Cumartesi, Ekim 23, 2021

MP4 MP3’e Nasıl Dönüştürülür

- Advertisement -

Youtube MP4 video, modern çağda çevrimiçi akışı etkinleştirmenin büyük bir parçası olmuştur, ancak ya sadece bir ses dosyası istiyorsanız? Telefonunuz için bu ses bitine gerçekten ihtiyacınız varsa veya bir müzik videosunu bir şarkıya dönüştürmeye çalışıyor olsanız da, MP4‘ü MP3‘e dönüştürmek isteyebileceğiniz birçok neden vardır.

Aşağıda, sesi videodan çıkarmanız ve MP4‘ü MP3‘e dönüştürmeniz için en iyi seçeneklerden bazıları verilmiştir.

MP4’ü Mp3’ye Dönüştürmek İçin Ücretsiz Programlar

MP4’ü çevrimiçi olarak MP3’e dönüştürmenize yardımcı olabilecek birkaç ücretsiz veya paylaşılan yazılım programı vardır. Bu programlar, özel dönüştürme yazılımından, dönüştürme seçenekleri de sunan video programlarına kadar çeşitlilik gösterir.

VLC

VLC, üzerine atabileceğiniz hemen hemen her tür medya dosyasını işlemesi ile ünlü ücretsiz, açık kaynaklı bir video oynatıcıdır. Farkında olmayabilirsiniz, ancak VLC, medya dosyalarını da dönüştürebilen ve oynatabilen yerleşik özelliklerle birlikte gelir.

VLC‘yi açın ve Medya> Dönüştür / Kaydet‘e tıklayın . Bir seferde birden fazla dosyayı dönüştürebilirsiniz, sadece Ekle‘ye tıklayın ve dönüştürmek istediğiniz tüm MP4 video dosyalarını seçin. Şimdi pencerenin altındaki Dönüştür / Kaydet seçeneğine tıklayın.

MP4 MP3'e Nasıl Dönüştürülür 1

Dönüştür’ün seçili olduğundan emin olun ve açılır menüden Ses – MP3’ü seçin . Tek bir dosyayı dönüştürüyorsanız, nereye kaydedileceğini seçmek için Gözat’ı tıklayabilirsiniz . Birden fazla dosyayı dönüştürüyorsanız, Dosya adına ‘-dönüştürülen’ ekle seçeneğinin yanındaki kutunun işaretlendiğinden emin olun . Şimdi Başlat’a tıklayın .

Dönüşüm otomatik olarak başlamalıdır, ancak başlamazsa işleme başlamak için oynat düğmesini tıklayabilirsiniz .

Herhangi bir video dönüştürücü

Any Video Converter veya kısaca AVC, gezegendeki en kapsamlı video dönüştürme yazılımı parçalarından biridir. Yazılımın ücretsiz sürümünü kendi web sitesinden indirebilirsiniz ve çevrimiçi olarak sunulan video formatlarının çoğunu işleyecektir.

Kurulduktan sonra, tıklayın Video (lar) ekleyin ve sonra, dönüştürmek istediğiniz MP4 seçmek Şimdi dönüştür’ün yanındaki açılır menüden seçmek müzik notası sembolü panelinin altındaki ve sonra MP3 Ses (* .mp3) .

MP4 MP3'e Nasıl Dönüştürülür 2

Son olarak, Şimdi Dönüştür’e tıklayın ve dönüştürme başlayacaktır. AVC inanılmaz derecede kullanışlı ve kullanımı basit. Kolayca bulabilmeniz için az önce gerçekleştirdiğiniz dönüşümün dosya konumunu bile açacaktır.

MP4’ü MP3 Online’a dönüştürün

Yazılım indirmek istemiyorsanız, bazı seçenekler dosyalarınızı doğrudan favori web tarayıcınızda dönüştürmenize izin verir. Bu seçenekler, yalnızca birkaç dosyayı dönüştürecekseniz ve bunu çok sık yapmayı planlamıyorsanız mükemmeldir.

CloudConvert

CloudConvert , tarayıcınızdan doğrudan erişebileceğiniz inanılmaz derecede kolay kullanımlı bir dosya dönüştürücüsüdür. CloudConvert web sitesine gidin, Dosya Seç’e tıklayın ve dönüştürmeye çalıştığınız MP4‘ü seçin.

MP4 MP3'e Nasıl Dönüştürülür 3

Şimdi Dönüştür’ün yanındaki açılır menüyü tıklayın ve Ses> MP3‘ü seçin . Şimdi Dönüştür’e tıklayın ve dosyanız yüklenecek ve dönüştürülecektir. Unutmayın, dosyanız ne kadar büyükse, bu işlem o kadar uzun sürecektir.

İşlem bittiğinde, yeni dosyanızın bir önizlemesi oynatılır ve düzgün çalıştığını kontrol etmenizi sağlar. Dönüşüm ile konum mutlu size ise tıklayın İndir, ve bilgisayarınıza dosya geri kaydedebilirsiniz.

WonderShare Online UniConverter

WonderShare’in Çevrimiçi UniConverter‘ı , herhangi bir yazılım yüklemeyi gerektirmeyen, kolay çevrimiçi dönüştürme için başka bir seçenektir. Sen siteyi kullanarak hemen hemen her şeyi dönüştürebilir , ama çok MP3 dönüşümleri MP4 için oldukça büyük bir seviyededir.

MP4 MP3'e Nasıl Dönüştürülür 4

UniConverter sitesinde Dosyaları Seç’e tıklayın ve dönüştürmek istediğiniz MP4’ü seçin . In açılır menüden pencerelerinin üst kısmında, seçmek Audio> MP3 . Son olarak, işlemi başlatmak için Dönüştür’ü tıklayın . Dosyanızın dönüştürülebilmesi için yüklenmesi gerekeceğinden, internet bağlantınıza bağlı olarak bu biraz zaman alabilir.

İşlem bittiğinde, tek bir dönüştürme indirmek için İndir’i veya çok sayıda dosyayı dönüştürdüyseniz ve hepsini bir kerede indirmek istiyorsanız Tümünü İndir’i tıklayın .

FreeConvert

FreeConvert , gezinmeyi ve kullanmayı bir esinti haline getiren minimalist bir tasarıma sahip, kullanımı kolay ücretsiz bir çevrimiçi dönüştürücüdür. Birçok çevrimiçi dönüştürme gibi, birçok farklı dosya türünü dönüştürme yeteneğine sahiptir.

MP4 MP3'e Nasıl Dönüştürülür 5

FreeConvert web sitesine gidin ve Müzik Dönüştürücüler başlığı altında MP3‘e tıklayın . Şimdi tıklayın, Dosyaları Seçin ve dönüştürmek istediğiniz MP4‘ü seçin. MP3‘e Dönüştür’ü seçin , dosyanız yüklenecek ve dönüştürülecektir.

İşlem bittiğinde, dosyanızı indirmek için MP3’ü İndir’i tıklayabilir veya daha kullanışlı bulursanız Google Drive veya Dropbox hesabınıza yüklemek için açılır menüyü kullanabilirsiniz.

Premium Dönüştürme Yazılımı

Yukarıdaki yazılım çoğu durumda ihtiyaçlarınızı karşılayacak olsa da, daha gelişmiş bir yazılım parçası isteyebilirsiniz. Bu premium seçenekler size MP4’ü MP3 dosyalarına dönüştürmek için daha kapsamlı seçenekler sağlayabilir veya ihtiyacınız olabilecek diğer kullanışlı özelliklerle birlikte gelebilir.

Adobe Premiere Pro

Premiere Pro, Adobe‘nin Creative Cloud‘una dahildir ve öncelikle videoyu düzenlemek için kullanılır, ancak videoyu saf sese de aktarabilir. Premiere Pro‘da boş bir proje açın ve video dosyanızı zaman çizelgesine sürükleyin.

MP4 MP3'e Nasıl Dönüştürülür 6

Zaman çizelgeniz seçiliyken Dosya> Dışa Aktar> Medya‘ya gidin. Gönderen Format açılır menüsünden, seçme MP3, ve altında Hazır Ayar açılır menüsünden, istersin kalite seviyesini seçin.

Çıktı Adından sonraki başlığa tıklamak, nihai sonucunuzun dosya adını veya konumunu değiştirmenize olanak sağlar. İşlemi başlatmak için Dışa Aktar‘ı tıklayın .

Adobe Media Encoder

Adobe Creative Cloud‘da bulunan diğer bir yazılım parçası da Adobe Media Encoder‘dır . Bu yazılımın tüm amacı medyayı farklı türler arasında dönüştürmektir, bu nedenle MP4’ü MP3’e dönüştürmek için mükemmeldir.

MP4 MP3'e Nasıl Dönüştürülür 7

Programın ana penceresinde, istediğiniz dosyaya gidin ve onu Render Queue penceresine sürükleyin . Buradan , ilk açılır menüden MP3’ü seçin ve ikinci açılır menüden tercih ettiğiniz kalite ön ayarını seçin . Şimdi dönüşümünüze başlamak için yeşil oynat düğmesini tıklayın .

Dönüştürmeye Hazır

Artık, yazılımın ucuz ve neşeli, tarayıcı tabanlı veya ne yapacağınızı bildiğinizden daha fazla özellikle dolu olmasını isteyip istemediğinize bakılmaksızın MP4’ü Mp3’e dönüştürmek için tüm araçlara ve bilgiye sahipsiniz. Bizler isterdik ki; tüm çevrimiçi medyanın dönüştürülmesi bu kadar kolay olsaydı.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz