Pazar, Ekim 24, 2021

Macintosh bilgisayar

- Advertisement -

Macintosh bilgisayar aileye harika bir katkıdır. Başlangıçta Steve Jobs tarafından Apple Computer için tasarlanmış ve geliştirilmiş kişisel bir bilgisayardır. Macintosh bilgisayar adı, Jobs’un bilgisayarlara tutkuyla bağlı olmasının MacBook “tıpkı bir PC gibi ama biraz daha iyi” bir bilgisayar bulmak istemesiyle ortaya çıktı. Bugün aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı iMac dizüstü bilgisayar türü vardır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir dizüstü bilgisayar satın alabilir veya eski masaüstünüzü her şey için kullanabilirsiniz.

Bir Macintosh Bilgisayar Fiyatları bilgisayarla ilgili en iyi şeylerden biri, Windows sistemlerinin sahip olduğu tüm aynı programlara erişe sahip olmasıdır. Bu, film izleyebileceğiniz, müzik dinleyebileceğiniz, video düzenleyebileceğiniz ve hatta fotoğraf ve video düzenleme yapabileceğiniz anlamına gelir. Apple MacBook fiyatları Oyun oynamayı seviyorsanız, birkaç harika oyunun mevcut olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Eski oyunlar Mac‘lerle uyumlu değildi, bu yüzden bilgisayarda oynamak için bunları satın almak zorunda kaldınız. Ancak bugün, oyun oyunları için en iyi isimlerin çoğu Mac’te kullanılmak üzere uyarlandı ve hayal kırıklığına uğramadan saatlerce oynayabilirsiniz. Mac kesinlikle geçen günlerin eski bilgisayarlarından bir adım yukarı.

Macintosh bilgisayar 1

Macintosh bilgisayar Nedir, Ancak, MacBook Air diğerlerine kıyasla kullanmanın bazı dezavantajları vardır. En büyük dezavantajı, ilk başta bellek açısından sınırlı olacaksınız. İlk başta, bilgisayardaki temel programları çalıştırmak için yeterli bellek olabilir. Aileniz büyüdükçe, sonunda bilgisayarınız artık bunları kaldıramayacak ve başka bir program satın almanız gerekene kadar program sayısı artmaya devam edecektir. Bu oldukça maliyetli olabilir, çünkü genellikle bilgisayarın artan kullanımını desteklemek için en son işletim sistemini ve bilgisayar aksesuarlarını satın alıyorsunuz.

MacBook Pro rakiplerine göre sağlam bir avantaja sahip olsa da, birçok dezavantajı da var. Fark edeceğiniz ilk şeylerden biri, Mac‘in diğer makinelerin çoğundan çok daha ağır olduğudur. Sıradan bir PC veya dizüstü bilgisayar kadar kolay değildir.

Dizüstü bilgisayarlar çok daha taşınabilir ve hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, gerçekleştirmeniz gerektiğinde hala bu hantal hislere sahiptirler. Bu, birçok insanın masaüstü yerine dizüstü bilgisayar tercih etme eğiliminde olmasının ana nedenlerinden biridir. Geçmişin dizüstü bilgisayarları ağır olsa da, modern olanlar çok daha hafiftir ve pil ömrü genellikle daha uzundur.

Mac bilgisayar ile yaratıcılık için çok fazla yer yoktur. Ekranın daha büyük boyutuyla, klavye ve ekran arasında iyi bir mesafe olmadığı için çizmeyi veya yazmayı zorlaştırır. Birçok yönden bu yaratıcılığı engeller. Harika sanat eserleri veya iş belgeleri oluşturma konusunda ciddi olan insanlar genellikle işlerini yapmak için bir dizüstü bilgisayar veya tablet PC kullanırlar.

Macintosh bilgisayar 2

Mac aynı anda bir konuşmada birkaç kişiyi barındırabilir, ancak bu yine de ağın bireysel ayarlarına bağlı olabilir. Ağınız doğru ayarlanmışsa, aynı anda birçok kullanıcıya bağlanırken sorun yaşamamalısınız. Ancak, herhangi bir nedenle aynı anda kimseye bağlanamıyorsanız, birbirinize bağlı olduğundan emin olmak için bilgisayarlarınızı gruplayabilirsiniz. Bunu bir Mac bilgisayarla yapmak, Bir Windows bilgisayarına kıyasla çok daha kolaydır.

Macintosh bilgisayar kullanmanın dezavantajlarından biri, maliyetli olma eğiliminde olmalarıdır. Yaklaşık 2500 dolardan başlayıp 1000 dolara kadar çıkıyorlar. Tüm bunlar satın alacağınız özelliklere ve markaya bağlıdır. Yaklaşık elli dolara temel bir bilgisayar alabilirsiniz, ancak bu sizi çok uzağa götürmez. şaşırtıcı grafikler veya çoklu görev yetenekleri oluşturmak istiyorsanız, muhtemelen daha yüksek fiyatlı bir makineye yatırım yapmalısınız.

Macintosh bilgisayar 3

İlk Macintosh Bilgisayar Ne Zaman Çıkmıştır?

Steve Jobs ve Steve Wozniak’ın kurduğu Apple Inc. Şirketi tarafından piyasaya sürülen ilk Macintosh bilgisayar tarihte bugün 24 Ocak 1984’de tanıtılmış ve piyasaya sürülmüştür. 1970’lerin sonunda Apple ekibi tarafından hazırlanmaya başlayan ilk Mac bilgisayara Mac 128K ismi verilmiştir. Herkesin bilgisayar kullanabilmesi amacıyla yapılan çalışmalarda amaç, kişisel bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıdır.

Macintosh Ne Anlama Gelmektedir?

Macintosh kısaltması Mac olarak geçen ve ilk üretimi 1984 yılında yapılan masaüstü kişisel bilgisayara verilen isimdir. Macintosh asıl marka olan Apple ile özdeşleşmesi için Amerika’da bir çiftlik sahibinin kendi ismini verdiği nadir yetişen bir elma çeşidinden esinlenilerek konulmuştur. Aslında elmanın orijinal ismi McIntosh olsa da gerekli izinler alınamadığı için benzer olarak Macintosh kullanılmıştır.

Günümüzde Kullanılan Mac Bilgisayarların Başlıca İsimleri Nelerdir?

1984 yılından bu yana Macintosh bilgisayarlar her yeni modelinde farklı bir isim almıştır. Tabii ki Mac kısaltmasına sadık kalınarak özelliklerine göre değişik isimler verilmiştir. Günümüzde ise masa üstü bilgisayarlarda iMac, Mac Pro ve Mac mini başlıca modellerdir.

Size en uygun Mac hangisi?

  • MacBook Air. Başlangıç fiyatı: 10.999 TL.
  • 13 inç MacBook Pro. Başlangıç fiyatı: 14.299 TL.
  • 16 inç MacBook Pro. Başlangıç fiyatı: 24.999 TL.
- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz