Cumartesi, Ekim 16, 2021

Nasıl Sevişilir: Neden Seksten Daha Fazlası

- Advertisement -

Nasıl Sevişilir ? İşte adamınızla sizi asla unutmayacak kadar tutkulu bir şekilde nasıl sevişeceğinize dair en iyi 5 ipucu. Önce rahat ol. Sadece yatak odasından ya da kanepeden bahsetmiyoruz. Herhangi bir fiziksel aktivitede bulunmadan önce atmanız gereken en önemli adım, gerçekleşmek üzere olan her şeyle tamamen rahatlamış olmanızdır. Bunun yolu, rahatlamanıza ve kendinizi sakinleştirmenize yardımcı olmak için nefes egzersizleri yapmaktır.

İkincisi, sevişirken nasıl nefes yaptığınıza çok dikkat edin. Nasıl nefes alıp, sevişirken ne hissettiğinize dikkat edin. Göz teması kurarak ve yüzünüzde bir gülümseme tutarak, rahatladığınız sürece kendinizi sürücü koltuğuna oturtacaksınız. Tutkulu bir karşılaşmanın büyük bir kısmı rahat ve özgüvenli olmaktır; bu, doruğa ulaştığınızda göz teması tutmayı içerir.

Üçüncüsü, ön sevişme sırasında orgazma ulaştıktan sonra, sadece gidip çekilmeyin. Ön sevişmenin sonuna gelmek için gereken her şeyi yaptınız, bu yüzden sadece gidip çekilmeyin. Bu, orgazm olmak üzere olsanız bile hala daha fazlasını istediğiniz mesajını sevgilinize gönderecektir. Ayrıca onu memnun etmek için tüm arzularını kaybedeceksiniz ve birçok insan ön sevişmenin sonundayken başka bir şey yapmaya çalışmaktan çok korkuyor, bu yüzden ön sevişme sırasında orgazm olmuyorlar ve sadece devam ediyorlar ve seks yapıyorlar.

Nasıl Sevişilir: Neden Seksten Daha Fazlası 1

Nasıl Sevişilir ve Neden Seksten Farklıdır?

Motivasyon Farklıdır

Seks yaparken, birincil motivasyonunuz inip orgazm olmak olabilir. Sevişirken doruğa ulaşmak önemlidir, ancak birincil motivasyon eşinizle duygusal düzeyde bağlantı kurmaktır. Sevişmek, partnerinizin bedenini, zihnini ve kalbini keşfetmekten zevk almak anlamına gelebilir, sadece orgazm olmaya çalıştığınız için değil, aynı zamanda onunla ciddi bir yakınlık paylaşmaya çalıştığınız için.

Sertifikalı bir seks koçu, seksolog ve yazar olan Amerikalı Gigi Engle’ye göre , “bu kişinin vücudunuza yaptığı şeyler konusunda süper olduğunuzda, seviştiğinizi bileceksiniz: öpüşme biçimleri, kokuları, cinsellikleri, teknik, ve işler sıcak. Bir kıvılcım var demektir. Her şey bir şekilde çalışıyor.”

İletişim Farklıdır

Seks yaparken, biraz kirli konuşma yapmayı tercih edebilirsiniz. Seksi lingo hayranı olmasanız bile, seks sırasında iletişim genellikle ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı ifade etmek için kullanılır. Bir kez sevişmeyi öğrendiğinde bu değişebilir. Sevişirken kirli konuşmanın mümkün olmadığı söylenemez, ancak daha sevgi dolu, duygusal kelimeler kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sevişmek, çiftlere birbirlerine karşı çok açık olma yeteneğinin yanı sıra birbirlerini ne kadar sevdikleri hakkında konuşmak için mükemmel bir alan verebilir.

Güvenlik Açığı Farklıdır

Seks yaparken, bazen yeni şeyler denemeye açık olsanız bile, normalde bitirmek ve iyi hissetmekten fazlasını düşünmeyebilirsiniz. Ancak sevişirken bu değişebilir. Sevişen çiftler genellikle duygusal olarak aşırı derecede savunmasızdır ve gözyaşları akabilir. Sevişme motivasyonu bağlantı kurmaksa, bunu yapmanın kasıtlı olarak savunmasız olmaktan daha iyi bir yolu yoktur.

Kişilik Farklıdır

Bazen seks yaparken farklı bir insana dönüşüyorum. Bazen, bu, rol yapma veya dolandırıcılık yoluyla kasıtlıdır, ancak diğer zamanlarda, bunun nedeni sadece ketlenmelerimin azalmasıdır ve genellikle “gerçek hayatta” hissetmeyeceğiniz harika bir seks prensesi gibi hissetmek harikadır.

Ancak sevişirken, kısıtlama olmadan otantik benliğiniz olmak daha kolaydır. Bir persona yerine kendiniz gibi bağlanmaya çalışma eğilimindesiniz. Bu, kararlı bir çift olarak rol oynamanın tadını çıkaramayacağınız anlamına gelmez!

Varlık Farklıdır

Sevişmek sizi anda var olmanızı sağlar. En savunmasız anınızdasınız ve böyle hissettiğinizde, gerçek benliğiniz olabileceğiniz bir yerde olduğunuzu bilirsiniz. Sadece seks yapmak yerine nasıl sevişeceğinizi bilmek istiyorsanız, başlamak için en iyi yerlerden biri kendinizi deneyime ve bunun size nasıl hissettirdiğine açmaktır. Kendinden emin, güvende ve tatmin olduğunuzda, o anda olabilirsiniz. Sevgi dolu bir partnerle, tamamen mevcut olmanın ve deneyim yoluyla birbirinizden zevk almaya hazır olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sonuç olarak

Sevişmek gerçekten harika, eşsiz bir deneyim olabilir. Elbette bu, seks yapmanın kendi değeri olmadığı anlamına gelmiyor. Siz ve partneriniz/partnerleriniz, ilişkinizin her aşamasında rıza, niyet ve sınırları tartıştığınız sürece, bunu yapmanın yanlış bir yolu yoktur. İster sevişiyor olun ister seks yapıyor olun, cinsel özerkliğinizi ve zevkinizi tanımlamanız ve keyfini çıkarmanız size aittir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz