Pazartesi, Eylül 27, 2021

Bunlar Partnerinizle Yapmanız Gereken En Önemli Görüşmeler

- Advertisement -

Çiftlerle ilgili en büyük sorunlardan biri, partnerinizle önemli konuşmalar hakkında konuşmaya gelince, genellikle kişisel mali durumlarıyla ve kişisel sorunlarıyla ilgili konuşmalar arasında oturmak zorunda olmalarıdır. Bu, eşinizle yaptığınız en önemli konuşmalardan biridir, çünkü genellikle ikinizin evliliğinizi veya ilişkinizi kurtarmanın bir yolunu bulabileceğiniz veya en azından evliliğinizi rahatsız eden bazı sorunları çözmenizi kolaylaştırabileceğiniz konuşmadır. Ancak, eşinin söylediklerini dinlemek için zaman ayıramayan veya eşinin sorularına bile dikkat etmeyen çok fazla çift var.

Bunun olmasının nedeni, birçok çiftin partnerleriyle en iyi tür konuşmaları yapmadıklarını fark etmemeleridir. Aslında, eşinizin söylediklerine dikkat etmeyerek, eşinize artık ilişkiyi umursamadığını ve sizin için önemli olan şeyleri yeterince önemsemediğinizi hissettirebileceğinizi bilmelisiniz. Aslında, bunu yaparsanız, ilişkiyi kurtarmayı kendiniz için daha da zor hale getireceksiniz, çünkü karşılığında eşinizi görmezden gelmeye başlamış olacaksınız.

Bu nedenle, ilişkinizde bunu tersine çevirmenin en iyi yollarından biri eşinizi tekrar dinlemeye başlamaktır. İkinizin iletişimi kesmesinin sebebinin eşinizin duygularını ve ihtiyaçlarını dinlememeniz olduğunu anlamalısınız. Evliliğinizi veya ilişkinizi kurtarmak istiyorsanız, eşinizin ihtiyaçlarına, isteklerine ve isteklerine dikkat etmeniz ve onları dinlemeniz gerekir. Eşinizin söylediklerini görmezden gelmeye çalışırsanız, ilişkiyi nasıl kurtaracağınızı asla tam olarak öğrenemeyeceksiniz ve anlamlı bir ilişki geliştirmeyi asla tam olarak öğrenemeyeceksiniz.

Bunlar Partnerinizle Yapmanız Gereken En Önemli Görüşmeler 1

Seks

Yatak odasının dışında açık iletişim – hoşunuza giden ve hoşlanmadığınız yakınlık türleri hakkında konuşmak – yatak odasında olanları çok daha iyi hale getirmeye yardımcı olabilir. Wheeler, sizi neyin tahrik ettiğini tartışmanın yanı sıra, cinsel yolla bulaşan herhangi bir hastalığınız olup olmadığı ve kullandığınız ve kullanmak istediğiniz doğum kontrolü türleri gibi cinsel geçmişinizi de tartışmanızı önerir. Wheeler, “Çiftler birlikte yaşamak, ebeveyn olmak ve menopoza girmek gibi farklı yaşam evrelerine girdikçe cinsel yaşamların değiştiğini ve bu nedenle ilişkinizi müzakere etmenin sürekli bir parçası olması gerektiğini unutmayın,” diye açıklıyor.

Bunlar Partnerinizle Yapmanız Gereken En Önemli Görüşmeler 2

Para

Rombone, “Finansmanın püf noktaları ve nihayetinde finansın nasıl ele alınacağı hakkında konuşmak ve anlaşmaya varmak da birçok çift için çok önemlidir” diyor. Hangi ortağın adı altında, ortak hesabınız olup olmayacağı ve harcamalarınızın genel şeffaflığı listelenir.

Evli çiftler ortak bir hesap açma eğilimindedir çünkü katkılar ve dolayısıyla yatırımlar, bir kişinin bireysel hesaba para yatırmasından daha büyük olacaktır. Yine de, kendi hesabınızı ayrı tutmanızda ve bunu neden yapmak istediğinizi tartışmanızda yanlış bir şey yok. Günlük olarak kimin para harcayacağını ve neye harcanacağını belirlemek, bir çift olarak bağınızı güçlendirebilir.

Çocuklar

Varsa kaç tane istersiniz? Rombone, “Bu konudaki anlaşmazlık birçok insan için anlaşmayı bozabilir” diyor ve “Bu konu ve içindeki tüm değişkenlik üzerinde müzakere edilmesi gerekiyor.” Evliliğe dalmadan önce aile planlamasının tüm lojistiğini tartışmak önemlidir. Wheeler’a göre, çocuk sahibi olma ya da olmama planlarınız, balayınızdan çok önce konuşulmalıdır.

Çocukları düşünürken, yalnızca (varsa) kaç tane çocuk sahibi olmak istediğinizi değil, aynı zamanda sizin veya eşinizin evlat edinmek isteyip istemediğini de göz önünde bulundurun. Siz ve eşiniz tam zamanlı işlerden vazgeçmek istemiyorsanız, çocuklara kimin bakacağını düşünmek de önemlidir. Bir dadı tutma imkanınız olacak mı? Bir aile üyesi yardım etmeye istekli ve yetenekli mi? Çocuklarla yaşam karmaşık olabilir, bu nedenle başarılı bir ilişki için derin bir tartışma ve planlama gereklidir.

Geniş Aile

Bunlar Partnerinizle Yapmanız Gereken En Önemli Görüşmeler 3

Wheeler, “Her iki aileyle nasıl ve ne zaman vakit geçirdiğiniz, bu konularda nasıl pazarlık yapacaklarını henüz çözememiş çiftlerde genellikle bir çekişme ve kızgınlık kaynağıdır” diyor. eşiniz oturup sizin için en çok hangi tatillerin veya aile toplantılarının anlam ifade ettiğini tartışmalıdır.Kış tatilleri gibi bazı çakışmalar olacaktır, bu nedenle uzlaşma şarttır.Büyük bir tatili sizden uzakta geçirmeyi hayal etmek zor olsa da kendi aileniz, eşinizi sürekli olarak ihtiyaçlarınıza boyun eğdirmek kırgınlıkla sonuçlanabilir. Wheeler, “Bu tür şaşırtıcı derecede duygusal kararlar hakkında müzakere etmek anahtardır” diyor.

Sonuç olarak, takip eden tartışmalar sizi ne kadar rahatsız etse de, bu konuların her birine değinmek önemlidir. İlişkiniz gelişmeye devam ettikçe, birinin parayı, çocukları, aile zamanını ve daha fazlasını nasıl gördüğünü öğrenmek, unutulmaz bir tarihe sahip olmak kadar önemlidir. Sonunda, en zorlu konuşmalar, güveni test edecek ve inşa edecek olanlardır.

Rombone, “Bu konuşmalar elbette stresi ve anlaşmazlıkları da tetikleyebilir” diyor. “[Bu] tamamen doğal. Bununla ilgili konuştuğumu duyduğumu hatırlayamasam da, keşke bunu hiç anlamamış olsaydık, dedim. Kariyerimde kaç kez duyduğumu sayamıyorum Keşke bunu daha önce çözebilseydik.”

Daha fazla rehberlik için, evliliğinizin veya ilişkinizin sağlığını iyileştirmeye adanmış The Nest tarafından desteklenen bilim temelli bir uygulama olan Lasting’i deneyin .

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz