Salı, Eylül 28, 2021

Twitter Alanları Artık Web’de Kullanılabilir

- Advertisement -

Twitter nihayet Web’de Spaces’ı kullanıma sunuyor. Spaces üzerinde çalışan bir Twitter mühendisi, ilk olarak Mart ayı sonunda web’e gelen Twitter‘ın Clubhouse rakibiyle dalga geçti.

Birkaç ay sonra şirket, web sitesinde mobil ve masaüstünde Spaces erişimini kullanıma sundu.

Twitter Alanları Web’e Geliyor

Twitter duyurusunda Spaces‘ı web’e getirmeye odaklanmasının, dinleme kullanıcı arayüzünün cihazınızın ekran boyutuna uyum sağlamasını, planlanan Alanlar için hatırlatıcılar ayarlayabilmesini ve erişilebilirlik ve çeviri yazıları desteğini sağlamak olduğunu söylüyor.

Twitter web‘deki Spaces desteğinin bir diğer önemli özelliği de, devam eden bir Alanın parçası olurken web sitesinde gezinebilmenizdir.

Twitter‘ın web’de Spaces uygulaması yine de sınırlarda zor. Başlangıç ​​olarak, birisi özellikle tweet atmadığı sürece bir Alana katılmanın bir yolu yoktur. Ayrıca bir Stüdyoya konuşmacı olarak katılamazsınız. İkinci olarak, Twitter web’den bir Stüdyo barındırmanın bir yolu yoktur.

En iyi Twitter Spaces deneyimi için iOS veya Android için resmi Twitter istemcisine bağlı kalmalısınız.

Twitter Alanlara Hızla Yeni Özellikler Ekliyor

Twitter Alanları Artık Web'de Kullanılabilir 1

Twitter, Spaces‘ı hızla geliştiriyor ve ona yeni özellikler ekliyor. Mikroblog platformu ilk olarak Spaces‘ı bu yılın başında popülaritesini artıran Clubhouse‘u üstlenmek için başlattı. Bununla birlikte, Clubhouse popülaritesinden yararlanmak için yavaş olsa da, Twitter, canlı sesli sohbet platformuna düzenli olarak ilgili yeni özellikler ekliyor.

Mayıs ayı başlarında Twitter, 600’ün üzerinde takipçisi olan herkes için Spaces’ı açtı . Ayrıca , içerik oluşturucuların Alanlarına bilet satmalarına ve gelir elde etmelerine olanak tanıyan Biletli Alanlar da duyuruldu ve önizlendi .

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz