Turistelerin bu aralar çok konuştuğu Vietnam’ın merkezinde Da Nang yakınlarındaki Ba Na Tepeleri’nin dışında yeni bir köprü var.

Cau Vang (altın köprü )anlamına geliyor., Haziran ayında açılan köprü çevredeki kırsal alanın muhteşem manzarasını gözler önüne sunmaktadır. Köprü, deniz seviyesinden 1.400 metre yüksekte ve yaklaşık 150 metre uzunlukta. Altın geçit mor Lobelia Krizantemleri ile kaplıdır. Ancak en nefes kesici tasarım, köprünün üstünü tutan ve yıpranmış bir efektle devasa bir elin antik çağın yanılsamasını ortaya koyması köprüyü çekici kılıyor.

Muhteşem yapı TA Peyzaj Mimarlığı tarafından yapılmış. Eller taştan yapılmış gibi görünebilir, ama aslında değiller. Bir yetkili, “Ellerin iskeletini tasarladıktan sonra çelige taş görünümü verdik”, diye açıkladı . “Sonra fiberglas ile bitirdik ve üzerine tema ekledik. Köprünün tamamı bir yıl sürdü. ”

Köprü, Vietnam’a çok fazla turist getirecek 2 milyar dolarlık yatırımın bir parçası. Ülkenin her yıl 1,5 milyondan fazla ziyaretçisi var ve bu projeyle daha da fazla turist çekmek istiyorlar. Altın Köprü, muhtemelen sadece görkemli manzaraların değil, aynı zamanda bulutların içinde yürüyormuş gibi fotoğraf çekenlerin uğrak mekanı olacak gibi duruyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.