in ,

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 7

Snapchat videolarını telefonunuza nasıl kaydedeceğinizden bahsedeceğim. Snapchat, popüler sosyal ağ şirketi tarafından başlatılan en son platformlardan biridir; kullanıcılarının mobil cihazlarına istedikleri her türlü videoyu yüklemelerini sağlar. Bunu yapmak için önce Snap Inc. ile ücretsiz bir hesaba kaydolmanız gerekir ve daha sonra ana sayfadaki “Başlat” düğmesine tıklayarak programa erişebilirsiniz. Daha sonra tüm ayarları gözden geçirmeniz ve video kaydediciyi istediğiniz şekilde kullanabilmeniz için tüm ayarları yapmanız gerekir.

Bunu yapmanın en kolay yolu, videoyu cihazınıza indirmektir. Bunu yapmak istemiyorsanız, bunun yerine telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayabilir ve ardından dosyaları bilgisayarınızdan telefonunuza aktarabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra ana sayfaya geri dönmeniz ve “Oynat” ı tıklamanız gerekir. Bu daha sonra video kayıt işlemini başlatır. Birçok insanın snapchat videolarını telefonunuza nasıl kaydedeceklerini öğrenirken zor bulduğu bir şey, tam olarak ne zaman duracaklarını bilmektir.

Video dosyasını kaydedildikten sonra düzenleyebilmek istiyorsanız, telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza tekrar bağlamanız ve ardından dosyayı tercih ettiğiniz düzenleme yazılımı içinde açmanız gerekir. Gelecekte snapchat videolarını telefonunuza nasıl kaydedebileceğinizi öğrenmeyi planlıyorsanız, varsayılan ayarlarınızın her zaman açık olduğundan emin olmanız gerekir. Çoğu zaman dosyadaki herhangi bir şeyi değiştirirseniz, değiştirmeden öncekiyle aynı olmayacaktır. Bu yüzden snapchat videolarını telefonunuza mümkün olan en basit şekilde nasıl kaydedebileceğinizi öğrenmek çok önemlidir.

Kendi Snapchat Videolarınızı Telefonunuza Nasıl Kaydedebilirsiniz?

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 8

Akıllı telefonlar harika ve yeterli kameraya sahip olsa da, düzenleme özellikleri arzulanan çok şey bırakıyor. Bazen resimlerinize ve videolarınıza daha fazla yetenek eklemeniz gerekir; işte burada Snapchat devreye giriyor.

Snapchat, videolarınızı ve resimlerinizi bir üst seviyeye çıkaran ve güzel, ilgi çekici içerik oluşturmanıza olanak tanıyan bir dizi filtreye sahiptir. Ancak Snapchat kreasyonlarınızı diğer uygulamalarda arkadaşlarınızla nasıl paylaşırsınız?

Şimdiye kadar, arkadaşlarınızla paylaşmak için Snapchat tarafından düzenlenen resimlerinizin ve videolarınızın ekran görüntülerini ve ekran kayıtlarını alıyor olabilirsiniz. Ama daha iyi bir yol var.

Snapchat, görüntüleri ve videoları daha sonra izlemek veya doğrudan arkadaşlarınızla paylaşmak için telefonunuza kaydetmenize olanak tanır. Bu, video bağlantıları yerine gerçek içeriği olduğu gibi paylaşmanıza olanak tanır. Videolar söz konusu olduğunda, bu, arkadaşlarınızın onlara gönderdiğiniz videoları gerçekten izlemesini daha olası hale getirir.

Snapchat fotoğraflarını ve videolarını telefonunuzun film rulosuna nasıl kaydedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır…

Göndermeden Önce Snapchat Videoları Nasıl İndirilir

Hikayelerinizi uygulamaya göndermeden önce veya sonra indirebilirsiniz.

Paylaşmadan önce bir Snapchat Hikayesi indirmek için bu adımları izleyin…

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 9

 • Cihazınızda Snapchat uygulamasını başlatın.
 • Ekranın altındaki kamera düğmesinin solundaki medya yükleme düğmesine dokunun .
 • Ekranın üst kısmındaki Film Rulosu sekmesine dokunun .
 • Hikayelerinize yüklemek istediğiniz medyayı seçin ve istediğiniz efektleri ekleyin.
 • Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüye dokunun .
 • Videoyu veya Fotoğrafı Dışa Aktar’ı seçin .
 • Sola kaydırın ve Başka Yerde Paylaş menüsü altında İndir’i seçin .
 • Bu kadar. Artık videonuza telefonunuzun film rulosunda erişebilirsiniz.

Gönderdikten Sonra Snapchat Videoları Telefonunuza Nasıl Kaydedilir

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 10

Snapchat Hikayelerinize yüklediğiniz medyaları da indirebilirsiniz.

İşte nasıl:

 • Sizin için bir fotoğraf veya video yükledikten sonra Stories , dokunun daire arama simgesinin yanında, ekranın sol üst köşesinde.
 • Altında Benim Hikayeler , dokunun indir sağındaki düğmeye My Story .
 • Hikayeyi Kaydetmek isteyip istemediğinizi onaylayan bir açılır pencere belirecektir . Evet veya Evet’i seçin ve bir daha sorma .
 • Bir Hikayeyi film rulonuza kaydettiğinizde, Snapchat onu Snapchat Anılarınıza da kaydeder. Bu, telefonunuza kaydedilmesine ek olarak Snapchat uygulamasından da erişebileceğiniz anlamına gelir.

Diğer Snapchat Kullanıcılarının Videoları Telefonunuza Nasıl Kaydedilir

Telefonunuza Snapchat Videoları Nasıl Kaydedilir 11

Diğer tüm sosyal medya uygulamaları gibi Snapchat de viral videolar, komik ve alakalı videolar ve çok daha fazlasıyla dolu.

Uygulamada sunulan çok çeşitli nişler göz önüne alındığında, muhtemelen size hitap eden ve muhtemelen telefonunuza kaydetmek ve arkadaşlarınızla paylaşmak isteyeceğiniz videolar bulacaksınız.

Hatta içerikleri size çekici geldiği için sayfalarını sık kullandığınız kullanıcıları bile bulabilirsiniz. Bu durumda, arkadaşlarınızla paylaşmak için bu içeriği telefonunuzun film rulosuna kaydetmek istersiniz. Bunu boşuna yapmaya çalışmış bile olabilirsiniz.

Bunun nedeni, Snapchat’in diğer kullanıcıların videolarını veya fotoğraflarını indirmenize izin vermemesidir. Bu, tek seçeneğiniz fotoğraflarının ekran görüntüsünü almak veya videolarının hızlı bir ekran kaydını yapmak anlamına gelir.

Yine de, yaptığınızda bir ekran görüntüsü bildirimi alabileceklerinin farkında olmalısınız.

Ayrıca bazı kullanıcıların gönderilerini uygulamada kaydetmenizi istemeyebileceğini de unutmamalısınız.

Teknoloji, Sosyal Medya ve Gerçek Hayat Arasındaki Boşluğu Kapatıyor

Snapchat’in oluşturduğunuz ve Hikayelere yüklediğiniz Snap’leri kaydetme özelliği sayesinde, dahiyane kreasyonlarınızı gerçek hayattaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Başkalarının Snap’lerini aynı şekilde kaydedemeseniz bile, akıllı telefonunuzun işlevleri bunu mümkün kılar. Özünde teknoloji, çevrimiçi yaşamlarımızı gerçek yaşamlarımızla birleştirmemize yardımcı olarak, içeriği çapraz paylaşmamıza ve Snap’lerimizin ömrünü uzatmamıza olanak tanır.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Telefonunuzla Ekstra Para Kazanmanın 12 Yolu 30

Telefonunuzla Ekstra Para Kazanmanın 12 Yolu

Sosyal Medyanın Geleceği Nedir? Artı Sizi Nasıl Etkileyecek 31

Sosyal Medyanın Geleceği Nedir? Artı Sizi Nasıl Etkileyecek