Salı, Eylül 28, 2021

Panda Antivirüs bilgisayarınızdan nasıl kaldırılır?

- Advertisement -

Panda Free Antivirus 2021, sahte bir antivirüs programıdır. “Haydut antivirüs” olarak bilinen şeydir – bu da temelde programının yükseltmesini satın almak için sizi dolandırmaya çalışacağı anlamına gelir. Bilgisayarınızı korumak istiyorsanız, bu sizin için uygun değildir. Sadece bazı kötü özelliklere sahip olmakla kalmaz (aslında kişisel bilgilerinizi çalar), aynı zamanda enfeksiyonları sisteminizden kaldırmada da inanılmaz derecede etkisizdir. Ve bunun olacağını bildiğinizden eminiz…

Bu virüs avrupa’da “kötü amaçlı yazılım” (kötü amaçlı yazılım) enfeksiyonu olarak bilinir. Bunun anlamı, pc’nize çalışan bir yazılım parçası yükleyecek, ardından bilgisayarınıza her türlü kötü şeyi yapmak için bu aracı kullanacağıdır. Tipik virüslerin aksine, kötü amaçlı yazılım enfeksiyonları bilgisayarınıza gerçek zarar vermek için çalışır. Bilgilerinizi ve dosyalarınızı çalmak veya hatta ekranınızda reklam göstermek gibi şeyler yapmak için çeşitli zarar verici kodlar kullanırlar. Ve enfeksiyondan kurtulursanız, bilgisayarınızın bir daha güvende olacağı garanti edilmez.

Bu programa hiç güvenmemelisiniz. Aslında bir virüs, “kötü amaçlı yazılım” enfeksiyonu olarak bilinir. Bu temel olarak, bilgisayarınıza çalışan bir yazılım parçası yükleyeceği ve daha sonra bu aracı her türlü kötü şeyi yapmak için kullanacağı anlamına gelir. Tipik virüslerin aksine, kötü amaçlı yazılım enfeksiyonları bilgisayarınıza gerçek zarar vermek için çalışır. Bilgilerinizi ve dosyalarınızı çalmak veya hatta ekranınızda rahatsız edici reklamlar göstermek gibi şeyler yapmak için çeşitli zararlı kodlar kullanırlar.

Peki bu enfeksiyondan nasıl kurtulursunuz? Bu enfeksiyonu kaldırmanın birçok yolu vardır, ancak bunu yapmanın en iyi yolu “casus yazılım önleme” programı olarak bilinen programı kullanmaktır. Casus yazılımdan koruma araçları, bilgisayarınızdaki belirli bulaşıcı yazılım türlerini bulup sisteminizden kurtularak çalışan popüler virüsten koruma programlarıdır. Panda Free Antivirus ile ilgili sorun, kodunda çok sayıda adware ve casus yazılım öğesi olmasıdır, bu da kaldırılmasını son derece zorlaştırır. Ancak, hala İnternet’teki en popüler casus yazılımdan koruma programlarından biridir, bu nedenle kaldırmak istiyorsanız denemeye değer. Program, bu enfeksiyonun dosyalarında bulabileceğiniz tüm sorunlardan kurtulabilir – bu da PC’niz için gerekli hale getirir.

Panda Free Antivirus kullanan birçok kişinin bulduğu sorun, çok güvenilir olmamasıdır. Bu program virüslü sistemler üzerinde etkili görünebilir, ancak gerçek şu ki, genellikle sadece yanlış dosyaları yükleyerek PC’nize çok fazla hasar verecektir. Bu, bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilmenizi hayati hale getirir. Bu, bir “kötü amaçlı yazılım temizleme aracı” ile oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Bunlar, bilgisayarınızdan tarama yaparak ve yazılımın sorunlara neden olan virüslü bölümlerinden herhangi birini kaldırarak çalışan yazılım programlarıdır. XoftSpy adlı bir programın bu programı kaldırmada en iyisi olduğunu gördük.

Panda Antivirüs bilgisayarınızdan nasıl kaldırılır? 1

XoftSpy, Pareto Logic adlı bir şirket tarafından geliştirilen güvenilir bir casus yazılımdan koruma programıdır. Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılmıştır ve sisteminizde olabilecek çeşitli enfeksiyonları gidermek için çok iyi çalışır. XoftSpy‘ı Panda virüsü ile enfekte olmayan bir bilgisayara indirmeli, ardından USB / CD üzerinden aktarmalısınız. Daha sonra sisteminize yüklenecek ve programın sorunlara neden olabilecek tüm bileşenlerini taramaya / çıkarmaya başlayacaktır.

Panda antivirüs yazılımını bilgisayarınızdan tamamen kaldırma

Panda Antivirus, bilgisayarınıza kendini yükleyen ve çeşitli “virüs tehditlerini” tarar ve kaldırır gibi yapan bir virüstür, ancak gerçekte elbette hiçbir şey yapmaz. Bu, bu virüsü kaldırmak istiyorsanız, daha fazla değil daha akıllı çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Ne yazık ki, hangi adımları atacağınızı bilmiyorsanız, bu enfeksiyonu kaldırmak oldukça zor olabilir. Bu öğreticide, Panda‘yı PC‘nizden nasıl kaldıracağınızı göstereceğim.

Bu virüs çeşitli şekillerde çalışır. En yaygın yöntem, programın sisteminize yer vereceği çeşitli enfeksiyon dosyalarını ve ayarlarını aramak olacaktır. Bu virüsü çıkarmaya çalışan çoğu insan bunu sahte dosya programlarını arayarak ve sonra silerek yapar. Bununla birlikte, bu virüs aslında ana uygulamadan daha fazla hasara neden olacak bir dizi gizli enfeksiyona sahiptir. Sisteminizdeki diğer tüm dosyalardan kurtulabileceğinizden %100 emin değilseniz Panda Antivirüs Yazılımının ana uygulamasını silmemelisiniz.

Bu enfeksiyonu kaldırmanın ilk adımı, bilgisayarınızdaki ana uygulamayı bulmaktır. Bunu, “Başlat > Denetim Masası > Program Ekle/Kaldır‘a tıklayarak yapabilirsiniz. Bundan sonra, dosyayı bulun ve “Kaldır” düğmesine tıklayın. Bu, sabit sürücünüzden geçmenizi ve bileşenlerinden herhangi birini çıkarmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir gizli enfeksiyonunuz varsa, bunlardan kurtulmak için “kötü amaçlı yazılım temizleme araçlarını” da kullanmanız gerekebilir.

Bu adımların hiçbirinin çalışmadığını bulursanız, en iyi seçeneğiniz güvenilir bir “kötü amaçlı yazılımdan koruma” programı almak olacaktır. Kötü amaçlı yazılımdan koruma araçları, bilgisayarınızdaki herhangi bir enfeksiyonu tespit etmek ve ardından bunları kaldırmak için tasarlanmış bir yazılımdır. Kötü amaçlı yazılımdan koruma programları, Panda Antivirüs Programı’nın ortak öğelerini bulup kaldırarak çalışır. Bu virüsü kaldırmak için, internetten güvenilir bir kötü amaçlı yazılımdan koruma aracı indirmeli ve ardından bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Yüklendikten sonra, programın virüsün enfekte olmuş kısımlarını bulabildiğinden ve ardından bunları kaldırabildiğinden emin olun.

Enfeksiyondan kurtulmak için bir kötü amaçlı yazılımdan koruma aracı kullandıktan sonra, bilgisayarınızı taramak ve kalan enfeksiyonlardan herhangi birini kaldırmak için bir ‘kayıt defteri temizleyici’ programı kullanmalısınız. Bir kayıt defteri temizleyicisi bilgisayarınızdaki tüm kayıt defteri dosyalarını tarar ve içindeki hasarlı dosyalardan herhangi birini düzeltir. Çoğu insanın Panda Antivirüs Programı ile ilgili sorunu, bilgisayarınızın “kayıt defteri” içinde birçok sahte ayara sahip olmasıdır, bu da bilgisayarınızı daha fazla enfeksiyona karşı savunmasız hale getirir. Kayıt defteri temizleyicisi bilgisayarınızdaki tüm dosyaları ve ayarları tarar ve en çok zarara neden olanları kaldırır. İyi bir kayıt defteri temizleyicisi ile herhangi bir enfeksiyon taraması yapmalısınız.

Son olarak, enfeksiyondan kurtulmanın en iyi yolu, dosya programın tamamen gittiğinden emin olana kadar internetten hiçbir şey indirmemektir. Çoğu indirme, sisteminize birçok “virüs benzeri” araç yükleyecektir, bu da gerçekte sahte enfeksiyonlar olduklarında enfeksiyonlarınız olduğunu gösterecektir. Yazılım indirme konusunda çok bilgili değilseniz, indirdiğiniz yazılımın saygın ve güvenilir olduğundan emin olun. Bunu yapmak genellikle kolay olmalı ve Panda Antivirüs Yazılımını hızlı bir şekilde ortadan kaldırmalıdır.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz