Salı, Ekim 26, 2021

WhatsApp, Instagram ve Facebook büyük kesintilerden kurtuluyor

- Advertisement -

Bugün WhatsApp, Facebook Messenger veya Instagram‘a erişemiyor musunuz? İşte büyük kesintide olanlar

Instagram, WhatsApp Facebook ve Facebook Messenger bugün milyonlarca kullanıcı için yaklaşık 30 dakika kapalıydı ve insanlar Facebook‘un sahip olduğu sosyal medya platformları paketine erişemediklerinden şikayet ediyorlardı.

Instagram uygulaması, uygulamanın herhangi bir bölümüne erişmeye çalıştığımızda, “Üzgünüz, ancak bir şeyler ters gitti. Lütfen tekrar deneyin” dedi. Artık fotoğraf ve video akışımızı yenileyebiliyoruz ve mesaj gönderemedik.

WhatsApp benzerdi, ‘Bağlanıyor‘ ve üstte dairesel bir simge vardı ve Facebook Messenger uygulamasında da aynı tür sorunları gördük. Mesajlar, yaklaşık yarım saattir kişilerimize gitmedi.

Facebook henüz sorunlar hakkında yorum yapmadı, ancak geçmişte tüm bu hizmetlerin aynı anda kesintiye uğradığını gören benzer sorunlar yaşandı.

WhatsApp, Instagram ve Facebook büyük kesintilerden kurtuluyor 1

Bıkkın Panda, Facebook‘tan neler olduğuna dair bir yorum istedi, ancak yetkililer ‘den henüz bir yanıt almadık. Facebook resmi olarak yorum yapmadan, hizmetlerinin neden düştüğüne veya milyarlarca kullanıcısının kaçının etkilendiğine dair bir onay alamadık.

Mesajlarınızın tekrar çalışmayı bırakması durumunda, Facebook‘a ait dört hizmeti “artık kapalı görünmeyen” izlemeye devam edeceğiz.

Türkiye, İspanya, Suudi Arabistan, Japonya ve Rusya dahil olmak üzere tüm ülkelerden DownDetector ‘da dünya çapında şikayetlerde çok büyük bir artış görürken, ABD ve Birleşik Krallık‘ta hizmetlerin kesintiye uğradığını doğrulayabilirdik .

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz