Pazartesi, Ekim 25, 2021

Samsung’un en ucuz 4K QLED TV’si almaya değer mi?

- Advertisement -

Samsung’un Q60A 4K QLED‘i iyi bir satın alma mı? Samsung Q60A QLED TV, QLED (veya ‘kuantum nokta’) takma adıyla en ucuz televizyon olarak TV üreticisinin 2021 serisinde ilginç bir yere sahip . Ancak düşük fiyat noktası göz önüne alındığında, Q60A, evinizde bir QLED almanın en uygun maliyetli yolu ve en çok ödün verilmiş seçenektir.

Neden ödün veriliyor? Peki, Samsung‘un bazı köşeleri kesmesi gereken fiyatı düşürmek için ve Q60A ile ilgili soru – geçen yılki Q60T’de olduğu gibi – QLED‘in adı garanti edecek kadar iyi olup olmadığı.

İle 4K çözünürlüğe ve HDR / HDR10 + desteği, Q60A diğer teknolojileri bir çok kümesi için maliyetleri düşük tutmak uğruna kurban edildi olsa, doğru temel almak gibi görünmektedir. Ve resmi incelemelerden önce ucuz bir QLED TV‘yi boyutlandırmaya çalışıyorsanız, Samsung Q60A hakkında bildiğimiz her şeyi ve selefinin (Q60T) kalitesine bakıldığında ne beklediğimizi bir araya getirdik. ).

Ayrıca, Samsung‘un bu günlerde şirketin yerleşik QLED teknolojisini Mini LED arka aydınlatma ile eşleştiren ve genellikle önyüklemek için 8K çözünürlüğü kullanan Neo QLED TV‘leri piyasaya sürdüğünü de akılda tutmaya değer, böylece tek başına QLED adı artık aynı anlama gelmiyor. Önceki yıllarda olduğu gibi sınıfının en iyisi kalite.

Samsung Q60A QLED fiyatlandırması ve boyutları

Samsung Q60A QLED, daha pahalı modellerde bulamayacağınız çok çeşitli boyutlara sahiptir. 43 inçlik bir boyut için 599 $ / 5.070  TL ‘den havalı bir fiyattan başlıyor, 50 inç için 699 $ / 899 £, 55 inç için 849 $ / 999 £, 65 inç için 1.099 $ / 1.299 £, 1.499 $ 75 inç için 1.999 £ ve 85 inç için 2.799 $ / 2.999 £.

ABD’de alışveriş yapanlar ayrıca 60 inç (999 $) ve 70 inç (1.349 $) modeller arasından seçim yapabilecekler.

Avustralya’da dört boyut seçeneğine sahipsiniz: 55 inç (AU $ 1.599), 65 inç (1.999 Avustralya Doları), 75 inç (2.599 ABD Doları) ve 85 inç (4.199 Avustralya Doları).

Q60A‘nın da bu yılın en iyi 40 inç TV listesinde yer almasını bekliyoruz .

Samsung'un en ucuz 4K QLED TV'si almaya değer mi? 1

Samsung Q60A QLED teknik özellikleri ve özellikleri

Samsung Q60A, bu yılın giriş seviyesi 4K QLED’idir; bu, daha premium modellere kıyasla özelliklerde bazı düşüşlerin yanı sıra bir tasarruf elde edeceğiniz anlamına gelir.

En önemli kutuları işaretlemek için Q60A, Samsung tarafından tercih edilen dinamik HDR10 + standardının yanı sıra, premium filmlerin ve TV şovlarının yaratıcılarının amaçlarına daha yakın görünmesini sağlamak için ek meta veriler kullanan dinamik HDR10 + standardının yanı sıra 4K çözünürlük ve HDR desteğine sahiptir. Sen almazsınız Dolby Vision HDR HDR10 + Netflix üzerinde (destekliyorsa) Amazon Prime Video (yapar ki değil) tercih edenler için bir nimet olacağını olsa, o zaman, burada. HLG yayın standardı çok desteklenmektedir.

QLED paneli, kontrastı geliştirmek için bir kuantum nokta filtresi içerir. Kendi başına bir oyun değiştirici değildir ve ‘QLED’ takma adı genellikle bir dizi farklı görüntü teknolojisini kapsar – ancak QLED serisinin en altında hepsini alamıyorsunuz.

Samsung'un en ucuz 4K QLED TV'si almaya değer mi? 2

Burada Dolby Atmos sesi yok, Samsung burada ‘OTS Lite’ olarak anılan Nesne İzleme Sesi teknolojisinin sadeleştirilmiş bir sürümünü seçiyor. Ekranda (OTS + ile olduğu gibi) on adanmış konuşmacının yayılmasını göremezsiniz ve fiyat noktası göz önüne alındığında, ortalama yerleşik hoparlörlerden çok daha fazlasını beklemeyiz. Mevcut bir ses çubuğunuz varsa , elbette, onu takmaya değer olabilir – eARC desteği, normal TV uzaktan kumandanız aracılığıyla harici sesi kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Diğer özellikler arasında Multi-View (iki adede kadar eşzamanlı video beslemesi) ve sakinleştirici ekran koruyucular veya fotoğrafçılık için bir Ortam Modu bulunur. Hatta görüntü işlemenizin çoğunu kapatan Film Yapımcısı Modu’nu bile elde edersiniz – görünüşte ‘yaratıcının amaçladığı şeye’ yaklaşmak için – ancak bu fiyat noktasında bir ekran için resmi kendi başına bırakmanızı tavsiye edemeyiz.

Samsung olarak akıllı TV , aralarından iyi organize ana ekrana ve geniş uygulama desteği ile orada en iyilerinden biridir Tizen işletim sistemi, alırsınız Netflix ve Disney Plus’ın için Hulu (ABD’de olanlar için) ve Freeview Play (Birleşik Krallık’takiler için). Tizen platformu Alexa ve Google Assistant ile de çalışır, ancak kötü niyetli (ve olağanüstü) ses asistanı için üzüldüğünüzde yerleşik Bixby mevcuttur.

Ayrıca , 2021 Samsung TV’lerin hepsiyle birlikte gelen yeni bir güneş enerjili uzaktan kumanda var ve bu, birkaç ayda bir pilleri kullanmayacağınız anlamına gelecektir.

Yine de kayda değer olan şey, Q60A ile elde edemediğiniz şeydir. Daha premium setlerin geniş görüntüleme açıları gibi 8K çözünürlük de masanın dışında. Bu aynı zamanda, ince kalmasına yardımcı olan, ancak parlaklığın ekran genelinde tutarlı olmadığı ve HDR performansını olumsuz etkileyebileceği anlamına gelen kenar aydınlatmalı bir settir.

Üç HDMI bağlantı noktasında da HDMI 2.1 desteği yok ve 4K çözünürlük, setin 60Hz panelinde 60 fps’de zirveye çıkacak.

Samsung Q60A QLED çıkış tarihi

Samsung Q60A QLED, yeni Samsung TV serisinin geri kalanıyla birlikte zaten satışta . Ucuz bir QLED TV’ye ayarlanmışsanız, şimdi alabilirsiniz.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz