Salı, Eylül 28, 2021

Microsoft Teams güncellemesi 2021

- Advertisement -

Microsoft Teams, mesajların kesinti sırasında kaybolmasını önleyecek, Teams masaüstü istemcisi için uzun zamandır beklenen bir özellik üzerinde çalışıyor.

Microsoft Teams yakında kullanıcıların yanıt’ta orijinal sorguyu alıntılayarak belirli iletilere yanıt vermesine olanak sağlayacak. Microsoft, ‘Orjinal mesaj yanıt metin kutusunda yer alacak ve sohbetteki herkesin mesajın içeriğini daha kolay anlamasına yardımcı olacak‘ dedi.

Microsoft Teams güncellemesi

Microsoft Teams güncellemesi 2021 1

Microsoft, Belirli mesajlara yanıt verme yeteneği, işbirliği araçları dünyasında yeni bir şey değil. Örneğin Slack, kullanıcıların yıllarca mesaj zincirleri oluşturmasına izin verdi ve Teams mobil uygulaması da bu özelliği zaten sunuyor. Yaklaşan güncelleme, Microsoft Teams‘in masaüstü sürümü ile işbirliği alanındaki rakipleri arasındaki eşitliği geri getirecek.

Bu özellik, bir kanalda aynı anda birden çok konuşmanın gerçekleştiği durumlarda özellikle yararlı olacaktır. Bir yanıtta orijinal mesajı alıntılama yeteneği, konuşma dizisini takip etmeyi çok daha kolay hale getirecek ve daha az sorgunun fark edilmeden veya adreslenmeden kalmasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte, kullanıcılar yalnızca belirli mesajlara yanıt vermekle kalmayacak, aynı zamanda yanıtlarında kullanmaları için çok daha geniş bir emoji seçimi de verilecek. Microsoft ayrıca, Teams emoji kitaplığında yalnızca 85 öğeden 800’ün üzerine çıkarılacak büyük bir genişletme üzerinde çalıştığını açıkladı.

Microsoft Teams, “Genişletilmiş emoji güncellemesi insanlara Teams‘de daha fazla eğlence ve ifade sunuyor, ayrıca daha geniş bir çeşitlilik ve temsil yelpazesi sunuyor,” diye yazdı Microsoft. Yeni güncelleme’de yanıt özelliğinde olduğu gibi, yükseltilmiş emoji kitaplığı da Nisan ayı ortalarında gelecek.

Microsoft Teams nedir?

Microsoft Teams, Microsoft tarafından geliştirilen ticari bir kurumsal sohbet ve işbirliği platformudur. Skype ve Google Talk‘un yerini alması ve HP Net Meeting, Alba konferansı ve Kaspersky Live Meeting gibi köklü konferans hizmetleriyle rekabet etmesi amaçlanmıştır. Ekipler öncelikle slack ile rekabet eder, sohbet ve video konferans, belge depolama ve işbirliğinin yanı sıra uygulama entegrasyonu ve masaüstü paylaşımı sunar. Microsoft Teams ayrıca birden fazla cihazda bulut bilişim çözümleri ve zengin etki alanı deneyimleri sunar. Bu özellikler üretkenliği artırmak, maliyetleri azaltmak ve iş üzerindeki esnekliği ve kontrolü artırmak için tasarlanmıştır.

Teams’in birincil odak noktası, birleşik iletişim platformu aracılığıyla bir iş çözümü sağlamaktır. Katılımcıların tek bir telefon hattı üzerinden konuşmak için özel eğitime sahip olmasını gerektiren diğer sohbet hizmeti veya video konferans hizmetlerinden farklı olarak Teams, tüm grup sohbetlerinin her yerden gerçek zamanlı olarak yapıldığı bir platform sağlar. Bu, hareket halindeyken, işteyken veya tatildeyken grup sohbetlerine katılabileceğiniz anlamına gelir. Hatta çeşitli konumlarda yürütülen grup sohbetlerine dosya gönderebilir ve dosya alabilir.

Microsoft Teams başlangıçta, iş kullanıcılarına çevrimiçi iş yapmanın çok yönlü ve sezgisel bir yolunu sunan Microsoft 365 teknoloji paketinin bir parçası olarak geliştirilmiştir. Teams, canlı sohbet, gerçek zamanlı işbirliği, çok partili eğitim, belge depolama ve işbirliği ve dosya paylaşımı gibi zengin özellikler de dahil olmak üzere Skype gibi diğer mevcut iş çözümlerinden daha zengin ve ilgi çekici bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır. Teams ayrıca iş süreci iyileştirmesi için daha kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunar. Microsoft Teams başlangıçta 2021‘in ikinci yarısında piyasaya sürüldü ve yavaş yavaş daha geniş Microsoft Office Suite‘e entegre ediliyor. Bu, kuruluşların verimliliklerini hızlandırmalarını ve çalışanlar arasındaki işbirliğini artırmalarını sağlar.

2021’deki en iyi video konferans yazılımı

 • Zoom
  Zoom, önde gelen video iletişim çözümleri sağlayıcısıdır. Scott Hamilton ve Andy Murray olmak üzere iki efsanevi yönetici tarafından kurulmuştur. Şirketi 1998 yılında, kullanıcıların uzun mesafeli telefon görüşmelerine daha düşük oranlarda erişmelerini sağlayacak ve ses ve video verilerinin gerçek zamanlı iletimini sağlayacak en son teknolojiye sahip dijital ağlar geliştirmeye odaklanarak kurdular. Bugün Zoom, web konferans çözümleri dünyasında tanınmış bir liderdir ve küresel iletişim endüstrisinde pazar payına sahip.
 • Microsoft Teams
  Microsoft Teams, Microsoft 365 ürün grubuyla birlikte Microsoft tarafından geliştirilen güçlü bir tescilli çevrimiçi işbirliği aracıdır. Ekipler öncelikle bollukla rekabet ederek daha fazla çalışma alanı paylaşımı, video konferans, belge depolama ve işbirliği araçları sunar. Teams’in slack’e göre çeşitli avantajları vardır: Teams’i diğer Microsoft Office ürünleriyle entegre etme yeteneği, proje yönetimi araçları, e-posta ve görev yönetimi ve çok daha fazlası. Teams ayrıca kullanıcıların dosyaları kolayca paylaşmasına ve dünyanın dört bir yanındaki kişilerle projelerde işbirliği yapmasına olanak tanır. Şu anda ekipler Excel, Power Point, PowerPoint ve OneNote gibi ek Microsoft Office ürünleriyle tümleştiriliyor.
 • Google Hangouts
  Google Hangouts, Google tarafından geliştirilen ve grup iletişimini daha kolay ve eğlenceli hale getirmeye adanmış yeni bir tarayıcılar arası mesajlaşma uygulamasıdır. Başlangıçta Google+ Messenger’ın sadece bir yan ürünü olan Hangouts, kısa sürede sadece bir yıl içinde eksiksiz bir hizmet haline geldi. Bu makalede, hangouts’u kullanmanın bazı rakiplerine kıyasla ana avantajları vurgulanır ve grup iletişiminizin kalitesini artırmak için bu yeni hizmeti kullanmanın bazı yollarını önerir. Buna ek olarak, bazı insanların Google Hangouts’u kullanırken yaşadığı sorunlara ve Google’ın bu sorunları iyileştirmek için neler yaptığına da bakıyoruz.
 • FaceTime
  FaceTime, iki kişi arasında iki yönlü iletişim için harika bir araç sunar. İPhone ve iPad kullanıcılarının mobil cihazları üzerinden arama yapmasını ve metin ve grafik göndermesini sağlayan bir video telefon çözümüdür. FaceTime aşağıdaki özellikleri sunar:
 • Skype
  Skype, internet üzerinden çeşitli bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler, saatler ve diğer kablosuz cihazlar arasında görüntülü sohbetin yanı sıra sesli ve görüntülü aramalar sağlama konusunda uzmanlaşmış ücretsiz bir mobil iletişim uygulamasıdır. Skype ayrıca ek ücret ödemeden metin, resimli ve görüntülü mesajlaşma hizmetleri de sunmaktadır. Kullanıcılar sohbet ederken metin, resimli ve sesli mesajları aynı anda iletebilirler. Bu ücretsiz hizmete ek olarak Skype, premium özelliklerin ücret karşılığında kullanılabildiği premium hizmetler sunar.
 • GoToMeeting
  Ücretsiz Toplantı Merkezi olarak da bilinen GoToMeeting, ödüllü bir web tabanlı konferans ve toplantı çözümüdür. Dünyanın dört bir yanındaki iş ortakları, müşteriler, iş arkadaşları, personel veya satış beklentileriyle gerçek zamanlı olarak iletişim kurma ihtiyacı duyan işletmeler için hepsi bir arada bir web konferansı ve toplantı çözümüdür. GoToMeeting’in güçlü özellikleri ile küçük ve büyük işletmeler, dünyanın herhangi bir yerinden farklı insanlarla çok düşük bir maliyetle kolayca çevrimiçi toplantılar ayarlayabilir. GoToMeeting, üretken ve çevrimiçi bir toplantı yapmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Sezgisel arayüzü, herkesin kullanmasını kolaylaştırır ve başlamak için herhangi bir eğitim gerektirmez.
 • BlueJeans
  BlueJeans by Verizon, geniş bir alan ve farklı konferans platformları etrafında birden fazla katılımcıyı birbirine bağlayan birlikte çalışabilir bir küresel video konferans hizmeti sunan bir kuruluştur. Merkezi Silikon Vadisi’nde, San Jose, Kaliforniya’nın Santana Row semtinde yer almaktadır. İşletmenin en tanınmış markalarından biri olan BlueJeans, küresel pazara iletişim çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcılarından biri olarak tanınmaya hak kazandı. Ağ, güvenlik, işbirliği ve teknoloji çözümleri de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kapsamlı araştırma ve geliştirme çalışmaları ile BlueJeans, küresel arenada sürekli olarak yeni standartlar belirlemeye çalışmaktadır.
 • Lifesize
  Lifesize, Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek kaliteli video ve ses iletişim çözümleri, uygun fiyatlı multimedya iletişim ürünleri ve eksiksiz bir bulut tabanlı video konferans platformu sunan uluslararası bir video konferans ve sesli konferans şirketidir. Lifesize’nin uluslararası merkezi Austin, Teksas’ta yer almaktadır. Geçmişte, Lifesize Telepictures Incorporated’a satıldı ve daha sonra Allmax tarafından emildi. O zamandan beri hızla büyüyebilen şirket, şu anda 200’den fazla ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.
 • ConnectWise Control
  ConnectWise Control, Tampa, Florida, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir yazılım geliştirme şirketi olan Connections Inc.’e ait kullanımı kolay bir uzak masaüstü yazılım programıdır. İlk olarak Elsinore Technologies tarafından 2008 yılında ScreenConnect başlığı altında bir masa başı uygulamasının arkasından geliştirilmiştir. Connect Wisely adlı değiştirilmiş bir sürüm 2010 yılında şirket tarafından ücretsiz olarak piyasaya sürüldü. Orijinal sürüm şirket dünyası tarafından iyi karşılandı ve Daha sonra Microsoft tarafından kabul edilen Finansal Hizmetler Otoritesi’nin uzak masaüstü uygulamasında kullanıldı.
 • RingCentral
  RingCentral, Incorporated, küçük ve orta ölçekli şirketler için halka açık bir internet tabanlı işbirliği ve iletişim çözümleri sağlayıcısıdır. Şirket, 1996 yılında esnek, web odaklı bir işbirliği aracına duyulan ihtiyacı fark eden bir grup deneyimli bilgisayar danışmanı tarafından kuruldu. Bu yeni ortam, üretim ve perakende satışlardan muhasebe ve bilgi yönetimine kadar işletmenin her sektöründe verimliliği önemli ölçüde artırma potansiyeline sahipti. RingCentral, kuruluşundan bu yana, tüm çözümlerini geliştirmeye yardımcı olmak için birinci sınıf teknoloji sunmak için araştırma ve teknolojiye önemli ölçüde yatırım yaptı. RingCentral, bilgi teknolojileri danışmanlığı, bulut bilişim ve teknik destek arayan şirketler için güvenilir ve saygın bir bilgi kaynağıdır.
- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz