Pazartesi, Eylül 27, 2021

Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır

- Advertisement -

Sohbetler ve metinler artık her dijital vatandaş için birincil iletişim modudur. Ancak sözel olmayan jestler ve tonlar olmadan metinler soğuk ve duygusuz görünebilir. Bugünlerde çoğumuz, metinlerin tek başına duygularımızı yeterince iletemeyeceğinin farkındayız.

Metin konuşmalarına hayat katmak için emojiler ve GIF’ler ekliyoruz. Halihazırda çevrimiçi bir sürü GIF olsa da, aradığınızı bulamadığınız zamanlar da olacaktır.

Neyse ki, bir iPhone kullanıcısıysanız, yalnızca birkaç dokunuşla videolarınızdan hızlı bir şekilde GIF oluşturabilirsiniz. Bu doğru, uygulama indirmeye gerek yok. İşte nasıl yapılacağı.

Adım 1. Kısayolunuzu Oluşturun

Kısayollar, iPhone’unuzdaki işlemleri otomatikleştirmenize olanak tanıyan yerleşik bir iPhone uygulamasıdır. Günlük su alımınızı izlemek veya iPhone’unuzu bir bebek monitörüne dönüştürmek gibi birçok şey yapmak için kullanabilirsiniz .

Uygulamayı sildiyseniz, Kısayolları tekrar indirmek için App Store’a gidebilirsiniz . Bedava. Sahip olduğunuzda, şu adımları izleyin:

 • Kısayolları açın .
 • Galeri sekmesine dokunun .
 • Tip GIF arama çubuğuna.
 • Videodan GIF’e > Kısayol Ekle’yi seçin .

Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 1 Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 2

Adım 2. Videoyu GIF Kısayoluna Çalıştırın

Artık videolarınızdan bir GIF oluşturmaya devam edebilirsiniz. Henüz videolarınız yoksa, şimdi onları çekmenin tam zamanı. Videonuz hazır olduğunda şu adımları izleyin:

 • Açık Kısayollar ve gidin My Kısayollar .
 • Videodan GIF’e kısayoluna dokunun .
 • Kısayolu ilk kez çalıştırıyorsanız, fotoğraflarınıza erişmenizi isteyen bir istem belirecektir. Tamam’a dokunun .
 • Bir video seçin. Video zaman çizelgesinin her iki tarafındaki kaydırıcıları hareket ettirerek videodan belirli bir klip seçebilirsiniz. Video zaman çizelgesini çevreleyen sarı kenarlık, video zaman çizelgenizin seçilen bölümünü gösterir.
 • Hit Kaydet . Kaydet’e bastığınızda, GIF’i artık geri alamayacağınızı unutmayın . Sonuçtan memnun değilseniz, kısayolu tekrar çalıştırarak yeni bir tane oluşturmanız gerekir.
 • GIF’inizin bir önizlemesi gösterilecek. Bitti’ye dokunmak , önizlemeden çıkmanıza izin verir, ancak GIF’inizi kaydetmez.
 • GIF’inizi kaydetmek istiyorsanız, Paylaş düğmesine dokunun . Aşağı kaydırın ve Fotoğraflar’a kaydetmek için Görüntüyü Kaydet’e veya Dosyalar’da tutmak için Dosyalara Kaydet’e dokunun . Ayrıca Mesajlar , Posta ve diğer sosyal medya uygulamaları aracılığıyla doğrudan arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz .

Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 3 Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 4 Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 5

Kısayol Hakkında Değişiklikler ve Bilgiler

Deneme yanılmamıza dayanarak, bu kısayol, 20 saniye ve daha uzun videolardan GIF oluşturamaz. Kısayol süreyi göstermediğinden, videonuzun uzunluğunu önceden kontrol etmek en iyisidir. Fotoğraflar uygulamasında videonuzun küçük resminde belirtildiğini göreceksiniz.

Videoları seçmenizi kolaylaştırmak için kısayolu, yalnızca 20 saniyeden kısa videolar önerecek şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için:

 • Gidin Kısayollar> My Shortcuts .
 • Videodan GIF’e kısayolunun yanındaki üç nokta ( … ) simgesine dokunun .
 • Açık Tüm Fotoğrafları bul nerede eylem dokunun Filtre Ekle . Varsayılan Albüm, Son Kullanılanlar seçeneğidir. Dokunun Albüm ve bunu değiştirmek Süresi . Tap olduğunu ve bunu değiştirmek daha kısadır . Son olarak, herhangi bir saate dokunun ve 20 saniye olarak değiştirin .
 • Bitti .

Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 6 Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 7 Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 8 Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 9

Ayrıca daha önce kısayolun GIF’inizi oluşturacağını, ancak otomatik olarak kaydetmeyeceğini belirtmiştik. Bu, GIF’i önizledikten sonra kaydetmediğiniz sürece onu kaybedeceğiniz anlamına gelir. GIF’inizi Fotoğraflar veya Dosyalar’da otomatik olarak tutmak istiyorsanız aşağıdakileri yapın:

 • Kısayollarım’a geri dönün .
 • Videodan GIF’e kısayolunun yanındaki üç nokta ( … ) simgesine dokunun .
 • Aşağıya doğru kaydırın ve artı düğmesine ( + ) dokunun .
 • Tip Kaydet arama çubuğuna.
 • Kısayolların GIF’inizi iCloud Drive’ınıza veya Dropbox’ınıza kaydetmesine izin vermek için Dosyayı Kaydet’i seçin veya GIF’inizi Fotoğraflar’a eklemek için Fotoğraf Albümüne Kaydet’i seçin .

Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 10 Kısayolları Kullanarak iPhone Videolarınızdan GIF Nasıl Yapılır 11

iPhone’unuzu GIF Makinesine Dönüştürün

GIF’ler, kendinizi ifade etmenin veya sohbetlere eğlence katmanın harika bir yoludur. iPhone’un kısayollarıyla GIF oluşturmak çok kolay. Duruma en uygun GIF’i bulmakta artık zorlanmayacaksınız – sadece kendiniz yapın!

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz