Pazartesi, Eylül 27, 2021

Nintendo Konsol Savaşlarını Nasıl Başarıyla Önler?

- Advertisement -

Dünyanın dört bir yanındaki Nintendo Wii oyuncuları popüler konsolu nasıl oynayacağını öğrenmek için can atıyor. Merakla beklenen Yeni Nintendo Wii‘nin yakında piyasaya sürülmesiyle, nintendo Wii meraklılarından oluşan büyük bir grup, Wii konsolunun eline geçmeye çalışan çeşitli mağazalarda ve oyun mağazalarında sıraya girdi. Bununla birlikte, dünyadaki birçok Nintendo Wii alıcısı ile, oyun şirketi sadece ciddi bir tüketici ilgisi eksikliğiyle karşılaşmadı, aynı zamanda yeni konsollarını geliştirmek ve piyasaya sürme konusunda da büyük hatalar yaptılar.

Oyuncular arasında hangi konsolun en iyi olduğu konusunda her zaman bir tartışma olmuştur ve Sony ve Microsoft birkaç yıldır tartışmaya hakimdir. Ancak, oyundaki en büyük üç şirket arasında olmasına rağmen, Nintendo bu sık sık hararetli tartışmaların dışında kalıyor.

Peki Nintendo, piyasadaki en iyi konsol üreticilerinden biri olmasına rağmen nasıl konsol savaşlarının dışında kalıyor? analiz edelim.

Nintendo Konsol Savaşlarından Nasıl Uzaklaşıyor?

Nintendo‘nun eski ve yeni hayranları kazanmak için kendini çocukça oyun alanı taktiklerine dahil etmesine gerek yok. İşte neden…

1. Nintendo Benzersiz Konsol Teklifleri Yaratıyor

Nintendo Konsol Savaşlarını Nasıl Başarıyla Önler? 1

GameCube, Nintendo’nun PS2 ve orijinal Xbox’ın beğenileriyle rekabet eden geleneksel konsol tekliflerinin sonuncusuydu. O zamandan beri, Nintendo’nun konsolları, Sony ve Microsoft’un donanımıyla karşılaştırmak zor oldu.

GameCube’den sonra Nintendo, oyunculara başka hiçbir şeye benzemeyen bir deneyim yaşatan Wii’yi çıkardı. Wii, hareket kontrollerini çiviledi ve bu kontrollerden yararlanan oyunlara sahipti. Söylemesi yapmaktan çok daha kolay – Sony ve Microsoft, en iyi ihtimalle ılık sonuçlarla kendi hareket kontrol sürümlerini (PlayStation Move ve Kinect) denedi.

Wii’nin ardından Nintendo, oyun devinin istediği gibi gitmeyen Wii U’yu piyasaya sürdü. Wii U tartışmasız iyi bir konsoldu, ancak ne olduğu konusundaki kafa karışıklığı ve bazı iyi ama az gelişmiş fikirler, Nintendo’nun Wii takibinin ticari bir başarısızlığa dönüşmesine neden oldu. Yine de Wii U, doğrudan PS4 veya Xbox One ile karşılaştıramayacağınız benzersiz bir konsoldu.

Ardından Nintendo, Nintendo Switch’i piyasaya sürdü ve gerisi tarih oldu. Switch dünya çapında bir hit oldu ve yine Nintendo, oyunculara başka yerde bulamayacağınız bu eşsiz hibrit konsolu verdi. Oyuncular Sony ve Microsoft’un konsollarında ileri geri giderlerken (fazla oynanan PC ustası yarış yorumlarına dikkat edin), Switch’in sağladığı şey kendi başına olduğu için daha iyi olma konusunda endişelenmesine gerek yoktu.

2: Nintendo Elde Taşınabilir Konsol Pazarına Hakim Oluyor (Şimdiye Kadar)

Nintendo Konsol Savaşlarını Nasıl Başarıyla Önler? 2

Game Boy’un 1989’da piyasaya sürülmesinden bu yana Nintendo, el konsolu pazarına hakim oldu. Elbette, Atari Lynx, SEGA Game Gear, Sony’nin PSP ve PS Vita’sı ve mobil oyunlar gibi rekabet var, ancak Nintendo’nun avuçiçi konsolları hala kendi liglerinde öne çıkıyor.

Rakipleri daha güçlü olduğunda, benzersiz özelliklere sahip olduğunda veya büyük miktarda hype topladığı zaman bile Nintendo, sezgisel, verimli ve hepsinden önemlisi bazı mükemmel oyunlarla birlikte gelen bir el cihazının nasıl oluşturulacağını biliyor.

Örneğin, Sony’nin PS Vita’sı , Switch’in (OLED Modeli) bile yaklaşık 10 yıldır sahip olmadığı zamanının ötesinde özelliklere sahipti . Bununla birlikte, hem Sony hem de Nintendo’nun avuçiçi konsolları dışarıdayken meydana gelen mobil oyundaki büyük artışa rağmen, 3DS ve Switch başarılı olurken Vita başarısız oldu.

Nintendo’nun bir konsol savaşında olması zor, o zaman, ona layık bir rekabet sağlayan neredeyse başka bir el konsolu olmadığında. Bununla birlikte, Valve’ın Nintendo’nun avuçiçi tacına meydan okuyabilecek olan Steam Deck’i ile işler değişebilir .

3: Nintendo, Mükemmel Oyunlar Hazırlayarak Sadık Bir Hayran Tabanı Yetiştiriyor

Nintendo Konsol Savaşlarını Nasıl Başarıyla Önler? 3

Tüm zamanların en çok satan 10 konsoluna bakarsanız, Nintendo’nun konsollarının beş sırayı almasının bir nedeni var.

Elbette iyi bir konsolunuz veya iyi bir franchise’ınız olabilir, ancak Nintendo sürekli olarak mükemmel konsollar ve göze çarpan oyunlar üreterek bunun ötesine geçiyor. Bu tutarlılık nedeniyle, Nintendo her zaman rekabette öne çıktı ve hem sadık ve özel bir hayran kitlesi topladı hem de daha sıradan oyunculara hitap etti.

Ve Sony ve Microsoft’un da aynı şeyi yaptığını iddia edebilirsiniz, ancak Nintendo’nun yaptığı gibi yapmadılar: Nintendo’nun konsolları, oyunları ve kalitesi tartışmasız en büyük üçün en eşsizi.

Nintendo’nun konsol savaşlarından kaçınmasının en büyük nedeni budur; sadece daha eksiksiz bir deneyim sunar. Bir Switch satın alırsanız, sadece oyun oynamak için bir konsol satın almıyorsunuz, aynı zamanda sadece Switch’te bulabileceğiniz mükemmel Nintendo ayrıcalıkları dünyasının kapılarını açan benzersiz bir donanım parçası da satın alıyorsunuz.

Bir Sonraki Satın Alma İşleminiz İçin Bir Nintendo Konsolu Düşünmelisiniz

Nintendo Konsol Savaşlarını Nasıl Başarıyla Önler? 4

Nintendo, konsol savaşlarından başarılı bir şekilde kaçınır, çünkü harika konsolları olmadığı için değil, sundukları daha benzersiz ve dolayısıyla karşılaştırması daha zor olduğu için.

Nintendo, oyunculara konsollarında kaliteli bir deneyim yaşattı ve sürekli olarak mükemmel oyunlar sunuyor. Yenilikler için çabalıyor ve dünya çapındaki oyuncular ticari marka standardına saygı duyuyor.

Bir sonraki konsol satın alımınız için yeni ve benzersiz bir şey arıyorsanız, ancak henüz bir Nintendo konsolu denemediyseniz, bir Switch almayı düşünün – buna bayılabilirsiniz.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz