Gravatar nedir ? Neden kullanmaya başlaman gerekir 2018

- Advertisement -

01Çoğu zaman bir blogda yorum yaptığınız olmuştur (bu makaleyi okuduktan sonra yapacağınız gibi mesela 🙂 ), genellikle isminizin yanında gri bir icon beliriverir.
İşte o bir gravatardır! Bu durumda sadece anonim bir gravatar olacaktır.

 

Ama herşeyden önce… Gravatarlar nedir?

 

Başlamadan önce bir konuyu açıklamak istiyorum. Avatar‘dan bahsedildiğini mutlaka duymuşsunuzdur.
Gravatar ve avatar kesinlikle aynı şey değildir, ikisini bağlayan kavram bir birine benzer olmasına rağmen farklı olduklarını belirtelim.

Avatar bir kullanıcının tanımlanabilmek istediği için kullandığı grafik bir tanıtımdır ve bu bir resim, fotoğraf ya da bir icon olabilir.
Aslında avatarın amacı tam olarak kullanıcının bir blog, forum ve benzeri platformlarda tanınmasını sağlamaktır.

Genellikle bir avatar almak için yorum yapmaya karar verilen web sitesine üye olmanız gerekir.

Ama “blogculuk” gelişmektedir.
Sitelerin çoğu artık, yorum ve etkileşimi kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla üye olmayı gerektirmez.
Buna bağlı olarak, sık sık yorum yapıyoruz ve tüm yorumcular arasında bizi tanınabilir kılan bir avatarımız olmuyor.

Peki bu durumda ne oluyor? Olup biten tam olarak şu: yorumlarımızı tamamen anonim bir şekilde yapıyoruz. Özellikle sık sık bu site de yorum yapanlar bizi bir sonraki yorumumuzda tanımayacaklardır.

Ayrıca birinin adını hatırlamak yerine bir takım görüntüleri tanımak daha kolay!

Bu sorunu aşmak için sizin bir gravatar oluşturmanız gerekir, diğer kullanıcılar ile etkileşimde bulunduğunuzda aynı simge belirecek ve kolaylıkla “kim olduğunuz” tespit edilebilecektir.

Gravatar‘ın açılımı Globally Recognized Avatar, yani dünya çapında tanınan bir avatar.
Diğer bir deyişle, kişisel avatarınızı oluşturduktan sonra sizi her gravatar destekleyen platformlardaki yorumlarınızda takip edecektir.

 

Faydaları nelerdir?

 

Eğer ön planda ya da göz önünde olamk istiyorsanız, şimdi bir gravatar oluşturmanızı öneririz.

Eğer bir işletmeniz varsa, bir marka oluşturuyor veya profesyonel bir blogcuysan bir tane oluşturmak için ciddi bir şekilde düşünmeye başlaman gerekiyor.

Zamanla insanlar sizi hatırlayacak ve çeşitli sitelerde yorum yaparak ilgilerini çekeceksiniz, böylece yüksek ihtimalle sitenizi ziyarete gelecekler.

Bu kendini tanıtmak ve tanınmış olmak için büyük bir fırsat!

 

Nasıl bir Gravatar oluşturabilirim?

 

Gravatar oluşturmak çok basit ve tamamen ücretsizdir.

Sadece Gravatar.com sitesine giderek e-posta adresinizi girin ve tercih ettiğiniz avatarınızı seçin, bu bir logo, bir resim ya da bir icon olabilir.

 

Sonuç

 

Bu yazıda, etkileşimde bulunduğunuz toplumdaki insanlar arasında daha fazla görünürlük kazanmak için bir strateji gösterdik.

Eğer bir öneriniz, sorularınız varsa ya da sadece avatarınızı bize göstermek istiyorsanız bir yorum bırakmaktan çekinmeyin. 🙂

Not: Eğer temanızda Gravatar desteği yoksa hemen edinmenizi tavsiye ederim. Buradan WP-Gravatar eklentisini indirebilirsiniz.

- Advertisement -

Comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler

Sevgiliye sorulacak sorular 2020

2020 yılında sevgiliye sorularda neler değişti ? Kız ver erkek sevgiliye aynı sorular sorulabilir mi ? Yıllar geçse de aslında insanların duygularında çokta bir...

Güzel sorular? Erkeklere Sorulabilecek Sorular ? Sevgiliye sorular

Can sıkıntısı başa bela iki sevgili bir birine nasıl sorular sorabilir ? Erkek arkadaşınız ile kız arkadaşlarınız ile nasıl sorular sorabilirsiniz ? aşagıdaki sorular...

Kızlara sorulacak sorular

Yeni bir yazı dizimiz de ile sizlerle kız sevgilinize veya kız arkadaşlarınıza sorabileceğiniz soruları bir araya getirdik.İnsan bazen ruh hali iyi olmayınca nasıl soru...