Salı, Eylül 28, 2021

Telefonunu Kapatmayan Bir Partnerle Nasıl Başa Çıkılır?

- Advertisement -

Partneriniz ve onların telefonu söz konusu olduğunda her zaman üçüncü bir tekerlek olduğunuzu mu hissediyorsunuz? İşte yapmanız gerekenler.

Şunu hayal edin: Partnerinizle randevu gecesi için heyecanlısınız – bu hafta birlikte geçireceğiniz ilk gece olacak. Ama yetişmeye hazırlanan restorana gittiğinizde telefonlarını bırakmıyorlar. Her cümle bir cevap metniyle veya sosyal medyadaki bir kaydırma ile kesildiği için görmezden geliniyormuş gibi hissediyorsunuz. Ne yapmalısın?

Telefon takıntılı bir diğeriyle kullanım sorunları hakkında yüzleşmek kolay değil, ancak bu mümkün. Durumu ele almanın en iyi yolunu belirlemek için iki uzmanla konuştuk ve tartışmadan bire bir telefonsuz daha fazla çıktık.

Telefonunu Kapatmayan Bir Partnerle Nasıl Başa Çıkılır? 1

Kişisel olarak almayın.

Eşinizin aşırı telefon kullanımının sizin sıkıcı olmanız veya yetersiz olmanızla ilgisi olup olmadığını merak ediyorsanız, tam orada durun çünkü bu doğru değil. New York City merkezli klinik psikolog Jason Wheeler, “Tüm bağımlılıklar gibi, aşırı telefon kullanımı sizin suçunuz değil ve kendinizi suçlamamalısınız” diyor. ilişkinizdeki başka bir sorunu görmezden gelme taktiği. Wheeler, bağımlılık yapan davranışların bazen diğer daha büyük sorunlardan kaçınmak ve onlardan uzaklaşmak için kullanıldığını söylüyor. Durum böyleyse, bunu ortaya çıkarmak onun görmesini kolaylaştırabilir. Neler oluyor Ama telefon kullanımı sadece kötü bir alışkanlıksa, alabileceğiniz başka önlemler de var.

Endişelerinizi dile getirin.

Herhangi bir ilişki sorununu çözmenin ilk adımı, sorunla yüzleşmekle başlar. Wheeler, ne mutlu ki eşinize hakaret etmeden endişelerinizi dile getirmenin denenmiş ve gerçek bir yolu var, diyor. “Her türlü zorluğu ortaya çıkarmak için çok yararlı bir formül, Y yaptığınızda X hissediyorum” diyor. “Örneğin, işten eve geldiğimde incinmiş ve görmezden gelinmiş hissediyorum ve siz telefonunuzdan bakmıyorsunuz. Merhaba demek için.”

Wheeler, bu numaranın işe yaradığını çünkü sadece eşinize odaklanmadığınızı veya suçlamadığınızı söylüyor. Bunun yerine, kendi duygularınızı ortaya çıkarıyorsunuz ve karşılığında, bae’nin defansif hale gelme şansını azaltıyorsunuz. Wheeler, “Bu [yöntem], partnerinizin ne düşündüğü veya hissettiği hakkında varsayımlarda bulunmaz, bu da onun sizi duymaya daha açık olmasına yardımcı olabilir” diyor. Ancak, Wheeler’ın formülünü denerseniz ve işe yaramazsa , telefon takıntısından çok daha büyük bir sorun olan eşinizin duygularınızı umursamadığının bir işareti olabilir.

Dışarı Çık.

Elbette, cep telefonlarımızın aslında kendimizin uzantıları olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Fotoğraflarımız, samimi konuşmalarımız, şifrelerimiz ve daha fazlası küçük cihazlarda saklanıyor, bu yüzden onları her yere götürüp sık sık kontrol etmemize şaşmamalı. Ancak, yaşam tarzı ve görgü kuralları uzmanı ve MetroMomClub.com’un kurucusu Dana Holmes, ilişkinizde çizilmesi gereken bir çizgi olduğunu söylüyor .

Partnerinizin biraz daha telefondan bağımsız olmaya başlamasına yardımcı olmak için Holmes, fişsiz maceralar dediği şeyi planlamanızı önerir. “Bazı insanların bağımlı olduklarını fark etmeleri ve telefonunuza bağlı olmadığınızda hayatın ne kadar harika olduğunu görmeleri için wifi olmadan sadece birkaç güne veya saate ihtiyacı var” diye açıklıyor. ya da yürüyüşe çıkıp telefonlarınızı evde ya da arabada bırakarak baştan çıkarıcı bir göz kırpması bile olmasın.” Holmes, “Dışarıdayken dünyayı tanımlayın – ne gördüğünüzü ve ne duyduğunuzu” diyor. “Onları, telefon bağımlılarının temasını kaybettiği bir şey olan dikkatliliğe açacak.”

Telefonunuzu iş yerinde bırakacağınız bir gün önerin.

Wheeler, Holmes’unkine benzer bir taktik önerir: partnerinizden gece boyunca işyerinde bırakarak telefonunu fiziksel erişimden uzak tutmasını isteyin. Wheeler, “Bir akıllı telefonun gerçek işlevlerinin çoğuna bir bilgisayardan erişilebilir veya ertesi sabaha kadar bekleyebilir,” diye açıklıyor Wheeler. Sonuçta, güzel Instagram fotoğrafları, komik tweet ve Facebook’ta gezinme, çoğu zaman insanların tamamen tüketilmesinin gerçek nedenleridir. Ve neyse ki, bu etkinliklerin her birinden kaçınmak bir ölüm kalım durumu yaratmıyor.

Partneriniz telefonunu kabinde bırakmaya hazır değilse, telefonlarınız için “uyku zamanlarınız” olmasını isteyerek daha küçük bir başlangıç ​​yapabilirsiniz, diyor Wheeler. akşam, belki yatmadan dört ya da beş saat önce, böylece gevşemek ve sans ekranlarına yetişmek için zamanınız olur.

Bazı temel kurallar belirleyin.

Siz ve eşiniz, sorunla mücadele için daha yapılandırılmış bir yaklaşımın işe yarayabileceğini düşünüyorsanız, birkaç kural belirleyin (birlikte bulduğunuz) ve bunlara günlük olarak uyun. Holmes’un, bir partnerin telefonla geçirdiği zamanı tamamen almadan rutininize uygulayabileceğiniz kolay kurallar için birkaç önerisi var.

Gerçekçi Ol.

“Mükemmel sonuçlar veya tam ve ani bir değişiklik beklememeliyiz, ancak bir ilişkide sizin için gerçekten önemli olan herhangi bir şey, yaptığınız herhangi bir önemli talep veya belirlediğiniz herhangi bir sınırlama, göz ardı edilmemesi için bazı anlamlı sonuçlarla gelmelidir. Wheeler diyor ki. Endişenizi dile getiriyorsanız ve partneriniz telefon bağımlılığı üzerinde çalışma sözünü umursamıyor veya sürekli olarak geri çekiyorsa, bu, çift terapisinin veya ilişkiye devam etme ve ilişkiyi bitirme zamanının geldiği anlamına gelebilir.

Holmes, “Her konuyu açtığınızda kavga ediyorlarsa, bu kişinin hayattaki önceliklerini ciddi olarak düşünmelisiniz” diyor Holmes, “Başarılı ilişkiler için fiziksel temas, göz teması, konuşma ve uzlaşma çok önemlidir, bu yüzden istekli değillerse çaba sarf etmek için bunu büyük bir kırmızı bayrak olarak kabul edin.”

Aynı zamanda, zahmete değip değmediğini veya sorunun gerçekten o kadar ciddi olup olmadığını değerlendirmeniz önemlidir. “Eşiniz telefonu her eline aldığında kendinizi rahatsız hissediyorsanız, muhtemelen aşırı tepki veriyorsunuzdur” diyor Holmes. 21. yüzyılda yaşıyoruz ve insanlar hava durumunu, yol tarifini, gazeteyi ve gazeteyi kontrol etmek için telefonlarına ihtiyaç duyuyorlar. hemen hemen her şey. Partnerinizle iletişim kurma konusunda daha fazla rehberlik için , evliliğinizin veya ilişkinizin sağlığını iyileştirmeye adanmış The Nest tarafından desteklenen bilim temelli bir uygulama olan Lasting’i deneyin .

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz