En hızlı Linux dağıtımı (2020)

- Advertisement -

Hızlı linux hatta en hızlısı Yeni çıkan işletim sistemleri hız için yeni donanımlar istiyor.Windows beni artık baymaya başlamıştı özellikle Kod öğrenme isteği windows 10 hız iç SSD harddisk istemesi beni Linuxa yöneltti.

En iyi Linux nedir ?

İyi Linux sizleri her yönden tatmin eden sizler için hız,güvenlik,stabil çalışması, istediğiniz yazılımları bir tık ile ulaşabilmeniz o Linux işletim sistemini en iyi Linux yapar.Sıralama yapar isek dünyada en çok kullanılan Linux işletim sistemi Ubuntu ama yaptığım testlerde stabil çalışmaması ve nvida ekran kartında hata vermesi beni mutsuz etmiş bulunuyor.

Eski bilgisayarlarımızla ne yapıyorsunuz? Bir zamanlar en iyi donanıma sahip olan bilgisayarınız Neden eski bilgisayarınızı Linux ile canlandırıyorsunuz ? Eski bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi Linux dağıtımlarını listeleme yapmayacağım çünkü ben sizler için bir çoğunu denedim.( Ubuntu,Ubuntu mate,Kubuntu,Lubuntu,Peppermint,Arch linux ).

En hızlı grafik ve görsel olarak harika olan deepin usb üzerinden bilgisayar veya laptobunuza kurmak için usb den Linux kurma(Linux format ) adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

En hafif ve En hızlı 10 tane linux sürümü derledik bu linkten inceleyebilirsiniz

En hızlı linux sürümü 2020

Deepin linux

Odak noktamız eski bilgisayarlarda olsa da, bu hafif Linux’un çoğunu nispeten yeni donanımlarda da kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızı, Linux’ta video düzenleme gibi kaynak yoğun kullanım için kullanıyorsanız, bu size daha iyi bir performans verecektir.

Arkadaşlar Deepin sorunsuz Türkçe dilini kullanıyor. debian tabanlı harika bir linux işletim sistemi Geliştirici Çin merkezli Wuhan Deepin Technology şirketi tarafından yayınlanmaktadır.Deepinin masaüstü olan KDE Plasma’nın pencere yöneticisinin bir kopyası olan dde-kwin’i de kullanıyor.

Deepin kurdugunuzda Google Chrome , Spotify ve Steam gibi birçok açık kaynaklı ve özel program ile Deepin Technology tarafından geliştirilen bir yazılım paketi, WPS Ofisi ve CodeWeavers ‘ CrossOver’ı hazır halde geliyor.

En hızlı Linux dağıtımı (2020) 1
Deepin masaüstü görüntüsü

Deepin 1gb ram ,intel pentium 2 rahatlıkla kullanabilirsiniz ben kendim bizzat test ederek denedim.

Nvidia ve intel graphics kartı sorunsuz çalışıyor. Laptoplar için düşük güç mod ile uzun süreli şarj süresi yakalayabilirsiniz. Deepin app Store de bir çok programı kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

En hızlı Linux dağıtımı (2020) 2
Deepin ayarlar sekmesi

Deepin en son sürümü 15.11-19 Temmuz 2019 yayına alındı.Deepin RUFUS ile usb yazdırabilir windows yanına kurarak da test yapabilirsiniz. RUFUS usb linux çalıştırmak için buradan indirebilirsiniz.

Deepin 15.11 İndirmek için tıklayınız.İndirme linkinde farklı alternatif download larda yer almaktadır.

Deepin için her hangi bir sorun olur ise yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Deepin kurulum bitimden sonra güncelleme yapmayı unutmayın Bilgisayarı açıp kapamadan sonra hızı hissedersiniz.

- Advertisement -

Comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler

Sevgiliye sorulacak sorular 2020

2020 yılında sevgiliye sorularda neler değişti ? Kız ver erkek sevgiliye aynı sorular sorulabilir mi ? Yıllar geçse de aslında insanların duygularında çokta bir...

Güzel sorular? Erkeklere Sorulabilecek Sorular ? Sevgiliye sorular

Can sıkıntısı başa bela iki sevgili bir birine nasıl sorular sorabilir ? Erkek arkadaşınız ile kız arkadaşlarınız ile nasıl sorular sorabilirsiniz ? aşagıdaki sorular...

Kızlara sorulacak sorular

Yeni bir yazı dizimiz de ile sizlerle kız sevgilinize veya kız arkadaşlarınıza sorabileceğiniz soruları bir araya getirdik.İnsan bazen ruh hali iyi olmayınca nasıl soru...