Pazar, Eylül 26, 2021

Mükemmel Ses Efektleri Eşliği ile Çocuğunuza hikaye Okuyun

- Advertisement -

Geçen gece, Oğluma her zaman yaptığım gibi yatmadan önce bir hikaye okudum. Kendi Kitaplarım arasında eski bir hikaye şeçtim – Zürafalar Dans edemez . Bu defa Farkı bir şey denedim klasik müzik eşliginde bunu denedim.

Zürefalar dans edemez adlı hikayeyi satın almak için linki tıklayabilirsiniz.

Hikayenin konusu:

Gerald uzun boylu bir zürafaydı.

Boynu da ince ve uzun.

Ama çarpıktı bacakları,

Ve biraz da sıskaydı doğrusu.

Gerald, Orman Dansı’nda diğer hayvanlarla birlikte dans etmeyi öyle çok istiyordu ki, ama zürafaların dans edemeyeceğini herkes biliyordu… ya da neden dans edemesinler ki?

“Hepimiz dans edebiliriz,” der Gerald. “Yeter ki sevdiğimiz müziği bulalım.”

 

Pekala, o zaman çocuğumun yatak odasında gerçek bir müzisyen yoktu, bu bizim pijamalarımızda otururken garip olurdu. Ancak onlar, Novel Effect adlı ücretsiz bir iOS uygulaması sayesinde oradaymış gibi hissettim .

Müzikleri bu linkten takip edebilir dilerseniz indirebilirsiniz.

Bir çocuk kitabını yüksek sesle okurken, iPhone’unuz, iPad’iniz veya bağlı olduğunuz hoparlörler hikayeyi geliştirmek için özel müzik ve ses efektleri çalıyor Sistem sesleri otomatik tanığından harika bir ortam yaratıyor.

Roman Efekti, klasiklerden güncel en çok satanlara kadar 200’den fazla farklı kitapla çalışıyor.Uygulamayla birlikte gelen bazı başlıklar var, ancak seçimlerin çoğunda, kitabın bir kopyasının, ister basılı ister dijital olsun. (Ayrıca uygulamada doğrudan iBooks’ta bir kitap açma seçeneği de vardır.) “Kitap oku” ya dokunduğunuzda, cihazınızı bir kenara bırakıp okumaya başlayabilirsiniz.Uygulama ses efkerini tanıdıgın için müzik size eşlik ediyor.

Çocuğumla hikaye  söz konusu olduğunda, genel duruşum teknolojiyi bundan uzak tutmaktı. Bu uygulama ile kitap okumak harika

Çocuklar bizim geleceğimiz ise onlar üzerinden ilgiyi kesinlikle uzak tutmayın. Eğer biz bir aile isek bu çocukları hayata hazırlamamız gerekli.

Eğer çocuklarımız her şeyi doğru yapsa anne babaya ne gerek vardı? Çocuklarımızın yaşları isterse 30 olsun sonuçta hep çocuktur ve ailelerine ihtiyaçları vardır.

 

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz