Gençler Instagram için Facebook’u terk ediyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Şimdiye kadar gerçek resmi bir bilgi yoktu , artık bir araştırma sonucunda  Instagram’ın genç insanlar arasında Facebook’tan daha popüler olduğunu resmi olarak onaylandı.

Anketi yapan firma iki yıllık araştırmalarının bir parçası olarak bir yatırım bankası ve varlık yönetimi şirketi olan Piper Jaffray tarafından gerçekleştirildi  . 8.600 Amerikan gencine sorduktan sonra, sonuçları, gençlerin üçte birinden fazlasının ayda en az bir kez Facebook kullandığını ortaya koydu – aylık kullanımın yüzde 60 olduğu bahar 2016’dan bu yana yüzde 52’lik bir düşüş yaşanmış bulunuyor hadi hayırlısı.

Gençler Facebooktan  hoşlanmadıklarını ve  Pek çoğu, “sahte haberler” siyaset çilerin yalan propaganda larıne yer verildiğini söylüyor.Hatta son aylarda snapchat bile Faceboktan daha popüler. Gençlerin yüzde 46’sı, anlık resimli mesajlaşma uygulamasının çevrimiçi oline sohbet özelliklerini çok seviyor.

Sosyal medya devi hala 2,23 milyar takipciye sahip, ancak bu yıl paylaşım ve kapsayıcılık cephesine ciddi bir darbe inmiş bulunuyor.

Benim Favorim ise Reddit.Bakalım sosyal medya savaşları bizlere nelere kazandıracak.

Evde Sıkılınca Yapılabilecek 8 Aktivite!

Evler içerisinde tıkıldık kaldık dediğinizi duyar gibiyiz. İşte artık bu sıkıntı hissini şu anda okuduğunuz liste sayesinde aklınızda kendinize uygun bir fikir edinip unutabileceksiniz.

Amazon, çalışanlardan güvenlik nedeniyle TikTok uygulamasını kaldırmasını istiyor

The New York Times'ın haberine göre Amazon, güvenlik riski nedeniyle çalışanlarının TikTok uygulamasını kaldırmasnı isteyen bir e-posta gönderdi. Gazete,...

E-Okul ilkokul kayıt sorgulaması

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK? (E-OKUL MEB İLKOKUL KAYIT SORGULAMA) 2020 - 2021 eğitim döneminde çocukların gidebileceği okullar yine adrese...

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here