Cumartesi, Ekim 16, 2021

Hemen İndirebileceğiniz 4 Sanal Terapi Uygulaması

- Advertisement -

Sanal Terapi, İstediğiniz zaman ve yerde mevcut olan terapi olarak da bilinen terapi uygulamalarıyla tanışma zamanı. Online terapi ücretleri Çevrimiçi terapi ve akıl sağlığı programları, geleneksel danışmanlığa kıyasla kolaylık ve maliyet nedeniyle, Y kuşağı ve yakınlaştırıcılar için yüksek talep görmüştür. Ancak şu anda Sanal Gerçeklik Gözlüğü, Türkiye ve dünya çapında COVID-19 enfeksiyonlarında lider olmaya devam ederken, sanal terapi birçok kişi için tek seçenek Psikoterapi diyalogları.

Psikolog nasıl terapi yapar, Zihinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkmak zaten yeterince zor, Sanal gerçeklik psikoterapi ancak bu kriz ve belirsizlik döneminde, kaygı düzeylerimin kişisel olarak çizelgelerin dışında olduğunu biliyorum. Online terapi Nasıl Yapılır, Bir zamanlar mevcut olan pek çok akıl sağlığı kaynağı, sağlık düzenlemelerinin ardından parçalara ayrıldı ve sanal alternatif arayışları başladı.

Online terapi Nedir, Stresle başa çıkmanız ve sosyal açıdan mesafeli kalmanız gerektiğinde kullanabileceğiniz indirmeye değer dört sanal terapi ve zihinsel sağlık VR terapi uygulaması.

Moodpath

Bu akıl sağlığı arkadaşı, ruh sağlığınızı değerlendiren sorular sorarak gün boyunca duygularınızı takip eder. Kullanıcılar ayrıca duygusal esenlikteki kalıpları yansıtmak ve anlamak için yararlı bilgiler alırlar. Ücretsiz planda rehberli meditasyonlar ve uyku yardımcıları gibi kaynaklar mevcuttur, ancak psikolojik dersler ve diğer özelliklerden oluşan bir kütüphanenin kilidini açmak için üç aylık 25 dolarlık planı tercih edebilirsiniz.

Moodpath ile ilgili sevdiğim bir diğer şey de, bir hesaba kaydolmanızı gerektirmemesi – uygulamayı açar açmaz kullanmaya başlayabilirsiniz!

Youper

Youper, duygularınızı anlamak ve yalnızca size özel konuşmalar yoluyla kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için yapay zeka kullanır. Bu 5 yıldızlı uygulama, terapist benzeri bir deneyim için harikadır – tümü gerçek zamanlı destek ve geri bildirim almak için duygularınızı konuşabileceğiniz 21. yüzyıl teknolojisine sahiptir. Rehberli uyku meditasyonları ile, SİZİN + SÜPER yapmanıza yardımcı olmak için gerçekten her zaman oradadır.

BetterHelp

10.000’den fazla danışman ve terapistten oluşan büyüyen bir ağa sahip olan BetterHelp, dünyanın en büyük danışmanlık hizmetidir. Birkaç anket sorusunu yanıtladıktan sonra, bu uygulama sizi ihtiyaçlarınıza en uygun lisanslı ve eğitimli bir danışmanla eşleştirir. Üyelikler haftalık 40 ila 70 ABD Doları arasında değişir, ancak danışmanınızla sınırsız iletişim içerir. İhtiyaç duyduğunuz anda hangi iletişim yönteminin size en uygun olduğuna bağlı olarak mesaj gönderebilir, arayabilir ve video konferans yapabilirsiniz.

Talkspace

Talkspace, kaydolduğunuz gün sizi bir terapistle eşleştiren kullanışlı ve uygun fiyatlı bir danışmanlık hizmetidir. Abonelik hizmeti haftalık 65 $ ‘dır ve terapistinizle sınırsız metin, sesli, resimli ve görüntülü mesajlar içerir. Terapist mesajlarınızı gerçek zamanlı olarak yanıtlayamayabilir, ancak haftada beş gün, günde en az bir kez yanıt almanız garanti edilir. Her terapist, ilgili deneyimden birinden yardım almanızı sağlamak için NCQA standartlarına göre incelenmiş ve akredite edilmiştir.

Ruh sağlığı, fiziksel sağlık kadar önemlidir ve artık sanal terapi ve danışmanlık mevcut olduğundan, onu arka plana atmanız için hiçbir neden yok. Sanal danışmanlık, geleneksel terapiye kıyasla daha uygun ve nispeten maliyet etkindir. Artı, yüz yüze bir oturumun bağlantısını yine de alabilirsiniz. İster Moodpath ile bir yapay zeka arkadaşıyla veya BetterHelp ile gerçek bir kişiyle konuşmayı tercih edin, orada herkes için bir şeyler var.

Online Terapi kimler için uygundur?

Online terapi fiziksel olarak engeli bulunan, herhangi bir sebeple ofise gitmek istemeyen herkes için ideal bir terapi yöntemidir.

Psikolog online terapi nasıl yapılır?

  • İlk olarak ön görüşme yapılır ve ardından yaşamış olduğunuz problem uzmanlarımızca değerlendirilir. …
  • İkinci aşamada ise yaşamış olduğunuz sorun psikiyatr ya da psikolog tarafından listeye alınır ve sizlerin de uygun olduğu saat aralığında randevu oluşturulur.

Online Terapi Etkili mi?

Online terapi hizmeti veren uzmanlara en sık sorulan sorulardan biri de online terapinin yüzyüze terapiler kadar etkili olup olmadığıdır. Bununla ilgili bir çok bilimsel araştırma yapılmıştır ve cevap evettir. Online terapiler de oldukça etkilidir.

Online Terapi yasal mı?

Online terapi, kişinin sağlığını korumasına yardımcı olmaktadır. Tedavilerin aksamaması da bu şekilde sağlanabilmektedir. Ülkemizde yeterli belgeleri olan ve alanında uzman psikologlar için online terapi yasal bir uygulama olarak öne çıkmaktadır.

Online psikoterapi nedir?

Online terapi, profesyonel ruh sağlığı hizmet ve desteğinin internet üzerinden sunulduğu, yeni bir yaklaşımdır. E-terapi, teleterapi ve e-danışmanlık olarak da bilinmektedir. Psikologofisi.com online terapi platformundaki uzmanlarımız ruh sağlığı alanında eğitim almış psikoterapi konusunda uzmanlaşmış kişilerdir.

Online terapi nedir nasıl yapılır?

Kısaca online terapi; psikoterapist ve danışanın aynı mekanda bulunamama durumunda gerçekleştirilen danışmanlık hizmetine denir. Danışmanlık hizmetinin yüz yüze verilemediği zamanlarda internetin imkânlarından yararlanılarak yapılır.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz