Cuma, Ekim 15, 2021

PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir

- Advertisement -

PDF dosyalarını birleştirmek için “PDF” adı verilen yeni bir dosya oluşturmalısınız. Bu yeni dosyayı çeşitli şekillerde oluşturabilirsiniz. Bunun bir yolu, belgeyi kelime işleme uygulamanızı kullanarak PDF dosyası olarak kaydetmektir. Başka bir yol, belgeye çeşitli cihazlardan erişebilmeniz için belgeyi belirli bir PDF formatına kaydetmektir. Farklı cihazların PDF küçültme‘yi farklı yorumlayacağınızı unutmayın, bu nedenle sahip olabileceğiniz tüm makinelerde kullanılabilir PDF birleştirme dosyaları oluşturmanız gerekir.

Daha sonra Photoshop PDF birleştirme dosyalarını nasıl birleştireceğinizi anladığınızdan emin olmalısınız. Temel olarak, bir PDF ayırma dosyasını kaydettiğinizde, bazı araçların yardımıyla belgeyi tek bir dosyada birleştireceksiniz. Kullanacağınız bir araç komut satırı aracıdır. Bu araç masaüstünüzde veya Başlat Menüsü’nde bulunur. Bu aracı tıklattığınızda, ne tür bir dosyayı birleştirmek istediğinizi söyleyebileceksiniz. Kullanılabilir seçenekler arasında yalnızca başlıkları veya belgenin tamamını birleştirme ve PDF/Metin/Html birleştirme bulunur.

PDF dosyalarının nasıl birleştirileceğini bilmek, bilgisayar meraklıları için ayrılmamıştır. Elektronik belgeleri günlük iş yüklerinin bir parçası olarak işleyen milyonlarca kişiden biriyseniz, birden çok PDF dönüştürücü dosyasını tek bir PDF belgesinde birleştirmenin birçok yolu vardır. Ve bunların hepsi oldukça kolay ve anlaşılırdır.

Windows kullanıcıları için, birçok üçüncü taraf ücretsiz PDF düzenleyicisi ve ücretsiz PDF okuyucusu gibi çok sayıda web sitesi bunu ücretsiz olarak sunmaktadır . Bunlardan bazıları ya üst satış yapmaya çalışacak ya da daha kötüsü kötü amaçlı yazılım taşıyacaktır, bu nedenle hangilerinin yasal olduğunu bilmek yararlıdır. Ayrıca, Adobe tarafından PDF birleştirme iPhone dosyalarını oluşturmak, yönetmek ve düzenlemek için özel olarak tasarlanmış Adobe Acrobat DC uygulaması da bulunmaktadır. Öte yandan, MacOS kullanıcılarının bu siteler veya uygulamalar için endişelenmesine gerek yok, çünkü Apple zaten başka şeyler için zaten kullandığınız, büyük olasılıkla zaten kullandığınız, Apple’ın kendi kolaylığını söz etmeye gerek yok, her koşulda ücretsiz PDF düzenleme.

PDF Binder dosyalarını hem Windows 10 hem de macOS‘ta acısız bir şekilde nasıl birleştireceğinizi göstermek için buradayız . Başlayalım.

PDF dosyaları macOS’te nasıl birleştirilir

macOS kullanıcılarının bunu yapması kolaydır. PDF dosyalarını tek bir PDF belgesinde birleştirmeniz gerekiyorsa, Mac bilgisayarınızı satın aldığınızda önceden yüklenmiş olarak gelen Önizleme uygulamasını kullanabilirsiniz . Daha da iyisi, çoğunlukla yalnızca dosyaları sürükleyip bırakmanız gerekir, bu nedenle işlem hızlı ve zahmetsizdir.

Başlamadan önce, birleştirme işlemini daha sorunsuz hale getirmek için tek bir klasörde birleştirmek istediğiniz tüm dosyalara sahip olduğunuzdan emin olun.

PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir 1

 • Dosyalarınızın depolandığı Finder klasörünü açın ve ilk sayfanız olmasını istediğiniz dosyanın bir kopyasını oluşturun.
  Bir hata yapmanız veya gelecekte başka bir şey için buna ihtiyaç duymanız durumunda orijinal dosyayı korumak için değişiklik yapmak için bir kopya kullanmak istiyorsunuz. Bir kopya oluşturmak için, dosyaya iki parmağınızla tıklayın ve açılır menüden Çoğalt’ı seçin.
 • Önizleme’de açmak için orijinal dosyaya çift tıklayın.
  Küçük resim kenar çubuğunun görünür olduğundan emin olun. Değilse, Görünüm> Küçük Resimler’e gidin veya Option + Cmd + 2 tuşlarına basın. Dosyanız varsayılan olarak Önizleme’de açılmıyorsa, o dosyaya iki parmağınızla tıklayıp ardından Birlikte Aç> Önizleme’ye gidebilirsiniz.
 • PDF, JPG, PNG ve diğer ek dosyaları küçük resimler kenar çubuğuna sürükleyip bırakarak Önizleme’ye ekleyin.
  Ne yazık ki Önizleme, PDF belgelerine Word, Excel ve HTML eklemenize izin vermez . Bunları Önizleme kullanarak eklemek istiyorsanız, önce bunları PDF belgelerine dönüştürmelisiniz. Aksi takdirde, en iyisi macOS‘ta bulunan Adobe Acrobat DC uygulamasını kullanmanızdır.
  Adobe Acrobat DC uygulamasını kullanmayı tercih ediyorsanız, aşağı kaydırarak macOS‘takilerle aynı olan Windows 10 adımlarını izleyin.
 • Dosyaları kenar çubuğuna sürükleyip bırakarak istediğiniz sırada düzenleyin.
 • Hazır olduğunuzda, Dosya> PDF Olarak Dışa Aktar‘a gidin. İstediğiniz dosya adını yazın ve dosyayı kaydetmek istediğiniz klasörü seçin.
 • Kaydet‘e basın.

PDF dosyaları Windows 10’da nasıl birleştirilir

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, birden çok PDF belgesini tek bir dosyada birleştirmek için kullanabileceğiniz birçok web sitesi ve üçüncü taraf uygulaması vardır. Ve birçoğu bunu sizin için çok kolaylaştırıyor  çoğu zaman sadece dosyaları seçmek ve bir düğmeyi tıklamaktan ibarettir.

Ancak yine de, kullandığınız hizmetin yasal olduğundan ve bilgisayarınıza Kötü Amaçlı Yazılım yüklemeyeceğinden emin olmak için araştırmanızı yapmanız gerekir. Çalışmaya dahil etmek istemiyorsanız, Adobe‘nin PDF dosyalarını işlemek için kendi uygulaması olan Adobe Acrobat DC‘yi kullanmanız muhtemelen daha iyidir.

Acrobat DC ücretsiz değildir. Ayda 12,99$ dolardan başlayan ve ayda 24,99$ dolarına kadar çıkan aylık veya yıllık bir aboneliğe kaydolmanız gerekir. Hizmeti yalnızca bir kez kullanıyorsanız, bu çok yüksek bir fiyattır.

Bununla birlikte, PDF dosyalarını işliyorsanız – düzenleme, oluşturma, dışa aktarma veya dönüştürme ve PDF dosyalarını birleştirme gibi iş yükünüzün büyük bir bölümünü oluşturacaktır, bu yıllık abonelik için aylık 14,99$ doları ön ödemeye değer olabilir. Yalnızca güvenlik için değil, aynı zamanda kolaylık sağlamak ve PDF belgelerinizin doğru ve hatasız olduğunu garanti etmek için.

PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir 2

 • Adobe Acrobat DC’yi açın. Araçlar> Oluştur ve Düzenle‘ye gidin.
 • Dosyaları Birleştir‘in altında, ‘ı tıklayın.

Bu sizi dosyaları ekleyebileceğiniz, istediğiniz sırayla yeniden düzenleyebileceğiniz ve tek bir PDF dosyasında birleştirebileceğiniz Dosyaları Birleştir çalışma alanına götürür. Bu aracın güzelliği, PDF ve görüntü dosyalarından Word ve Excel belgelerine kadar birçok farklı dosya türünü kabul etmesidir.

“AdobeAcrobat2.jpg ekle”

“AdobeAcrobat3.jpg ekle”

 • Dosyaları Birleştir çalışma alanında, birleştirmek istediğiniz dosyaları sürükleyip bırakın VEYA Dosya Ekle‘ye tıklayın ve bunları bir diyalog kutusunda seçin.
  Ayrıca klasörler ekleyebilir, bir web sayfası ekleyebilir veya Panodan ekleyebilirsiniz. Oldukça şık.

“AdobeAcrobat4.jpg ekle”

 • Dosyaları sürükleyip bırakarak son PDF belgesinde görünmelerini istediğiniz sıraya göre düzenleyin.
 • Hazır olduğunuzda, sağ üst bölümdeki Birleştir düğmesini tıklayın veya sadece Shift + Ctrl + I tuşlarına basın.

Dosyalarınız tek bir PDF belgesinde birleştirildiğinde, Giriş ve Araçlar sekmelerinin yanında bir sekme görünecektir. Belgeye erişmek için üzerine tıklayın.

“AdobeAcrobat5.jpg ekle”

 • PDF belgesinden memnun olduğunuzda, kaydetmek için sol üstteki Kaydet simgesine tıklayın. Ctrl + S tuşlarına da basabilirsiniz.Ayrıca, dosyayı ücretli aboneliğinize dahil olan Adobe Document Cloud’a kaydetme seçeneğiniz de vardır, böylece bilgisayarınızda depolama alanından tasarruf edersiniz. Bunu yapmak için, Kaydet düğmesinin yanında, yukarıyı gösteren bir ok simgesiyle bulutu tıklayın. Veya sadece Shift + Ctrl + W tuşlarına basın.
 • Yeni PDF belgenizi kaydetmek istediğiniz klasörü seçin, dosya adınızı yazın ve Kaydet’e basın.

PDF Birleştirmek için Videolu Anlatımı

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz