in

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır 7

Slack entegrasyonları nedir ve size nasıl yardımcı olabilirler? Slack, kişi gruplarının aynı uygulamada işbirliği yapmasına izin veren bir ekip mesajlaşma uygulamasıdır. Bunu uzaktan çalışan insan ekipleri için merkezi bir işbirliği olarak düşünün. Bu, başkalarıyla işbirliği yapmayı, belgeleri, takvimleri, görevleri ve çok daha fazlasını paylaşmayı kolaylaştırır.

Takıma, çalışmalarını görüntüleyebilecekleri ve düzenleyebilecekleri bir web sayfasının URL’si verilebilir. URL’de yapılan tüm değişiklikler diğer tüm ekip üyeleri tarafından görülebilir. Bu nedenle, özelliği etkinleştirilmiş çeşitli cihazlarda veya web sitelerinde bir Slack uygulaması yüklü olabilir.

Bir slack uygulamasıyla, şirketiniz için özel bir uygulama oluşturma çabasından geçmeniz gerekmez. Twitter, Facebook ve Google+ gibi mevcut uygulamaları kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulamayı yüklemek ve kuruluşunuzdaki kişilerin üye olarak kaydolmasına izin vermektir. Tüm bu işlevler işinizi daha düzenli, etkili ve çalışmak için keyifli hale getirecektir. Bu nedenle, daha üretken olmanıza yardımcı olacak işlevselliğe sahip bir uygulama aramaya çalışın. ve daha niceleri. Bunların çoğu farklı platformlarla çalışmış deneyimli geliştiriciler tarafından tasarlanmıştır. Aslında, Macbook’unuzla bluetooth üzerinden entegre olabilecek bazı iPad uygulamaları bile vardır. Bu nedenle, tüm bunları şirketinizin sistemine entegre etmenin harika bir yolunu istiyorsanız, neden bu harika örneklere göz atmıyorsunuz ve bunları şirketinize dahil etmeye çalışmıyorsunuz.

Slack Entegrasyonları Nasıl Çalışır?

Slack Entegrasyonları, daha fazla iş yapmanıza yardımcı olur. Her gün uygulamalar ve programlar arasında geçiş yapmak için çok zaman harcadığımız doğrudur. Slack, bu ekstra adımları ortadan kaldırmaya yardımcı olur, böylece en önemli şeye, işinize odaklanabilirsiniz.

Slack , Slack çalışma alanınıza bağlanan Slack Uygulamaları sunmak için binlerce platform ve hizmetle ortaktır . Bu uygulamalar aracılığıyla, Slack’ten hiç ayrılmadan tüm kritik çalışma araçlarınıza erişebilirsiniz. Google Workspace paylaşım izinlerini değiştirmekten Slack’ten Zoom çağrılarına katılmaya kadar her şeyi yapabilirsiniz.

Bazı mevcut uygulamalar Slack tarafından oluşturulmuştur ve diğerleri üçüncü taraf geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Teknoloji uzmanıysanız, Slack API’sini kullanarak kendi uygulamalarınızı bile oluşturabilirsiniz . Bu, mevcut bir araçtan geçemeyecekleri özel iş akışlarına ihtiyaç duyan ekipler için harikadır.

Slack Uygulamalarını Kimler Kullanabilir?

Daha iyi haber şu ki, Slack Uygulamaları, hesap türünden bağımsız olarak tüm Slack kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Slack’in ücretsiz sürümünde çalışma alanlarınıza 10 adede kadar uygulama ekleyebilirsiniz. Slack’in ücretli planlarından birini kullanıyorsanız, istediğiniz kadar entegrasyon ekleyebilirsiniz.

Bugün Slack ile Entegre Etmeniz Gereken 5 Uygulama

Çalışma alanınıza bağlanabileceğiniz çok sayıda Slack Uygulaması var. Sizin ve ekibiniz için mükemmel olabilecek bu uygulamalardan beşini inceleyelim.

1. Google Takvim

Google Takvim entegrasyonu, yeni etkinlikler eklemenize, Slack içinde programınızın bütünsel bir görünümünü görmenize, etkinlik bildirimleri almanıza ve hatta etkinlik ayrıntıları son dakikada değiştiğinde güncellemeler almanıza olanak tanır.

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır 8

Hatta bir toplantıdayken Slack durumunuzun güncellenmesini sağlayan bir özellik bile var, böylece tüm ekibiniz müsait olmadığınızı biliyor.

2. Yakınlaştır

Tüm görüntülü görüşmeleriniz için Zoom kullanıyor musunuz? Eğer öyleyse, bunun için bir entegrasyon var. Zoom entegrasyonu, yeni toplantılar başlatmanıza, bir Zoom Kimliği ile toplantılara katılmanıza ve bir kişiyle Zoom telefon görüşmeleri başlatmanıza olanak tanır. Hepsi basit komutlar kullanarak çalışır.

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır 9

3. Google Drive

Google Drive’ı Slack’e bağlayarak, doğrudan Slack’ten yeni Google Dokümanlar, Google Slaytlar ve Google E-Tablolar oluşturabileceksiniz. Slack’in arama çubuğunu kullanarak Google Drive dosyalarını da arayabilirsiniz. Slack uygulamasından asla ayrılmak zorunda kalmadan dosyaları hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır 10

Ayrıca, yorumlar ve erişim istekleri gibi Google Dokümanlarınızda değişiklikler olduğunda bilgilendirilmeyi de seçebilirsiniz.

4. Asana

Evet, görev yönetimi aracı, Slack içinde bir uygulama olarak mevcuttur. Asana uygulamasını kullanarak görevler üzerinde işlem yapabilir, yepyeni görevler oluşturabilir, bir Slack mesajını göreve dönüştürebilir, Asana hesabınızda gerçekleşen çalışmalar hakkında bildirimler alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır 11

Daha kullanışlı özelliklerden biri, kanalları Asana görevlerine bağlama yeteneğidir. Bir Asana görevi her değiştirildiğinde veya güncellendiğinde, o belirli Slack kanalına bildirimler gönderilir. Kuruluşunuz içinde özel iş akışları oluşturmak için harika bir araçtır.

5. Giphy

Biraz eğlence olmadan uygulama entegrasyonu nedir? Giphy, GIF’ler için oradaki en iyi kaynaklardan biridir. Ayrıca, doğrudan Slack’e entegre olur. Pazartesi sabahı karşılama olarak göndermek için mükemmel GIF’i çevrimiçi aramanız gerekmez. Bunun yerine, mesaj alanınızda görüntülenen bir GIF’i görmek için /giphy yazmanız yeterlidir .

Uygulamaları Slack’e Bağlama

Uygulamaları Slack çalışma alanınıza bağlamaya hazır mısınız? İki yöntemden birini seçebilirsiniz: Slack Uygulama Dizini’nden uygulama ekleme veya bunları Slack çalışma alanınızdan ekleme.

Slack Uygulama Dizini Kullanarak Uygulamalar Nasıl Bağlanır

İlk olarak, Slack Uygulama Dizini’ni ziyaret etmek isteyeceksiniz . Ardından, bağlanmak istediğiniz uygulamayı bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Veya hangi uygulamayı aradığınızdan emin değilseniz Personel Seçimleri gibi çeşitli bölümlere göz atın.

Slack ile bağlanmak istediğiniz bir uygulama bulduğunuzda şu adımları izleyin:

  • Uygulamayı seçin. Uygulamanın açılış sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada, Slack’e Ekle’yi seçin .
  • Uygulamayı Slack’e bağlamak için adımları izleyin. Uygulamanın türüne bağlı olarak çeşitli uygulamaların farklı adımları olacaktır. Örneğin, bilgilerinize erişmek için hem Slack’e hem de uygulamaya izin vermeniz gerekebilir.

Herhangi bir nedenle uygulama Slack’te zaten yüklüyse, Slack’e Ekle yerine hesabınızı bağlama seçeneği göreceksiniz.

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır 12

Slack Çalışma Alanının İçinden Uygulamalar Nasıl Bağlanır

Uygulamaları Slack çalışma alanınız üzerinden bağlamak istiyorsanız şu adımları uygulamanız gerekir:

  • Çalışma alanınızda, çalışma alanınızın solundaki kenar çubuğunun altından Uygulama ekle’yi seçin .
  • Burada, aralarından seçim yapabileceğiniz bir uygulama kataloğu göreceksiniz. Veya belirli bir uygulamayı bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz.
  • Bir uygulama bulduğunuzda Ekle’yi seçin . Bu sizi daha sonra bir açılış sayfasına götürecektir.
  • Slack’e Ekle‘yi seçin ve yeni uygulamanızı bağlamak için adımları izleyin.

Slack Entegrasyonları Nelerdir? Nasıl Kullanılır 13

Bir uygulama Slack’e bağlandığında, onu çalışma alanınızın solundaki kenar çubuğundaki Uygulamalar altında görürsünüz. Her uygulama hakkında daha fazla bilgi görüntülemek veya bunları kullanmak için listeden uygulamayı seçmeniz yeterlidir.

Slack Nihai Verimlilik Aracıdır

İster ofiste ister evde çalışıyor olun, Slack sizi bağlı tutar. Ve uygulama entegrasyonları sayesinde, Slack platformundan hiç ayrılmadan daha fazla iş yapmak daha da kolay.

Kendiniz veya ekibiniz için hangi uygulamaları entegre edebileceğinizi görmek için Slack Uygulama Dizini’ne derinlemesine bakın.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Windows 10'da Windows Nasıl Şeffaf Yapılır 32

Windows 10’da Windows Nasıl Şeffaf Yapılır

Yeni TikTok Dolandırıcılığı Ücretsiz Steam Oyunları Sunuyor: Nelere Dikkat Edilmeli 33

Yeni TikTok Dolandırıcılığı Ücretsiz Steam Oyunları Sunuyor: Nelere Dikkat Edilmeli