Pazar, Ekim 24, 2021

PayPal kullanarak kripto para birimi nasıl satın alınır ve harcanır?

- Advertisement -

PayPal kullanarak Kripto Para birimi satın alma ve harcama hakkında bilgi edinmek ister misiniz? Doğru yere geldiniz çünkü bu makale size zor kazandığınız paranın bir kısmını Kripto Para Birimine dönüştürerek günlük hayatınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi açıklayacaktır. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, ancak en kolay yöntemlerden biri ClickBank‘te bir hesap açmak ve bir kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapmaktır. O zaman tek yapmanız gereken PayPal hesabınıza biraz para yatırmak, yatmadan önce hesabınızda para olduğundan emin olmak ve bu kadar kolay!

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin satın alın. PayPal Bitcoin alma, platformundaki kripto para desteğini istikrarlı bir şekilde geliştirdi ve sonunda çevrimiçi alışveriş yapan insanlar için yeni bir seçenek ortaya çıkardı. Artık ABD’deki kullanıcılar yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi çeşitli kripto para birimlerini satın alamayacak, aynı zamanda bunları çevrimiçi olarak da harcayabileceksiniz.

PayPal, kripto para listesi, Kripto para hayranları için bu, Bitcoin‘i ve diğerlerini dolar ve pound gibi ‘uygun para birimleri’ olarak daha da meşrulaştırdığı için büyük bir haber olacak. Ayak parmağınızı kripto para birimlerine daldırmak istiyorsanız, bu aynı zamanda dahil olmanız için harika bir fırsat olabilir.

Kripto para ile ödeme, Neyse ki, PayPal Bitcoin cüzdanınızı kripto para birimini kullanacak şekilde ayarlamak, nasıl yapılacağını öğrendikten sonra çok kolaydır. Öyleyse Paypal Hangi kripto para alıyor Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i nasıl satın alacağınızı ve bunları nasıl harcayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

PayPal kullanarak kripto para birimi nasıl satın alınır ve harcanır? 1

PayPal’da kripto para nasıl satın alınır?

PayPal cüzdanınızdan kripto para harcayabilmeniz için önce ona bir miktar para eklemeniz gerekir. Şimdilik bu seçenek yalnızca ABD PayPal kullanıcıları için mevcuttur ve yalnızca Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash para birimleriyle sınırlısınız.

Bunlardan birini satın almak için PayPal’a giriş yapın ve kontrol panelinden ‘Kripto’ seçeneğini seçin. Bir sonraki ekranda, farklı para birimlerine göz atın ve satın almak istediğiniz para biriminin satın al düğmesini tıklayın. Kimliğinizi doğruladıktan sonra, ekrandaki talimatları izleyin ve para birimini hesabınıza ekleyeceksiniz.

Ne yazık ki, şimdilik, platformda satın aldığınız kripto para birimini tutmak için yalnızca PayPal‘ı kullanabilirsiniz. Başka bir kripto para cüzdanından para eklemenin veya kripto paranızı PayPal‘dan aktarmanın bir yolu yoktur. Umarım bu özellik gelecekte platformun devam eden kripto desteğinin bir parçası olarak eklenecektir.

PayPal kullanarak kripto para birimi nasıl harcanır?

PayPal cüzdanınızda bir miktar kripto para birimi bulunduğunda, harcamak, çevrimiçi ödeme yaparken diğer ödeme yöntemlerini kullanmak kadar kolay olmalıdır.

Yine bu özellik yalnızca ABD kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak yine de PayPal‘ı kabul eden herhangi bir siteden alışveriş yapabilirsiniz. Kripto para biriminiz, PayPal‘ın belirlediği bir dönüşüm oranında sitenin kullandığı para birimine otomatik olarak dönüştürülecektir.

Çevrimiçi satın aldığınızda, ödeme süreci de değişmez. Normalde yaptığınız gibi, ödeme seçeneğiniz olarak PayPal’ı seçmeniz gerekir. Nasıl ödeme yapmak istediğinize karar vermek için PayPal’a yönlendirildiğinizde, banka ve kart bilgilerinizin yanı sıra bir kripto para birimi ile ödeme yapma seçeneğini göreceksiniz.

Bir seferde yalnızca bir kripto para birimi kullanabileceksiniz, bu nedenle bir satın alma işlemi yaparken yeterli paranız olduğundan emin olun, aksi takdirde herhangi bir kısıtlama yoktur. Seçildikten sonra, işleminize normal şekilde devam edin ve bitirdikten sonra kripto para biriminizin doğru miktar için borçlandırıldığını görmelisiniz.

PayPal hangi Coinleri kullanabilir?

Reuters tarafından yapılan habere göre PayPal’ın ilk etapta Bitcoin, Ethereum, Litecoinve Bitcoin Cash’i destekleyeceği duyuruldu. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan ilk şartlı kripto para birimi lisansını güvence altına alan PayPal, hizmeti sunmak için Paxos Trust Company ile ortaklık yapacak

PayPal hangi kripto para alıyor?

Paypal, Bitcoin ile ödeme yapılabilmesini sağlayan sistemin 30 Mart’tan itibaren kullanıma açılacağını duyurdu.

Kripto para helal mi?

Buna göre, özünde ciddi belirsizlikler taşıyan, aldanma ve aldatma riski ileri düzeyde olan, dolayısıyla güvencesi bulunmayan ve kamuoyunda ‘Saadet zinciri’ olarak bilinen uygulamalar gibi belirli kesimlerin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine yol açan dijital kriptoparaların kullanımı caiz değildir

PayPal Türkiyede var mı?

Türkiye’deki satıcılarımız, Türkiye’deki veya başka ülkelerdeki alıcılardan Türkiye’deki hesaplarına ödeme alamazlar. Ödeme işlemleri için PayPal ile bir anlaşmam var, ona ne olacak? Türkiye’de PayPal hizmetini sağlamamıza izin verilmiyor, dolayısıyla Türkiye’deki müşterilerimiz adına yapılan işlemleri durdurduk.

BTC hangi ülkenin para birimi?

Amerika Birleşik Devletleri’nde oluşturulan ve kısa sürede tüm dünyada tanınan Bitcoin, sanal para birimi olarak kullanılıyor

Pay Pal hesabı nasıl açılır?

Hesap türü olarak Bireysel seçeneğini seçmek için Hesap Açın butonuna basın.

  • PayPal Hesabı açmak için aşağıdaki bilgilere ihtiyacınız var:
  • Geçerli bir eposta adresi.
  • Telefon numarası
  • Posta Adresi.
  • Atm Kartı veya Kredi Kartı Numaranız.

En iyi kripto para birimleri

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz