Picasa Nedir, Nasıl Kullanılır? 2019

- Advertisement -
- Advertisement -

Cihazınızda dağınık halde bulunan ve toparlamakta veya bulmakta güçlük çektiğiniz fotoğraflarınızı bir çırpıda önünüze seren Picasa programı çok kullanışlı bir programdır. Picasa 2018 nedir diye merak eden kullanıcılara bu kısa cevabın yanı sıra belirtebileceğimiz diğer şeyler; programın çok kapsamlı olduğu ve tamamen ücretsiz olduğudur.
Google iştiraklerinden biri olan Picasa gün geçtikçe kendini geliştirmektedir. Sadece fotoğraf bulmak için değil düzenlemek için de çok kullanılan programların başında geliyor. Üstelik diğer fotoğraf düzenleme programlarının karmaşık olmasının tersine Picasa daha sade bir görüntü veriyor.
Aslında ne basit ne de karmaşık olmayan yapısıyla sizlerin de çok ilgisini çekebilecek Picasa, nasıl kullanılır bir bakalım. İlk kurulumundan hemen sonra cihazınızı tarayarak tüm fotoğraflarınıza ulaşan Picasa, kendi hafızasına yerleştirdiği fotoğraflarınızı çeşitli kategorilerde önünüze getirebiliyor. Fotoğrafların oluşturulma tarihine göre, albüm adlarına veya dosya yerlerine göre size sunabilen Picasa, bu yönüyle çok beğeniliyor.
Picasa’nın popüler kullanımlarından kalabalık fotoğraflarında bile her kişinin yüzünü size ayrı ayrı gösterebilmesi. Siz gördüğünüz bu yüzleri etiketlemeye karar verirseniz, daha sonra Picasa bu yüzlerin bulunduğu tüm fotoğrafları bulup getirebiliyor. Bunun için soldaki yerden kişilere tıklayıp adsız menüsünü açmanız gerekiyor.
Başka bir fotoğrafı düzenlemek için üzerinde iki defa tıklamanız ve açılan Türkçe menülerden istediğiniz değişiklikleri yapmanız mümkün. Boyut, renk, kontrast, ışık gibi ayarları değiştirebiliyorsunuz. Resimlerinizi ayrı ayrı yerlerden bir araya getirip öyle sunmak istiyorsanız, bu da mümkün. Ayrıca Picasa’daki fotoğraflarınızı Google + hesabınızda paylaşmanıza da olanak sağlıyor.

E-Okul ilkokul kayıt sorgulaması

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK? (E-OKUL MEB İLKOKUL KAYIT SORGULAMA) 2020 - 2021 eğitim döneminde çocukların gidebileceği okullar yine adrese...

Bilgisayarınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlama (windows 10 )

Çoğu bilgisayar ve dizüstü bilgisayar , bir yazılım hatası nedeniyle karşılaşabileceğiniz bazı ciddi sorunları onarmak için cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanıza izin verir...

Ubuntu sayesinde Google’ın Flutter Uygulamaları Linux’a Geliyor

Flutter , nedir ? Google'ın geliştiricilerin Web, Android, iOS ve macOS (alfa aşaması) için uyarlanmış yerel uygulamalar oluşturmalarına UI yazılımları için yardımcı olan...

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here