Cumartesi, Ekim 16, 2021

2021’in en iyi Photoshop alternatifleri

- Advertisement -

Hepimiz 2021’in en iyi Photoshop alternatiflerini kullanmak istiyoruz, ancak birçoğumuz en başından beri aynı şeyleri kullanmak zorunda kaldık. Bunun nedeni, Photoshop’un bu sürümünün kullandığımız son sürümle aynı olması ve aslında programdaki herhangi bir şeyi değiştirmemiz gerekmeyeli çok uzun zaman olması… Bu yüzden bu programı sevip sevmediğiniz gerçekten önemli değil – bu gerçekten onunla anlaşıp anlaşamayacağınızla ilgili bir soru. Bu, bir programın kendi iyiliği için ‘çok basit’ olabileceği nadir durumlardan biridir. Öyleyse, bu sürümdeki yeniliklerden bahsedelim, sadece devam edip kullandığımız önceki sürümden daha iyi olup olmadığını tartışmak yerine. Bu, 2021’in en iyi düzenleme uygulamalarıdır ve yeni başlayan veya profesyonel olup olmadığınız önemli değildir.

PSP Craft gibi uygulamalar ve fotoğraf düzenleme yazılımları hakkında çok şey duymuş olabilirsiniz. Ancak daha güçlü bir şey arıyorsanız, şanslısınız, çünkü hem amatör hem de profesyonel grafik tasarımcı olan insanlar için en iyi yazılım nihayet burada. Şimdi birkaç yıl önce piyasada olan benzer programların fiyatının bir kısmı için mükemmel bir fotoğraf düzenleme programı alabilirsiniz. Ayrıca birkaç farklı cep telefonunda da mevcuttur, böylece nerede olursanız olun kullanabilirsiniz. Şaşırtıcı görüntüler oluşturma konusunda ciddi olan insanlar için en iyi yazılım nihayet burada ve ele geçirmek her zamankinden daha kolay.

Daha iyi bir şey istediğiniz için fotoğrafçılığınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, 2021’in en iyi alternatiflerini ele almanın zamanı geldi. İndirme ve bilgisayarınıza yükleme zamanını boşa harcamadan mükemmel yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenizi sağlayan bir cihaz alabilirsiniz. Ayrıca, fotoğraflarınızı doğrudan telefonunuzdan düzenleme ve kaydetme yeteneğine sahip olacaksınız! İşte bu- koptu!

1. GIMP

En iyi açık kaynaklı fotoğraf düzenleme paketi

2021'in en iyi Photoshop alternatifleri 1

GIMP (GNU Image Manipulation Program), Linux, Windows ve macOS üzerinde çalışan açık kaynaklı bir fotoğrafçılık merkezidir.

GIMP, Photoshop’a rakip olan çok sayıda özellik ve işleve sahiptir. Ayrıca, çok çeşitli eklentiler yaratan ve bunu son derece uyarlanabilir bir program haline getiren devasa bir geliştirici ve sanatçı topluluğu var. Belirli bir özelliği arzu ediyorsanız, muhtemelen bunun için bir eklenti vardır.

Arayüz son derece özelleştirilebilir, böylece işleri geri alabilir veya birden çok pencereden ve araç çubuğundan gerektiği gibi yararlanabilirsiniz. Bu nedenle GIMP, Photoshop ile benzer şekilde dik bir öğrenme eğrisine sahiptir, ancak birkaç öğreticiyi geçtikten sonra oldukça rahattır.

Deneyimlerimize göre, GIMP biraz daha az duyarlıydı ve tescilli muadilinden biraz daha fazla kaynak kullandı, ancak bu, GIMP’nin her zaman ücretsiz ve açık kaynak olduğu ve her zaman olacağı temelinde kolayca affedilebilir.

2. Pixlr X

Pixlr X ,bir web uygulaması olarak kullanılabilenbaşka bir ücretsiz fotoğraf editörüdür . Bu HTML 5 fotoğraf düzenleme yazılımı, yerel uygulamalara paralarının karşılığını verebilir.

2021'in en iyi Photoshop alternatifleri 2

Pixlr X arayüzü Photoshop veya GIMP’den daha sade ama bu kötü bir şey değil. İş akışı kolaylaştırılmış ve sezgiseldir: Bilgisayarınızdan bir fotoğrafı sürükleyip bırakabilir veya bir URL ekleyebilir ve ardından tanıdık tek tıklamalı filtreler ve kaydırıcılarla görüntüleri ayarlamaya başlayabilirsiniz.

Bir web uygulaması olduğu göz önüne alındığında, Pixlr X şaşırtıcı derecede sağlam katman desteğine sahiptir. Ancak, önemli özellikler hala eksik. Örneğin, özel fırçaların gelecekte geliştirilmesi planlanıyor, ancak henüz mevcut değil.

Genel olarak, Pixlr X, basit ila orta karmaşıklıkta fotoğraf düzenleme için size süper temiz ve sezgisel bir arayüz sunar.

3. Photos Pos Pro

Photos Pos Pro , görüntüleri düzenleme, web tasarımı ve belge oluşturma araçlarıyla zengin özelliklere sahip olduğu bilinen bir Photoshop alternatifidir.

2021'in en iyi Photoshop alternatifleri 3

Profesyonel fotoğrafçıların güvendiği derin kişiselleştirmeden yoksun olsa da, sunumlar, pazarlama kampanyaları veya kişisel eğlence için fotoğraflarda ayarlamalar yapmak için hala mükemmel bir programdır.

İlginç bir özellik, kullanıcıların Acemi veya Pro düzenlerini seçmesine olanak tanıyan özelleştirilebilir arayüzdür. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır, ancak esasen, acemi düzeni kullanılabilirlik için güçten fedakarlık ederken, profesyonel düzen, dik bir öğrenme eğrisine rağmen zengin özelliklere sahiptir. Mükemmel bir şekilde uygulanmasa bile, bu esneklik övgüye değer ve pratiktir.

Katmanlar, maskeleme, fırçalar, komut dosyaları ve toplu düzenleme ile Photos Pos Pro, Photoshop’a zengin özelliklere sahip bir alternatiftir.

4. Krita

Krita , açık kaynak kodlu ve ücretsiz olup, sanat eserlerini ve yöntemleri paylaşan büyük bir geliştiriciler ve yetenekli sanatçılar topluluğu tarafından desteklenmektedir. Sanatı tartışmaya ve paylaşmaya yatırım yapan aktif bir kullanıcı tabanı arıyorsanız, Krita harika bir Photoshop alternatifidir.

2021'in en iyi Photoshop alternatifleri 4

Topluluğun ötesinde, Krita, yüzlerce fırça ve bir fırça özelleştirme motoru, çizgi romanlar için vektör ve metin yetenekleri, sorunsuz yinelenen görüntüler ve desenler için bir sarma modu ve içe aktarma için güçlü bir kaynak yöneticisi ile inanılmaz derecede güçlü bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. diğer sanatçılardan araçlar.

İzleme dörtgeni ile kaydırıcıları kaydırmak ve doğru aracı bulmamızı sağlayan yardımcı araç ipuçlarına sahip olmak gibi küçük işlevlerle arayüzü sezgisel ve tanıdık bulduk.

Krita, bir fotoğraf düzenleme aracından çok bir çizim aracıdır, bu nedenle bazı özellikler eksiktir: daha az fotoğraf filtresi, otomatik iyileştirme aracı yok, vb. Ancak, PSD dosyalarını açmayı ve kaydetmeyi destekler.

Ayrıca Krita, özel hassasiyet ayarlarıyla harika tablet desteğine sahiptir, bu nedenle çizim ve fotoğrafları birleştirmek isteyen sanatçılar için yenilmesi zor.

5. Luminar

Luminar , piyasadaki en ucuz seçenek değil, ancak sanatçıların sadece birkaç tıklamayla harika fotoğraflar oluşturmasına yardımcı olmak için yapay zeka ve makine öğreniminden yararlanan güçlü bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır.

2021'in en iyi Photoshop alternatifleri 5

Luminar, Adobe ürünleri için bağımsız bir düzenleyici veya eklenti olarak mevcuttur, bu nedenle bu, Photoshop ile birlikte kullanabileceğiniz bir alternatiftir.

Etkileyici özellikleri arasında anında AI gökyüzü değişimi, AI portre ve cilt geliştirici, güneş ışınları, gelişmiş AI yapısı ve aydınlatma filtreleri, renk ve dokuyu korumak için akıllı bir kontrast aracı ve kullandığımız en iyilerden bazıları olan nesne temizleme fırçaları yer alıyor.

Düzen, kenar çubuğunda bulunan çoğu işlevle temiz ve sezgiseldir. Birine tıklamak, mevcut gelişmiş ayarlarla efektleri özelleştirmek için kaydırıcıları getirir. Luminar fotoğraf düzenleme iş akışı baştan sona sorunsuz ve hızlıdır.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz