Salı, Ekim 26, 2021

WhatsApp resimlerinizi ve videolarınızı nasıl ortadan kaldırırsınız?

- Advertisement -

Whatsapp resimlerinizi ve videolarınızı nasıl yok ederek yok oluruz, son zamanlarda bir dizi insanı rahatsız eden bir sorudur. Bu hizmeti kullanan çoğu kişi, Messenger hizmetinde görünme şeklini nasıl değiştirebileceğinin farkında değildir ve verilerini nasıl yok edeceklerini de bilmezler. Bununla birlikte, çeşitli yöntemler kullanarak internet kullanımınızı daha güvenli hale getirmenin yolları olsa da, belirli içerik türlerini silmek aslında herkesin internet kullanımını çok daha güvenli ve temiz hale getirmek için kullanabileceği en basit ve en etkili yöntemlerden biridir. Bu nedenle, Whatsapp resimlerinizi ve videolarınızı nasıl ortadan kaldıracağınızı öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Whatsapp görüntülerinizi ve videolarınızı nasıl yok edeceğinize geçmeden önce, bir platformdan diğerine internet dosyaları göndermek için Messenger hizmetini kullandığınızda durup gerçekte neler olduğunu düşünmeniz muhtemelen iyi bir fikirdir. Temel olarak, internetteki tüm iletişim, genellikle web sayfaları olarak bilinen kısa kod dosyaları aracılığıyla gerçekleşir. Bunlar genellikle internet protokolü veya IP olarak bilinen şey kullanılarak aktarılır ve bu, internet, kablosuz ağlar ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi ağ ve bağlantı aracılığıyla yapılır.

Bu yöntemi kullanmanın sorunu, resimlerinizi ve videolarınızı yok etmek için kullandığınız internet bağlantılarının aslında güvenli olmamasıdır. İnternet bağlantınızın güvenli olmamasının birçok farklı nedeni olabilir. Örneğin bir kablosuz ağ kullanıyorsanız, internet bağlantınızın gerçekten güvenli olup olmadığı veya hatta düzgün bir şekilde korunup korunmadığı hakkında hiçbir fikriniz yoktur. İnternet bağlantınız bir çevirmeli hizmetse, internet kullanımınız büyük olasılıkla vicdansız aboneler tarafından izlenir ve sizinle ilgili bilgileri arkanızdan paylaşıyor olabilirler. Durum ne olursa olsun, gerçek şu ki, durumu tersine çevirmek için çok geç olmadan whatsapp görüntülerinizi ve videolarınızı nasıl ortadan kaldıracağınızı gerçekten düşünmeniz gerekiyor.

Hepimiz, önemli bilgiler içeren bir fotoğraf veya videoyu hızla göndermemiz ve ardından alıcıdan medyayı hemen silmesini istememiz gereken bir an yaşamışızdır.

Neredeyse her ay farklı özellikler getiren WhatsApp’ın en yeni özelliği, bir görüntüyü tamamen kaybolmadan önce bir kez görüntüleme yeteneğini getiriyor.

Şu anda mevcut, ancak özellikle yaz tatillerinin ortasında olduğumuz ve paylaşılan birçok fotoğraf ve video olacağı için, uygulamadaki birçok grup sohbetiniz için tam olarak nasıl kullanabileceğinizi göstermek istedik. bazılarının sadece bir kez görmesini istiyoruz.

Bir Kez Nasıl Görüntülenir

Her şeyden önce, Android telefonunuzda veya iPhone’unuzda 2.21.150 adlı en son sürüme güncellediğinizden emin olun . App Store veya Google Play Store’da mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin; WhatsApp, güncellemeler listesinde görünmelidir.

Belirli bir görüntünün birisine yalnızca bir kez görüntülendiğinden emin olmak çok basittir. Bir fotoğraf veya video göndermek üzereyken, metin kutusunda bir numaralı simge gösterilir.

WhatsApp resimlerinizi ve videolarınızı nasıl ortadan kaldırırsınız? 1

Bunu seçmek, medyanın kaybolmadan önce alıcıya yalnızca bir kez gösterileceğini onaylayan bir açılır mesajla özelliği etkinleştirir.

WhatsApp resimlerinizi ve videolarınızı nasıl ortadan kaldırırsınız? 2

Ve bu kadar. Bu özelliği daha da kullanışlı kılan şey, etkinleştirecek bir ayarın olmamasıdır – mesaj eklenmiş bir resim göndermek üzereyken aynı ekranda görünür.

Bunu kullanmak, WhatsApp’ta ne kadar hassas verilerin gönderildiği konusunda çok fazla endişe yaratacak, bu nedenle önümüzdeki aylarda grup sohbetlerinde süresi dolmuş birçok fotoğraf görmeyi bekleyin.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz