Pazar, Ekim 24, 2021

Mantık Soruları *2021

- Advertisement -

Mantık soruları oyunu, mantıksal sorular soran etkileşimli bir soru cevap türüdür. Bunlar, yanıtı kontrol ettiğiniz ve yanlışsa bir düzeltme elde ettiğiniz aritmetik veya dilbilgisi sorularıyla aynı değildir. Zevkli mantık soruları, doğru cevap verirseniz puan kazanacağınız, değilse puan kaybedersiniz. Bunlar hem genç hem de yaşlılar için çok eğlenceli ve heyecan verici oyunlar olabilir.

En popüler mantık sorularından biri, iyi bilinen bir yerleşik gerçeğe dayanan tombala oyunudur. Tombala oyunu, herhangi bir sorunu çözmek için kitaptaki en eski hilelerden biridir. Bu oyunun arkasındaki prensip basittir: gizli cevabı biliyorsanız, bildiğiniz numaraya bahis yapmanız yeterlidir (ki bu zaten doğru cevaptır) ve yanlış tahmin ederseniz, gizli cevap size açıklanacaktır. Beyin Yakan zeka soruları, oyunu kesinlikle adil hale getirir ve bir acemi için bile oldukça kolay olabilir. Aslında, birçok profesyonel kumarbaz bu oyunu sadece bir durum hakkındaki gerçeği öğrenmek amacıyla Kısa mantık soruları oynar.

Mantık Soruları *2021 1

Zihin açıcı mantık soruları, Zihninize meydan okumanın eğlenceli, zorlu ve yenilikçi yollarını arıyorsanız, kesinlikle mantık soruları oynamayı düşünmelisiniz. Bu tür oyunlar özellikle Zor mantık soruları esprili veya akıl yürütme ile mücadele eden öğrenciler için yararlı olabilir. Ayrıca, internette bulunan Müthiş zeka soruları‘ndan herhangi birinde becerilerini geliştirmek isteyenler için de mükemmeldir. Örneğin, bazı şeylerin neden doğru olduğunu anlamakta sorun yaşıyorsanız, evrenin gerçek yasalarını daha iyi anlayabilmeniz için bu tür soruları cevaplamaya çalışmak iyi bir fikir olabilir. Bu Sözel zeka soruları yanıtlayarak fiziksel gerçekliği anlamanızı geliştirebilir ve buna karşılık iç güneş sistemi ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • mantık sorusu : Dinleri veya politikaları ne olursa olsun, tüm bilge insanların hemfikir olduğu tek şey gök ve yeryüzü arasındadır? Bu ne?
  cevap : “Ve” Kelimesi
 • mantık sorusu : Sonra hangi harf gelir: OTTFFSS?
  cevap : Cevap: E harfi
 • mantık sorusu : Hangi yaygın İngilizce fiil, harflerini yeniden düzenleyerek kendi geçmişine dönüşür?
  cevap : Yemek
 • mantık sorusu : Bir küpünüz varsa, her bir kenar iki inç uzunluğunda, sekiz kenarın tümü arasında toplam kaç inç kare vardır?
  Cevap : Küplerin altı kenarı olduğu için söylemesi zor.
 • mantık sorusu : -GRY ile biten kelimeleri düşünün. Öfkeli ve aç bunlardan ikisi. İngilizcede sadece üç kelime var. Üçüncü kelime nedir? Kelime, herkesin her gün kullandığı bir şeydir. Dikkatlice dinlediyseniz, size bunun ne olduğunu zaten söyledim.
  Cevap : Dil
 • mantık sorusu :Dakikada bir, bir anda iki kez olur, ancak asla bir saat içinde gerçekleşmez.
  Cevap : M harfi
 • mantık sorusu :”Yumurtanın sarısı beyazdır” veya “yumurtanın sarısı beyazdır” demek doğru mu?
   Cevap : Yumurta sarısı da sarı değil.
 • mantık sorusu : Bir adamın dul eşinin kız kardeşiyle evlenmesi yasal mı?
  Cevap : Hayır, çünkü öldü
 • mantık sorusu :Horoz bir ahırın tam tepesine yumurta bırakırsa, hangi tarafa düşer?
  Cevap : Horozlar yumurta bırakmaz.
 • mantık sorusu : Aşağıdaki gibi giden bir varyasyon var: Bir adam, karısı ve oğulları bir araba kazası geçiriyor. Hepsi hastaneye kaldırıldı ve doktor “Onu ameliyat edemem, o benim oğlum” dedi.
  Cevap : Doktor, adamın babası ve oğlanın büyükbabasıdır.
 • mantık sorusu :Bir kovboy cuma günü kasabaya gelir. Üç gün kalıyor, ardından Cuma günü şehir dışına çıkıyor. Nasıl?
  Cevap : Atın adı Cumaydı
 • mantık sorusu : Kapı ne zaman kapı değildir?
  Cevap : Aralık olduğunda
 • mantık sorusu : Tavuk neden yoldan geçti?
  Cevap : Diğer tarafa geçmek için
- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz