Cuma, Temmuz 30, 2021

Spotify, 2019’da aldığı bir özelliği geri getirdi

- Advertisement -

Spotify, ortaya çıktı, farklı değil. Müzik akışı hizmeti, özelliği kaldırdıktan iki yıldan fazla bir süre sonra, Android cihazlarda çalma listelerinde ve Beğenilen Şarkılarda şarkılar bulmak için aşağı kaydırma özelliğini yeniden ekledi.

Bu, oyunun kurallarını değiştiren bir şey değil, ancak Android cihazlarda aşağı kaydırarak arama yapamama , özelliği geri getirmek için bir forum isteğinde yaklaşık 3000 beğeni ile kanıtlandığı gibi, kullanıcılar için büyük bir hataydı .

Spotify, 2019'da aldığı bir özelliği geri getirdi 1

  • Apple Music vs Spotify : üstün müzik akışı hizmeti hangisi?
  • Spotify için 21 faydalı ipucu ve püf noktası
  • Spotify ruh halinizi algılamak için konuşma tanıma geliştiriyor

Radar altı bir yazılım güncellemesi (uygulamanın 8.6.40.929 sürümü) sayesinde, Android kullanıcılarının artık belirli bir parçayı bulmak veya müziklerini başlığa, sanatçıya veya albüme göre filtrelemek için menüler arasında gezinmeleri gerekmiyor.

Bunun Spotify’dan gelen resmi bir iletişim olmadığını belirtmekte fayda var, Android Police’in kartal gözleri sayesinde fark ettik , bu nedenle özellik yalnızca sınırlı bir kullanıcı test örneğinin parçası olarak görünebilir. Gerçi bundan şüphemiz var.

Güncelleme, yıllardır uygulamanın iOS cihazlarındaki gelişmiş işlevselliğinden şikayet eden Android’deki Spotify kullanıcılarının kulaklarına müzik olarak gelecek. Örneğin, aşağı kaydırarak çalma listelerinde arama yapmak için önceden üstün olan yeteneğin yanı sıra, iOS kullanıcıları ayrıca beğenmek, beğenmemek veya sıraya eklemek için parçalar üzerinde sola ve sağa kaydırabilir.

Android kullanıcıları için hala kaydırma yok – ama bebek adımları, değil mi?

Merhaba, Spotify

Spotify’daki ekip, geçen yılların özelliklerini yeniden eklemenin yanı sıra ara sıra yeni özellikler de eklemek ister.
Bunlardan biri, kullanıcıların uygulamayı telefonlarında veya akıllı hoparlörlerinde etkinleştirmelerine ve ‘Hey, Spotify’ ifadesi aracılığıyla müziklerini eller serbest olarak kontrol etmelerine olanak tanıyan bir Spotify uyandırma kelimesinin eklenmesidir .

Esasen Apple’ın ‘Hey, Siri’ işlevinin yalnızca uygulama sürümü olan özellik, belirli sayıda kullanıcıya sunuldu, ancak yakında daha geniş bir güncellemenin parçası olarak herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

Uyandırma sözcüğü yalnızca müzik aktarıcı için işlevsellikte bir artışı temsil etmekle kalmaz, aynı zamanda erişilebilirliği için de doğru yönde atılmış bir adım olabilir. Herkes harici bir sesli asistanla Spotify entegrasyonunu kurmak için teknik bilgiye sahip olmayacak, bu nedenle Spotify uygulamasına bir tane eklemek bu konuda aracıyı kesinlikle ortadan kaldırıyor.

Umalım ki Android kullanıcıları da bu konuda geride kalmasın…

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz