in

Unsplash’ta Fotoğraflar Nasıl Yüklenir

Unsplash'ta Fotoğraflar Nasıl Yüklenir 7

Unsplash’ta Fotoğraflar Nasıl Yüklenir, 2021’deki lansmanından bu yana, daha fazla fotoğrafçı tüm resimlerini çevrimiçi portföy web sitelerine yüklemek için Unsplash’ı kullanıyor. Unsplash katılmak ücretsizdir ve diğer fotoğraf paylaşım sitelerinde bulunmayan çeşitli avantajlara sahiptir. Fotoğrafçılıkta yeniyseniz veya yeni başlıyorsanız, bu site çalışmanızı yüklemek ve fotoğraf endüstrisindeki diğer kişilerden geri bildirim almak için idealdir. Katılmak ücretsiz olduğundan, aylık abonelik ücreti ödemeye gerek yoktur. Resimleriniz hala standartlarını karşılamazsa, onaylarını geçemez ve fotoğraf ağlarına dahil olmazsınız.

Katılmadan önce, kaydolmadan önce Unsplash terimlerine ve yönergelerine bakmak iyi bir fikirdir. Bu web sitesi tamamen resimlerin üzerinden fotoğrafçılığı göstermekle ilgilidir, bu nedenle kabul edilebilmek için zaten düzgün biçimlendirilmiş yüksek kaliteli fotoğraflar göndermenizi gerektirir. Buna ek olarak, fotoğraf galerilerine dahil edilmek üzere dikkate alınmak için belirli bir kalite seviyesini karşılamanız gerekir. Bu kriterlere uymayan fotoğraflar yüklerseniz bunlar dahil olmaz.

Katıldıktan sonra, mevcut tüm fotoğraflarınız kolay erişim için tek bir yerde listelenebilir. Bu, müşterilerin çalışmalarınızı görmesini ve ilgilenebilecekleri çalışmaları takip etmesini kolaylaştırır. En son fotoğraflarınızı yükledikten sonra, portföyünüzdeki değişiklikler hakkında bilgi vermek veya sizinle telefonla iletişime geçmek için onlara bir e-posta göndermeniz gerekmeyecektir. Fotoğraflar ayrıca kronolojik sırada listelenecek ve bu da kullanıcıların ilk olarak tam olarak hangi görüntülerin eklendiğini görmelerini sağlayacaktır.

Unsplash’ın Fotoğraf Yükleme Kuralları Nelerdir?

Herhangi bir fotoğraf platformu gibi, Unsplash’ın da gereksinimleri vardır. Fotoğraflarınız bunları karşılamıyorsa incelemeyi geçemez ve portföyünüze katılmaz.

Ne bekleyeceğinizi bilmeniz için katılmadan önce Unsplash’ın hüküm ve koşullarını kontrol etmek iyi bir fikirdir . Unsplash’a fotoğraf yüklerken hatırlanması gereken temel kurallar burada.

Olmalılar:

  • En az 5MP yüksek kalite
  • Net, net ve aşırı düzenlenmemiş
  • orijinal
  • Haklarına sahip olduğunuz kreasyonlar
  • Saygılı—Unsplash nefrete, şiddete, çıplaklığa ve fikri mülkiyetin kötüye kullanılmasına tolerans göstermez

Şimdi Unsplash’a nasıl fotoğraf yükleneceğine bakalım.

1. Fotoğraf Yükle

Katkıda bulunan olarak oturum açtığınızda , herhangi bir Unsplash sayfasının üst kısmında Fotoğraf gönder düğmesini göreceksiniz. Tıklayın ve resimleri sürükleyip bırakabileceğiniz veya cihazınıza göz atabileceğiniz bir pencere açılacaktır.

Unsplash'ta Fotoğraflar Nasıl Yüklenir 8

Burada ayrıca kuralların bir hatırlatıcısını da bulacaksınız. Bir seferde en fazla 10 fotoğraf yükleyebileceğinizi unutmayın. Günde birden fazla gönderi gönderirseniz, Unsplash ekleyebileceğiniz kalan fotoğraf sayısını görüntüler.

2. Fotoğraf Ayrıntılarını Ekleyin

Unsplash’ın inceleme panosu ve ziyaretçileri üzerinde iyi bir izlenim bırakmanın bir sonraki adımı, resimlerinizi tanımlamaktır. Tamamen isteğe bağlıdır ve daha sonra düzenleyebileceğiniz bir şeydir.

Unsplash'ta Fotoğraflar Nasıl Yüklenir 9

Bir fotoğrafın konumunu belirleyebilir ve insanların Unsplash’a göz atarken daha kolay bulması için etiketler ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi eklemek isterseniz bir açıklama kutusu da vardır.

3. Fotoğraf Gönderin ve Onay Bekleyin

İstediğiniz dosyaları seçtikten sonra Unsplash’a Gönder düğmesini tıklayın. Unsplash’tan, editör ekibinin yüklemelerinizi inceleyeceğini açıklayan bir teşekkür mesajı alacaksınız.

Unsplash'ta Fotoğraflar Nasıl Yüklenir 10

Siz beklerken fotoğraflar portföyünüzde görünecektir. Unsplash’ın beğenisini alırlarsa, orada kalacaklar ve istatistiklerinize eklenecekler.

Getty Images’ın bazı çevrelerde endişeye neden olan Unsplash’ı satın aldığını duymuşsunuzdur. Ancak Getty’nin satın alımının Unsplash’ı nasıl etkilediğini inceledikten sonra, değişimin her yerde olumlu olduğuna inanıyoruz. Aslında, her zamankinden daha fazla trafiğe yol açarak görünürlüğünüzü artırabilir.

Fotoğraflarınızı Geliştirmek İçin Çalışın

Dışarıda çok daha zorlu platformlar var, ancak Unsplash ve izleyicileri hala yüksek standartlara sahip. Fotoğraflarınız etkileyiciyse, insanların onları projelerinde kullanma olasılığı daha yüksektir. Değilse, fotoğrafçılık oyununuzu geliştirmek için elinizden geleni yapın.

Fotoğrafçılığın içini ve dışını tanımak en iyi yoldur. Kameranızla oynayın. Doku, ISO ve aydınlatma gibi öğelerle pratik yapın. Hem becerilerinizi hem de beklentilerinizi geliştirirken eğleneceksiniz.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Windows 11'de Ağ Ayarlarınızı Sıfırlama 29

Windows 11’de Ağ Ayarlarınızı Sıfırlama

Windows 10'da Windows Nasıl Şeffaf Yapılır 30

Windows 10’da Windows Nasıl Şeffaf Yapılır