gerçek kullanıcının telefon üzerinde günlük yaptığı işlerden ibaretti.

İPhone XS ve iPhone XS Max karşılaştırmada Apple’ın pil ömrü az ve telefon Şarz durumuna geldiğinde ilginç bir şekilde telefonda yavaşlamalar meydana geliyor. Bu nedenle, bu yıl yeni bir iPhone’a geçmeyi planlıyorsanız, iPhone XR satın almak hem fiyat hemde performans açısından daah mantıklı bir şeçim olacaktır.

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz.

Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

The New York Times'ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi. Gazete,...

E-Okul ilkokul kayıt sorgulaması

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK? (E-OKUL MEB İLKOKUL KAYIT SORGULAMA) 2020 - 2021 eğitim döneminde çocukların gidebileceği okullar yine adrese...

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here