in

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 7

Snapchat videoları nasıl kaydedilir, akıllı telefonunuzla çekilen videoları ve resimleri paylaşma kolaylığının farkındasınız. Ancak, henüz bir cihazınız yoksa, çıtçıtları telefonunuza nasıl kaydedebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz, böylece bunları başkalarıyla kolayca paylaşabilirsiniz. İyi haber şu ki, bu işlevselliği kullanabileceğiniz birkaç yol var ve hepsi çok farklı tatlarda geliyor.

Bulacağınız ilk seçenek, çıtçıtlarınızı doğrudan bilgisayarınıza kaydedebilmektir. Videoları cep telefonunuzun dahili belleğine kopyalayarak doğrudan akıllı telefonunuzdan YouTube ve Slideshare gibi sitelere yükleyebileceğiniz için bunu yapmak için özel bir yazılımın yüklü olması gerekmez. Bu yöntemin altlayıcılarından biri, istediğiniz kadar kaydedilmiş videoya sahip olma olasılığınızdır, çünkü bunlar bir dizi farklı cihaza yayılacaktır. Bu çok fazla bir sorun değil ve daha sonra ihtiyacınız olduğunda kullanmak için bazı ekstra resim ve videoları kaydetmenin kesinlikle iyi bir yoludur. Dezavantajı, bu dosyaların kaydedilmesi için akıllı telefonunuzun verilerine erişmeniz gerekmesidir, yani cihazı kaybederseniz veya kırarsanız dosyaları paylaşmaya devam etme yeteneğinizi kaybedersiniz.

Snapchat‘leri telefonunuza nasıl kaydedeceksiniz ikinci seçenek, resmi bir uygulamaya kaydolmaktır. Snapseer adlı uygulama da dahil olmak üzere, snap’leri telefonunuza gerçek zamanlı olarak kaydetmenizi sağlayan bir dizi uygulama vardır. Bu seçeneğin güzel yanı, bir videoyu kaydetmek için akıllı telefonunuza yakın olmanıza gerek olmadığı anlamına gelir, ancak hiçbir şeyin yanlışlıkla silinmemesini sağlamak için görüntülere kimin erişediğini kısıtlama seçeneği vardır. Bu seçeneğin dezavantajı, yalnızca sınırlı miktarda malzeme depolayabilmeniz ve internete bağlı olmayan bir cihazda izleyememenizdir. Ayrıca, görüntülerin veya videoların kalitesinin, snap’leri doğrudan cihazınıza kaydettiğinizde olduğundan önemli ölçüde daha düşük olacağını hatırlamanız gerekir.

Kendi Snapchat Videolarınızı Telefonunuza Nasıl Kaydedebilirsiniz?

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 8

Akıllı telefonlar harika ve yeterli kameraya sahip olsa da, düzenleme özellikleri arzulanan çok şey bırakıyor. Bazen resimlerinize ve videolarınıza daha fazla yetenek eklemeniz gerekir; işte burada Snapchat devreye giriyor.

Snapchat, videolarınızı ve resimlerinizi bir üst seviyeye çıkaran ve güzel, ilgi çekici içerik oluşturmanıza olanak tanıyan bir dizi filtreye sahiptir. Ancak Snapchat kreasyonlarınızı diğer uygulamalarda arkadaşlarınızla nasıl paylaşırsınız?

Şimdiye kadar, arkadaşlarınızla paylaşmak için Snapchat tarafından düzenlenen resimlerinizin ve videolarınızın ekran görüntülerini ve ekran kayıtlarını alıyor olabilirsiniz. Ama daha iyi bir yol var.

Snapchat, görüntüleri ve videoları daha sonra izlemek veya doğrudan arkadaşlarınızla paylaşmak için telefonunuza kaydetmenize olanak tanır. Bu, video bağlantıları yerine gerçek içeriği olduğu gibi paylaşmanıza olanak tanır. Videolar söz konusu olduğunda, bu, arkadaşlarınızın onlara gönderdiğiniz videoları gerçekten izlemesini daha olası hale getirir.

Snapchat fotoğraflarını ve videolarını telefonunuzun film rulosuna nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır..

Göndermeden Önce Snapchat Videoları Nasıl İndirilir

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 9

Hikayelerinizi uygulamaya göndermeden önce veya sonra indirebilirsiniz.

 • Bir Snapchat Hikayesini paylaşmadan önce indirmek için şu adımları izleyin…
 • Cihazınızda Snapchat uygulamasını başlatın.
 • Ekranın altındaki kamera düğmesinin solundaki medya yükleme düğmesine dokunun .
 • Ekranın üst kısmındaki Film Rulosu sekmesine dokunun .
 • Hikayelerinize yüklemek istediğiniz medyayı seçin ve istediğiniz efektleri ekleyin.
 • Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüye dokunun .
 • Videoyu veya Fotoğrafı Dışa Aktar’ı seçin .
 • Sola kaydırın ve Başka Bir Yerde Paylaş menüsü altında İndir’i seçin .

Bu kadar. Artık videonuza telefonunuzun film rulosunda erişebilirsiniz.

Gönderdikten Sonra Snapchat Videoları Telefonunuza Nasıl Kaydedilir

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 10

Snapchat Hikayelerinize yüklediğiniz medyaları da indirebilirsiniz.

İşte nasıl:

 • Sizin için bir fotoğraf veya video yükledikten sonra Stories , dokunun daire arama simgesinin yanında, ekranın sol üst köşesinde.
 • Altında Benim Hikayeler , dokunun indir sağındaki düğmeye My Story .
 • Hikayeyi Kaydetmek isteyip istemediğinizi onaylayan bir açılır pencere belirecektir . Evet veya Evet’i seçin ve bir daha sorma .

Bir Hikayeyi film rulonuza kaydettiğinizde, Snapchat onu Snapchat Anılarınıza da kaydeder. Bu, telefonunuza kaydedilmesine ek olarak Snapchat uygulamasından da erişebileceğiniz anlamına gelir.

Diğer Snapchat Kullanıcılarının Videoları Telefonunuza Nasıl Kaydedilir

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 11

Diğer tüm sosyal medya uygulamaları gibi Snapchat de viral videolar, komik ve alakalı videolar ve çok daha fazlasıyla dolu.

Uygulamada sağlanan çok çeşitli nişler göz önüne alındığında, muhtemelen size hitap eden ve muhtemelen telefonunuza kaydetmek ve arkadaşlarınızla paylaşmak isteyeceğiniz videolar bulacaksınız.

Hatta içerikleri size çekici geldiği için sayfalarını sık kullandığınız kullanıcıları bile bulabilirsiniz. Bu durumda, arkadaşlarınızla paylaşmak için bu içeriği telefonunuzun film rulosuna kaydetmek istersiniz. Bunu boşuna yapmaya çalışmış bile olabilirsiniz.

Bunun nedeni, Snapchat’in diğer kullanıcıların videolarını veya fotoğraflarını indirmenize izin vermemesidir. Bu, tek seçeneğiniz fotoğraflarının ekran görüntüsünü almak veya videolarının hızlı bir ekran kaydını yapmak olduğu anlamına gelir.

Yine de, yaptığınızda bir ekran görüntüsü bildirimi alabileceklerinin farkında olmalısınız.

Ayrıca bazı kullanıcıların gönderilerini uygulamada kaydetmenizi istemeyebileceğini de unutmamalısınız.

Teknoloji, Sosyal Medya ve Gerçek Hayat Arasındaki Boşluğu Kapatıyor

Snapchat’in oluşturduğunuz ve Hikayelere yüklediğiniz Snap’leri kaydetme özelliği sayesinde, dahiyane tasarımlarınızı gerçek hayattaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Başkalarının Snap’lerini aynı şekilde kaydedemeseniz bile, akıllı telefonunuzun işlevleri bunu mümkün kılar. Özünde teknoloji, çevrimiçi yaşamlarımızı gerçek yaşamlarımızla birleştirmemize yardımcı olarak, içeriği çapraz paylaşmamıza ve Snap’lerimizin ömrünü uzatmamıza olanak tanır.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

En İyi Linux İşletim Dağıtımları 30

En İyi Linux İşletim Dağıtımları

99 Kripto Para Birimi Teriminin Açıklaması: İhtiyacınız Olan Her Kripto Tanımı 31

99 Kripto Para Birimi Teriminin Açıklaması: İhtiyacınız Olan Her Kripto Tanımı