Picasa Nedir, Nasıl Kullanılır? 2019

- Advertisement -

Cihazınızda dağınık halde bulunan ve toparlamakta veya bulmakta güçlük çektiğiniz fotoğraflarınızı bir çırpıda önünüze seren Picasa programı çok kullanışlı bir programdır. Picasa 2018 nedir diye merak eden kullanıcılara bu kısa cevabın yanı sıra belirtebileceğimiz diğer şeyler; programın çok kapsamlı olduğu ve tamamen ücretsiz olduğudur.
Google iştiraklerinden biri olan Picasa gün geçtikçe kendini geliştirmektedir. Sadece fotoğraf bulmak için değil düzenlemek için de çok kullanılan programların başında geliyor. Üstelik diğer fotoğraf düzenleme programlarının karmaşık olmasının tersine Picasa daha sade bir görüntü veriyor.
Aslında ne basit ne de karmaşık olmayan yapısıyla sizlerin de çok ilgisini çekebilecek Picasa, nasıl kullanılır bir bakalım. İlk kurulumundan hemen sonra cihazınızı tarayarak tüm fotoğraflarınıza ulaşan Picasa, kendi hafızasına yerleştirdiği fotoğraflarınızı çeşitli kategorilerde önünüze getirebiliyor. Fotoğrafların oluşturulma tarihine göre, albüm adlarına veya dosya yerlerine göre size sunabilen Picasa, bu yönüyle çok beğeniliyor.
Picasa’nın popüler kullanımlarından kalabalık fotoğraflarında bile her kişinin yüzünü size ayrı ayrı gösterebilmesi. Siz gördüğünüz bu yüzleri etiketlemeye karar verirseniz, daha sonra Picasa bu yüzlerin bulunduğu tüm fotoğrafları bulup getirebiliyor. Bunun için soldaki yerden kişilere tıklayıp adsız menüsünü açmanız gerekiyor.
Başka bir fotoğrafı düzenlemek için üzerinde iki defa tıklamanız ve açılan Türkçe menülerden istediğiniz değişiklikleri yapmanız mümkün. Boyut, renk, kontrast, ışık gibi ayarları değiştirebiliyorsunuz. Resimlerinizi ayrı ayrı yerlerden bir araya getirip öyle sunmak istiyorsanız, bu da mümkün. Ayrıca Picasa’daki fotoğraflarınızı Google + hesabınızda paylaşmanıza da olanak sağlıyor.

- Advertisement -

Comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler

Sevgiliye sorulacak sorular 2020

2020 yılında sevgiliye sorularda neler değişti ? Kız ver erkek sevgiliye aynı sorular sorulabilir mi ? Yıllar geçse de aslında insanların duygularında çokta bir...

Güzel sorular? Erkeklere Sorulabilecek Sorular ? Sevgiliye sorular

Can sıkıntısı başa bela iki sevgili bir birine nasıl sorular sorabilir ? Erkek arkadaşınız ile kız arkadaşlarınız ile nasıl sorular sorabilirsiniz ? aşagıdaki sorular...

Kızlara sorulacak sorular

Yeni bir yazı dizimiz de ile sizlerle kız sevgilinize veya kız arkadaşlarınıza sorabileceğiniz soruları bir araya getirdik.İnsan bazen ruh hali iyi olmayınca nasıl soru...