Pazartesi, Eylül 27, 2021

Twitter’ın Süper Takip Özelliği Yakında Olabilir

- Advertisement -

Dünya devi Twitter, bu yılın başlangıçlarında süper takip bu özelliğe gizlice göz atmamızı sağladı, yalnız o zamandan beri bununla ilgili daha fazla bilgi ortaya çıktı.

YouTube muhtemelen içerik oluşturucularına geniş kitlelerle ödeme yapma kavramını icat etmedi, ancak kesinlikle trendi başlattı. Son birkaç yılda, giderek daha fazla çevrimiçi alan, en iyi kullanıcıların gönderiler için para kazanmalarına izin vermenin yollarını birleştirdi.

Twitter son birkaç aydır birkaç farklı yol deniyor ama en çok konuşulanı bu.

Twitter’da Birini Seviyor musunuz? Onlara Süper Takip Eedebilirsiniz.

Twitter’ın para kazanma özelliklerini keşfetmesi, şirketin Super Follows‘ı test ettiğini duyurduğu Şubat ayında başladı . Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, resmi olarak kullanıma sunulduğunda nasıl görünebileceğinin görüntülerini paylaştı.

Super Follow programı, çevrimiçi içerik oluşturucuların Twitter takipçilerinden para kazanmalarına olanak tanır. Patreon‘a benzer şekilde çalışır ; aylık ödemeler karşılığında, normal takipçilerin sahip olmadığı premium içeriğe erişim elde edersiniz.

Ancak Patreon‘dan farklı olarak, kendi abonelik hizmetinizi kurma fırsatı, yalnızca kaydolan herkese açık değildir. Wong, bir Süper Takip‘in alıcı tarafında olmak istiyorsanız Twitter‘a bir başvuru göndermeniz gerektiğini söylüyor.

Gereksinimler aşağıdaki gibidir:

En az 10.000 takipçiniz olsun

En az 25 tweet’e sahip olmak (son 30 gün içinde yapılmış)

En az 18 yaşında olmak

Wong’un ekran görüntülerine göre, içeriğinizin hangi kategoriye girdiği ve kitlenizle bağlantı kurmak için hangi platformları kullandığınız sorulacak.

Twitter‘ın kategoriler/platformlar listesinde size uygun bir şey bulamazsanız , formda her iki alan için de bir Diğer seçeneği var gibi görünüyor . “Lütfen belirtin” yazıyor, bu nedenle muhtemelen sizin için geçerli olanı özgürce yazabilirsiniz.

Bir Twitter Özelliği Daha Sızdırıldı

Twitter ne zaman bir şey üzerinde çalışıyorsa, Wong genellikle onu koklayan (Twitter ile ilişkili olmayan) ilk kişilerden biridir.

Platformun 2,99 dolarlık abonelik hizmeti olan Twitter Blue’nun (o zamandan beri Kanada ve Avustralya’da piyasaya sürüldü ) yanı sıra diğer kullanıcılara ödeme göndermenizi sağlayan Tip Jar’ın uygulanmasını doğru bir şekilde öngördü .

Yine de Twitter umursuyor gibi görünmüyor. Aslında, şirketin iletişim ekibi, yakın tarihli bir tweet’te Wong’un bulgularını ima ediyor gibiydi. Tersine mühendisin ilk fark ettiği özellikleri onaylamadan önce “Evet, söylentiler doğru” yazıyor.

Kimi Süper Takip Edeceksiniz?

Hafif bir Twitter kullanıcısı, neden birinin tweet’leri için para ödemek isteyesiniz diye düşünerek Süper Takiplerin çekiciliğini görmeyebilir , ancak sadece orada seçeneğe sahip olmak bile, muhtemelen Twitter’ı onsuz olduğundan daha iyi yapacaktır.

Neden? Çünkü Twitter, diğer kullanıcılara para vermek istiyorsanız site dışına çıkma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. İçerik oluşturucuların, destekçilerinin içeriklerinin prodüksiyonunu finanse etmelerine yardımcı olmak için Patreon’larını veya diğer çevrimiçi ödeme hizmetlerini tweet’lerinde veya biyografilerinde bağlamaları yaygındır.

Super Follows ve Tip Jar ile artık buna gerek kalmayacak. Takipçiler, platform için büyük bir kazanç olan Twitter’dan ayrılmadan favori içerik oluşturucularına ödeme gönderebilecekler.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz