Cuma, Temmuz 30, 2021

Kendinizi Geliştirmek

- Advertisement -

Kendinizi geliştirmek, Kendinizi geliştirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Kendini geliştirmek için yapılacak aktiviteler Eğer öyleyse, doğru yere geldin. Bu makaleyi yazmamın nedeni, kendinizi nasıl geliştireceğiniz hakkında bilgi bulmak için Kendini geliştirmek için ilk adım internette daha fazla zaman harcamak zorunda kalmamanızdır. Bu yazıda size Kendini geliştirmek için yapılacaklar listesi şu anda kullanmaya başlayabileceğiniz ve Evde kendimi nasıl geliştirebilirim hayatınızın her alanında kendinizi geliştirebileceğiniz 3 çok güçlü adım vereceğim. Bu makaleyi Pandemi sürecinde kendini geliştirmek yararlı bulursanız bana yorum yazarak bildirin.

Kendinizi Geliştirmek 1

Geliştirme’de Vücudun için

 • Harekete geçin
  Bir saatlik günlük spor rutinine veya egzersiz sınıfına bağlı kalmak çok zor olabilir. Bizim programımızla çalışmıyor; atlanamayan daha önemli şeyler var. 2 milyondan fazla indirilen 7 Dakikalık Egzersiz ile en popüler egzersiz uygulamalarından birini deneyin . 1000’den fazla varyasyon oluşturmak için özelleştirilebilen ve değiştirilebilen 72 egzersiz ve 22 ek egzersiz sunar.
 • Yogayı deneyin
  Yoganın uzun süredir stresi ve kaygıyı azalttığı ve genel refahı iyileştirdiği gösterilmiştir, ancak geçen yıl yapılan bir anket, yoga yapan kişilerin pozitif bir öz imaja sahip olma olasılıklarının yüzde 20 daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Rehberli pozisyonlar için Daily Yoga gibi ücretsiz bir uygulamayı kullanarak hızlı bir günlük rutini deneyin.
 • Sırt ağrısını hafifletin
  Bütün gün masa başında oturursanız, ayakta kedi / deve germe yapın.
 • Paylaşmak için değil saklamak için bir selfie alın.
  Filtre yok, hashtag yok, sadece sizi benzersiz kılan şeylerin tadını çıkarmanız ve takdir etmeniz için bir özçekim. Özçekimi çektikten sonra, kendinizle ilgili takdir ettiğiniz üç şeyi yazın. Olumsuz bir öz imajla mücadele ettiğiniz günlerde güveninizi artırmak için onları aynanıza koyun.
 • Duygusal düşmanlarla savaşın
  Bir Istanbul Üniversitesi çalışması için oluşturulan Bakım, endişe, anksiyete ve depresyon gibi günlük duygusal stres faktörleriyle mücadele etmek için tasarlanmış bir uygulama koleksiyonudur. Günlük hatırlatıcılar, size mantranızı hatırlatan bir şeyin fotoğrafını çekmek gibi şeyleri içerir.
 • Dinlenmek için bir şekerleme yapın
  Öğleden sonra sürükleniyor musunuz? Bir fincan kahve veya şeker patlamasını atlayın. Sadece 10 dakikalık bir uyku, netliğinizi, uyanıklığınızı ve doğruluğunuzu önemli ölçüde artırabilir.
 • Bir amigo kız bulun
  Uluslararası İlişki Araştırmaları Derneği Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma , vücutları hakkında olumlu mesajlara maruz kalan insanlarla etraflarını saran katılımcıların stabilize olma veya kilo verme olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldu. Sizinle her gün 10 dakikalık bir yürüyüşe çıkması için canlandırıcı bir arkadaşınızı kaydedin.
 • Kırmızı şarap yudumlayın
  Kırmızı şarap, kalp hastalığı ve felç riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Öyleyse devam et ve mantarı patlat.
 • Kredi puanınızı kontrol edin
  2.000’den fazla Türkiye’li yetişkinin katıldığı bir ankette, katılımcıların yalnızca yüzde 9’u üçten fazla farklı kredi puanına sahip olabileceğinizi biliyordu. Kredi puanınız yaklaşık 100 farklı kaynağa göre tablo haline getirilir ve günlük finansal alışkanlıklarınızdan etkilenebilir.
 • Harcamalarınızı takip edin
  Arkadaşlarla uzun bir hafta sonu geçirdikten sonra, hasarı görmek için banka hesabınıza baktığınızda her zaman bir suçluluk unsuru vardır. Pazartesi sabahı kendimize anlamsız şeylere daha az para harcayacağımıza söz veriyoruz. Sorumlu kalmaya çalışmak için her satın alma işlemini izlemeye başlarız. Ancak bu çok zor olabilir. En büyük üç sorun alanınızı takip ederek başlayın ve bunlara odaklanın.
 • Kendinizi Şımartın
  Bir bütçeye sahip olmak akıllıca ve hesap verebilir kalmak akıllı finansal stratejilerin gerekli bir yönüdür. Ancak mali durumu takip etmeye o kadar kapılmayın ki biraz yaşamayı unutursunuz. Bütçenize biraz ara verin ve en sevdiğiniz atıştırmalık veya tatlıyı savurun. Dışarıda sessiz bir yer bulun ve kendinizi tedavi etme anının tadını çıkarın.
 • Başkalarından öğrenin
  Her gün bir finansal blog gönderisini okuyun ve şu anda yaptığınız para hatalarını zaten yapmış olan insanlardan öğrenin.

Geliştirme’de Duygusal Sağlığınız İçin

 • Destek isteyin
  Hayat zor olabilir. Para sıkışık olduğunda, arkadaşlar desteksizdir ve iş tükenirken, pozitif kalmak ve hedefler için çalışmak zordur. Sorunlar her zaman büyük değildir, ancak ilerlemeye devam etme yeteneğinizi engelleyebilirler. Terapistler ve benzer sorunlarla karşılaşan diğer kullanıcılarla çevrimiçi olarak anonim olarak sohbet etmenize olanak tanıyan 7 Bardak Çay gibi çevrimiçi terapi programları aracılığıyla destek bulun.
 • Kendinizi tanıyın
  Bilgi değişimden önce gelir. Kendinizi anlamakla başlayın. 16 Kişilik gibi ücretsiz çevrimiçi kişilik testleri beş kişilik yönünü kapsar: zihin, enerji, doğa, taktikler ve kimlik.
 • Gün doğumu için uyanın
  Ve bunu Instagram yapmayın! Bazen sadece toplayacakları beğeni, kalp ve paylaşım sayısını hesaplamak için fotoğraf çekiyormuşuz gibi geliyor. Kendi başınıza güzel bir anın keyfini çıkarın .
 • Müzik dinleyin
  Istanbul merkezli araştırmacı Nurgül Vitamin tarafından yapılan araştırmaya göre, İnsan Birliği’nin “Ağırlıksız” şarkısını dinlemek genel kaygınızı yüzde 65 oranında azaltabilir. Bu yüzden rahat bir yer kapın ve 8 dakika 8 saniyenizi üşütme hislerinizi uyandırmak için harcayın.
 • Kıkırdama şenliği yapın
  Komik hayvan videolarından oluşan mini maratonda kendinizi şımartın. Hızlı bir meditasyon gibi, gülmek stresi ve kan basıncını düşürür ve zihninize biraz ışıltı verir. “Komik Kedi Videoları” nı arayarak başlayın ve YouTube tavşan deliğine düşün.
 • Kendiniz kontrol edin
  En son ne zaman kendinize sordunuz, Nasıl gidiyorum? Ve gerçekten dinledin mi? Kendi gününüzde neyin doğru neyin yanlış gittiğini kendinize sorun. Çoğu zaman, zihnimizdeki günlük sıkıntıları abartıyoruz. Onları yüksek sesle söyleyerek, ruh halimiz üzerinde tuttukları gücün bir kısmını elimizden alırız.
 • Duygusal zekanızı test edin
  IQ’dan daha önemli olduğu söylenen duygusal zekanın kariyer başarımızı, ilişkilerimizi, iletişim becerilerimizi ve daha fazlasını önemli ölçüde etkilediği söyleniyor.
 • Telefonunuzu yere bırakın
  Gün boyunca binlerce dikkat dağınıklığına maruz kalıyoruz. Istanbul Dergisin’de yayınlanan bir araştırma , elinize almasanız bile, telefonunuzun titreştiğini duyarak veya hissederek dikkatinizin dağılabileceğini buldu. 10 dakika kesintisiz üretkenlik için telefonunuzu gözden uzak tutmayı (ve dokunmayı) deneyin.
 • Minnettarlığı uygulayın
  Kendinize hayatınızdaki olumlu şeyleri hatırlatmanın gücü kalıcıdır. Çok sayıda araştırma sadece sürekli mutluluk duygularına değil, aynı zamanda azalan fiziksel rahatsızlıklara da işaret ediyor. Her gün üç olumlu şey yazın ve artan ruh halinizi not edin.
 • Sevgiyi yayın
  Başkalarına vermek, beynimizde daha cömert ve mutlu hissetmemize neden olan yüksek seviyede oksitosin – iyi hissettiren kimyasal – salgılar. Bir çorba mutfağına veya hayır amaçlı geziye gidecek vaktiniz yok mu? Öğle tatilinizde oyun oynamayı deneyin.
 • Endişe verici düşünceleri uzaklaştırın
  Eşinizle yaptığınız bir kavga yüzünden uykunuzu mu kaybediyorsunuz? Bunu Yorumlara yazın ve tam anlamıyla sorunlarınızın ortadan kalkmasını izleyin.

Geliştir’de Aklınız İçin

 • Klasikleri dinleyin
  Annenin her zaman söylediği gibi, sadece eskisi gibi şeyler yapmıyorlar. idefix.com üzerinden gönüllüler tarafından kaydedilen klasik sesli kitapları dinleyerek tarihe bir adım atın . Dinlemek yerine okumayı mı tercih ediyorsunuz? Ücretsiz klasik e-kitapların listesi için Project Gutenberg’e göz atın.
 • Ara verin
  Bazen en iyi öğrenme, hiç öğrenmediğimizde gerçekleşir. İnternetin şafağından en çok sevilen oyunlardan bazılarını oynayarak beyninize bir mola verin (ve bir miktar nostalji).
 • Bir yaşam el kitabı başlatın
  Bir kural kitabı, yapılacaklar listesi veya eylem planı değil, sizi nerede olduğunuzu düşünmeye ve nereye gitmek istediğinizi hayal etmeye zorlayan bir kitap. En sevdiğiniz alıntıları, ilham verici fotoğrafları ve büyük hayaller listesini toplamak kadar basit olabilir. Boş bir defter alın ve hazırsınız.
 • Bir bölümü okuyun
  Sadece bir. Bu ne kadar zor olabilir? Netflix aşırı seansınızı duraklatın ve kendinizi iyileştirmeye adayın
 • Yeni bir kelime öğrenin
  Kelime becerilerimizi genişletmek, üçüncü sınıf sınıfımızda bıraktığımız bir görevdir. Yeterince biliyoruz ve kim hayırsever demek yerine basit gibi kelimeler atarak iddialı görünmek ister . Ancak kapsamlı bir kelime dağarcığı, akıllıca konuşmanızı sağlamaktan daha fazlasını yapar. Yeni fikrinizi bir grup yatırımcıya daha iyi aktarmanıza veya hayallerinizdeki röportajda kendinizi satmanıza olanak tanır. Ekşi sözlük uygulamasını günün bir kelimesi için kullanmayı deneyin ve konuşmada 10 kez kullanın.
 • Size okulda öğretmedikleri becerileri öğrenin
  Problem çözme, karar verme, liderlik, zaman yönetimi – üniversitede öğrenmeyi dilediğimiz bazı şeyler.
 • Hızlı okuyucu olun
  Her kitap, faydalarından yararlanmak için her kelimeyi okumanızı gerektirmez. Anlama yeteneğinizi kaybetmeden sizi hızlıca okumaya eğiten Spreeder gibi uygulamaları kullanarak kendinizi daha hızlı ve daha verimli okumak için eğitin . Dakikada 50 ila 5.000 kelime arasında bir hedef belirleyin ve ilerledikçe puan kazanın.
 • Kültürel olun
  Yeni sanat sergisini ziyaret edecek vaktiniz yok mu? Londra’daki Ulusal Galeri’yi ziyaret edecek kaynaklara sahip değil misiniz? Daily Art gibi ücretsiz uygulamalarla sanat bilginizi genişletin . Parçayı zaten biliyor olsanız bile arka plana, sanatçının yaşamına, resmin sergilendiği yere ve daha fazlasına erişebileceksiniz.
 • Yeni bir dil öğrenin
  21 dilde beş, 10 veya 20 dakikalık artışlarla günlük dersler suna
 • Çocukluk harikalarınızı yeniden keşfedin.
  Önce Nobel Ödülü sahibi Pablo Neruda’nın Soru Kitabı’nı satın alın . İkincisi, sehpanızın üzerine yerleştirin. Üçüncüsü, bir ev partisi düzenleyin ve “Söyle bana, gül çıplak mı yoksa onun tek elbisesi mi bu?”

Geliştirme’de Kariyeriniz İçin

 • Bir kahve arkadaşı bulun
  Şimdiki hayatımızdaki sorunların çoğu, bizden önceki insanlar tarafından zaten yaşanmıştır. Bir arkadaşınızdan, meslektaşınızdan veya akıl hocasından hızlı bir kahve molası vermesini isteyerek kendinize zaman ve enerji tasarrufu sağlayın. Onlara sorular sorun ve söyleyeceklerini gerçekten dinleyin.
 • Sarmaşıklara hoş geldiniz
  Istanbul Üniversitesi’nin doğrudan gerçek sınıflardan kaydedilmiş yüzlerce kursa ücretsiz erişim sunduğunu biliyor muydunuz? 1974’ten beri bir siyaset bilimci ve Yale Üniversitesi öğretim üyesi olan Mahmut Şimşek’den kapitalizm hakkında bilgi edinin
 • 60/10 kuralını kullanın
  60 dakika çalışın ve sonra 10 dakika kendiniz için bir şeyler yapın. Farkındalık uzmanı Andy Puddicombe, “Zihne de özen gösterilmesi gerekiyor. “Sadece olması” için zaman verilmediyse, sonuçlar kişinin yaşam kalitesini düşürebilir.
 • Daha akıllıca kaydırın
  Yeni müşteriler, daha iyi bir ürün veya sadece biraz # ilham mı arıyorsunuz? Hashtag ile arama yapmanızı sağlayan ve en iyi sosyal medya platformlarından alınan sonuçları birleştiren ücretsiz bir kaynak olan Instagram.com’a göz atın.
 • Hedeflerinize bağlı kalın
  İyi ve kötü alışkanlıklarınızı izleyerek sorumlu olun. Instagram gibi kullanıcı dostu uygulamalar , size doğru yolda kalmanızı hatırlatan günlük, haftalık ve aylık ilerleme raporları sunar.
 • Sıkıl
  Görünüşe göre sıkılmak aslında yaratıcılığınızı artırıyor. 10 dakikanızı ayırın ve kesinlikle hiçbir şey yapmayın. Zihninizin dolaşmasına izin verin ve sizi nereye götürdüğünü görün.
 • Hayır deyin
  Zamanınız en değerli varlığınızdır. Hayır demeyi öğrenin ve sizi daha akıllı, daha iyi ve daha mutlu yapan şeyleri yapmak için kendinize daha fazla zaman verin.
 • Ne istediğini unutma
  Bazen stres yüzünden o kadar dikkatimizi dağıtırız ki, bedenlerimizin ve zihnimizin bize söylediklerini dinlemeye asla zaman ayırmayız. Deneyin: Rahat bir pozisyonda oturun, nefesinizi sakinleştirin, gözlerinizi kapatın ve nefes alırken zihinsel olarak benim olduğum kelimeleri beş dakika boyunca tekrarlayın . Sonra, arka arkaya dört kez kendinize ne istiyorum? Cevap vermen gerektiğini düşünmeyin; Zihninizin sakinleşmesine izin verin ve ne kabarcıklar çıktığını görün.
- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz