Önsezilerim ve mantığımı dinleme konusunda hep yanılmışımdır. Önsezilerimi dinlemem gerektıgınde mantıgımı, mantığımı dınlemem gerektığınde ise önsezilerime güvenmişimdir.

Dengeye oturtma çalışmaları ile yıllardır cebelleşiyorum. Hangisi ne zaman baskın gelmeli cevabını bir türlü oturtamıyorum kafamda. Bir oran yapsak sanırım önsezilerim %80 gibi ciddi bir rakama sahip olsa dahi, sadece beni değil çevremdeki insanlarıda ilgilendiren konularda mantığımı dınleyıp susma-fikir beyan etmeme durumunu kabul ediyorum. Ben haklı çıktım, ben biliyordum böyle olacağını kalıpları kadar yavan ve içten pazarlıklı bir yaklaşım yok bence. Ama olacağı öngörüp susmuşsan susmaya devam etmeyide başarabilmek gerekıyor ve bunu yapamıyorum. Sanırım insanların benim önsezilerime güvenmesini bekliyorum.Ama sonuçta hayat bu yaşanması gerekiyor ayrıca çok fazla değişken varken kim kimin sözüne hemde henüz olmamış bir şeye inanır ki? Ama en iyi hayatta en az zararla öngörülere göre tedbiri alarak yaşamak değil mi? 

Önsezi > Öngörü ise ve ben en az zararla hayatı yaşamaya çalışırken bana dokunan hayatlardan zarar görmeyeceğimin garantisi yok iken, kendimi korumak için önsezilerimi paylaşmalı mıyım? Yoksa kendimi zarar görmeyeceğim mesafeye mi çekmeliyim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz