Çarşamba, Ağustos 4, 2021

MEBBİS Nedir ve Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır? *2021

- Advertisement -

MEBBİS Nedir, Eğitim ve eğitmen camiası tarafından oldukça sık kullanılan MEBBİS, eğitim ile alakalı tüm fotoğrafı harekâtları kolay bir biçimde uygulayabilmektedir. Peki, MEBBİS nedir? MEBBİS hoca girişi nasıl yapılır? İşte, MEBBİS hakkında öğrenmeniz gereken herşey bu sayfada…

Mebbis Hakkında Öğrenmen Gerekenler

Başta hocalar olmak üzere, talebeler ve velilerin oldukça sık kullandığı Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan bir uygulamadır. Herkes öğrenir ki, eğitim sektörü oldukça yoğun ve çok aşırıca iş temposu gerektiren bir sektördür. Sizler de eğitim alanında yer alan işlerinizi basit bir biçimde MEBBİS üzerinden halledebilirsiniz. En başta da belirttiğimiz üzere MEBBİS hakkında her şeyi bu içerikten bilebilirsiniz…

Sizlere MEBBİS’in ayrıntılarını anlatmadan evvel “MEBBİS nedir?” sualine yanıt verelim… MEBBİS; Ulusal Eğitim Bakanlığı Sistemleri adının kısaltılmışıdır. Kısaca belirtmek gerekirse MEB’de yer alan operasyonların hepsini bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

MEBBİS Nedir ve Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır? *2021 1

MEBBİS Hizmetleri Neleri Kapsıyor?

MEBBİS üzerinden operasyonlarını halledenlerin başında mektep müdürleri, hocalar, Millî Eğitim Bakanlığı sistemine bağlı personeller ve bedelli talebeler yer almaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı’ın hizmete sunduğu uygulama içerisinde internet üzerinden eğitim ile ilgili yapılabilecek her türlü operasyon yapılabilmektedir. Peki bu operasyonlar hangileridir;

MEBBİS Üzerinden Halledilen İşlemler

  • E-Yatırım İşlemleri,
  • Personel İşlemler,
  • E-Okul, E-Taşınır,
  • Halk Eğitim İşlemleri,
  • Açık Öğretim Kurumları İşlemleri,
  • E-Akademi İşlemleri,
  • E-Burs İşlemleri,
  • E-Yurt İşlemleri,
  • Evrak İşlemleri yapılabilmektedir.

Bu harici Devlet Müesseseleri modülü ve MEİS modülü gibi de bir hayli modül ve hizmet yer almaktadır. Sizler de MEBBİS sistemi üzerinden e-alacak modülü, e- burs modülü, belge modülü ve kitap tercihi modülü gibi öteki modülleri kullanabilirsiniz.

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Nereden Yapılır?

MEBBİS Öğretmen girişi üzerinden hangi işlemlerin yapılabildiğini öğrendikten sonra şimdi de “ MEBBİS nasıl kullanılmaktadır?” sorusuna cevap bulalım…

NOT: MEBBİS’in resmi sayfasına girdikten sonra sağ üst köşede yer alan ” e-devlet ” seçeneğiyle de giriş yapabilirsiniz.

MEBBİS üzerinden öğretmenlerin ya da personellerin giriş yapabilmesi için öncelikle MEBBİS İNTERNET ADRESİ ‘ne tıklamanız gerekmektedir. (Kırmızı renkteki yazıya “mebbis internet adresi” tıklayın)

Linke adresini tıkladıktan karşınıza aşağıdaki gibi ” MEBBİS giriş ” ekran’ı gelecektir. Bu ekranda kullanıcı adınız ve şifre bilgilerinizi girdikten sonra güvenlik kodunu girerek “giriş” yazan yere tıklayın.
MEBBİS Nedir ve Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır? *2021 2
Giriş operasyonunu galibiyetli bir biçimde hallettikten sonra karşısına MEBBİS sayfası başka bir deyişle sizin giriş ekranınız gelecektir. Sistem üzerinden hangi operasyonları halletmek istiyorsanız o sekmeyi seçerek harekâtlarınızı halledebilirsiniz.

MEBBİS Unutulan Parola Bilme / Yenileme

MEBBİS parolalarını unutan yada mevcut parolası ile giriş yapamayan kullanıcılar https://mebbis.meb.gov.tr adresine girerek “ Parolamı Unuttum “ yazan yere tıklayabilir ve buradan parolanızı tanımlayabilirsiniz. Bunun yanı gizeme e-müfredat sisteminde yer alan “Parolamı unuttum” kısmında da “MEBBİS Kullanıcıları İçin Parola Andırdırma Kısmı” linkini tıklayarak parola işlemlerinize reelleştirebilirsiniz.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz