Pazar, Mayıs 9, 2021

Daha İyi Bir İnsan Olmanın En İyi Yolu

- Advertisement -

Nasıl daha iyi bir insan olunur? Üniversitede okurken kendimi pek sevmiyordum. Kaba, bencil, duygusal olarak cimri , benmerkezci, yargılayıcı, son derece eleştirel, çok iğrenç ve kibirliydim.

Geriye dönüp düşündüğümde, “Nasıl iyi bir insan Olunur” bunların çoğu güvensizlikten geldi. Kendimden hoşlanmadım ve bu, başkalarına karşı davranışlarımda dışa doğru yansıdı. Kendimden memnun değildim ve bu nedenle diğer insanlarla ilgili şeylerden memnun değildim.

Her şeyden önce iyi bir insan olmak, Daha sonra daha iyi bir insan olmaya karar verdim. Kendimle ilgili hoşlanmadığım özellikleri İyi bir insan olmak için neler yapıyorsunuz listeleyerek ve ardından bunları teker teker ele alarak başladım.

Çok fazla içsel çalışma gerektirdi, ama Nasıl bir insan olmak istiyorum bugün kim olduğumla çok daha mutluyum. Kültürlü bir insan nasıl Olunur ve Mükemmel olduğumu ya da ideal benliğime ulaştığımı söyleyemem, çünkü üzerinde çalışmam gereken çok şey var. Ayrıca Kaliteli insan nasıl Olunur, daha iyi bir insan olmanın devam eden bir hedef olduğunu ve asla ulaşılacak gerçek bir son nokta olmadığını düşünüyorum.

Daha İyi Bir İnsan Olmanın En İyi Yolu 1

Bu büyük gönderide, daha iyi bir insan olmanın yüzlerce yolunu paylaşıyorum. Günde Doğal insan nasıl olur sadece bir ipucunu takip ederseniz, daha iyi, daha sevimli bir insan olma yolunda uzun bir yol kat edersiniz. Bunun başkaları tarafından sevilmekle ilgili olmadığını unutmayın – bu gerçekten sevdiğiniz ve taptığınız biri olmakla ilgilidir, bu da doğru insanları ve fırsatları hayatınıza çekecektir. “Aranan insan olmanın yolları

Bunu kişisel gelişiminiz için temel kılavuzunuz olarak kullanın.

 • Kendinizi büyümeye adayın (Büyüme odaklı olun). Ne kadar büyürsen o kadar iyi olursun. 2006’da kendimi bir ömür boyu büyümeye adadım (amacımı keşfettiğimde ) ve o zamandan beri hiç geriye bakmadım.
 • Negatif özellikleriniz üzerinde çalışın. Kendinizle ilgili hoşunuza gitmeyen özellikler var mı? Geçmişte kendimden hoşlanmadığım bazı özellikler arasında benmerkezci olmak, kibir, bencillik, eleştirel olmak, sertlik, sertlik vb. Bunları tanımlayın ve sonra tek tek üzerinde çalışın. Bir kerede karakterinizi elden geçirmeye çalışmak zor olabilir. Öte yandan, her seferinde tek bir olumsuz özelliği ele almaya çalışırsanız, bu çok daha yönetilebilir ve ulaşılabilirdir.
 • İdeal halinizi tanımlayın. İdeal benliğiniz nasıl? Onu zihninizde hayal edin, ardından tüm ideal özelliklerinizi yazın. Ardından, ideal benliğinize sadık kalmaya başlayın.
 • Bir rol model bulun . Bir rol modele sahip olmak bize ilham verir ve bize kim olabileceğimizin bir imajını verir.
 • Bir rol model olun . Daha iyi bir insan olmanın en iyi yolu, başkalarına rol model olmaktır. Başkalarına nasıl ilham verici bir rehber olabilirsiniz? Örnek yaşayın. Bir rol model olarak, bunun kendinizi olmadığınız birine dönüştürmekle ilgili olmadığını unutmayın.
 • Ailen için daha iyi bir çocuk ol . Hayatında sadece iki ebeveyn var, bu yüzden onlarla geçirdiğin zamanın için minnettar ol. Ebeveynlerinizle olan ilişkiniz ideal değilse, bu her şeyin burada bittiği anlamına gelmez. Yakın zamanda çözülene kadar ailemle çok zayıf bir ilişkim vardı.
 • Arkadaşlarınıza daha iyi bir arkadaş olun . Bazı arkadaşlarımın ihtiyaç duyduğumda her zaman yanımda olmadıkları konusunda hayal kırıklığına uğradım, sonra başkalarından bu tür beklentiler oluşturmadan önce arkadaşlarıma nasıl daha iyi bir arkadaş olabileceğimi düşünmem gerektiğini fark ettim. Aynı şekilde sizin için de düşünün: Arkadaşlarınıza nasıl daha iyi bir arkadaş olabilirsiniz? Oku: Hayatta Daha Fazla En İyi Arkadaşa Nasıl Sahip Olunur?
 • Kardeşleriniz varsa daha iyi bir kardeş olun . Tek çocuk olan birkaç arkadaşım var ve sık sık bir erkek veya kız kardeşinin olmasını nasıl dilediklerini anlatıyorlar. Erkek ve kız kardeşlere sahip olacak kadar şanslıysanız, onlara değer verin. Onlarla daha fazla zaman geçirin; onlara özen ve ilgi gösterin. Gerekirse onlara dikkat et.
 • Bağlantınız varsa daha iyi bir ortak olun . Bir kız arkadaşınız / eşiniz veya erkek arkadaşınız / kocanız varsa, ona nasıl daha iyi bir ortak olabileceğinizi düşünün. Bir ilişki içindeyken, partnerinizin ne yapması / yapması gerektiğiyle ilgili talep ve beklentilerde bulunmak kolaydır, ancak yapmadığımız ve kendimiz olduğumuz şeyleri sahiplenmek zordur. Kendinizi daha iyi bir ortak olmaya adayın ve partnerinizden beklentilerinizi serbest bırakın. Bu şekilde ikiniz de daha mutlu olacaksınız.
 • Çocuklarınız varsa daha iyi bir ebeveyn olun . Birçok ebeveyn bana çocuk sahibi olmanın başlarına gelen en şaşırtıcı şeylerden biri olduğunu söyledi. Bir çocuğunuz veya çocuğunuz varsa, çocuğun büyümesini engellemeden nasıl daha iyi bir ebeveyn olabileceğinizi düşünün. Bir çocuk yetiştirmek, özellikle ergenlik dönemine girerken zorlayıcı olabilir, ancak bu aynı zamanda ebeveyn olmanın sevincinin bir parçasıdır.
 • Daha iyi bir çalışan olun (eğer birisi için çalışıyorsanız). Çoğu zaman, şirketlerinin kendilerine yeterli fayda / ücret / destek / vb. Sağlamadığından şikayet eden insanlar duyuyorum. Bu doğru olsa da, bunun yerine nasıl daha iyi bir çalışan olabileceğinizi düşünün. Yöneticiniz için yapabileceğiniz başka bir şey olup olmadığını kontrol edin. Üstlenebileceğiniz yeni projeler olup olmadığına bakın. Mevcut performansınızı nasıl iyileştirebileceğinizi görün.
 • Daha iyi bir yönetici / lider olun (başkalarını yönetiyorsanız). Birçok insan yöneticilerinden memnun olmadığı için işlerini bırakıyor. Çalışanlarınızı ne kadar iyi yönettiğiniz, motivasyon seviyelerini ve performanslarını önemli ölçüde etkileyebilir. Onların ihtiyaçlarını sizinkinin önüne koyun ve onlardan en iyisini getirin.
 • Topluluğunuzun daha iyi bir üyesi olun . Hangi toplulukların bir parçasısınız? Çıkar grupları mı? Eğlence kulüpleri mi? Nasıl toplulukların daha aktif bir parçası olabilirsiniz?
 • Başkalarına karşı daha iyi bir insan olun . Çevrenizdeki insanlara nasıl daha iyi davranabilirsiniz? Onlara bu şekilde davranmaya başlayın.
 • Bu dünyada daha iyi olun . Dünyayı nasıl daha iyi bir yer haline getirebilirsiniz? Bunu bugün yapmaya başlayın.
 • Becerikli Olun . Kendinizi becerilerle donatın. Becerileriniz, alet kutunuzdaki aletler gibidir. Ne kadar çok beceriniz olursa, o kadar yetenekli olursunuz.
 • İnsanlar, zihniyetler, yaşam tarzları veya kültürler olsun, farklılıkları Kabul Edin. Hayatımıza çeşitlilik ve renk kattıkları için. Herkes aynıysa, hayat mülayim olacaktır – hatta monoton olacaktır.
 • Uyarlanabilir / Esnek / Çok Yönlü Olun . Hedeflerinize ve planlarınıza sahip olun, ancak durum gerektirdiğinde bunları buna göre değiştirebilirsiniz. Sertlik, zayıflığın bir işaretidir, uyarlanabilirlik ise sizi çok daha güçlü kılar.
 • Konfor bölgenizden çıkın . Aynı rutinlere bağlı kalıyor ve bir güvenlik ağının arkasına mı saklanıyorsunuz? Dışarı çıkın ve daha önce hiç yapmadığınız bir şeyi yapın. Zihninizi genişletecek ve sizi daha iyi bir insan yapacak.

Daha İyi Bir İnsan Olmanın En İyi Yolu 2

 • Seyahat . Seyahat etmek perspektifleri genişletir ve ufku genişletir. 2011’den beri, zamanımın neredeyse% 50’sini dünyayı dolaşarak, kıtaları ve farklı ülkeleri dolaşarak geçirdim. Farklı kültürler hakkında çok fazla fikir ediniyorum ve seyahat etmek dünyaya bakış açımı zenginleştirdi.
 • Başkaları için daima en iyi niyetlere sahip olun . Yaptığınız her şeyde, verdiğiniz her kararda, aldığınız her yolda ve sahip olduğunuz her düşüncede en yüksek hayrına gidin.
 • Gönüllü olun (inandığınız bir amaç için) . Her şeyin parayla ölçülmesi gerekmez. PE’de her gün saatlerce en iyi içeriği yazıyorum ve okuyuculardan karşılığında hiçbir şey istemeden ücretsiz olarak veriyorum. Gönüllü çalışmayla emeğinizi bedavaya veriyor olabilirsiniz, ancak bu anlamla dolu bir zamandır. Başkalarının hayatlarında sadece birkaç saatlik çalışma ile yaratabileceğiniz farklılıkları küçümsemeyin.
 • Çevreyi koruyun . Dünyamız her geçen gün boşa gidiyor ve modern toplum kirlilik, plastik atıklar ve daha fazlasıyla ona büyük miktarda zarar veriyor. Evimizi korumak için ne yapabilirsiniz?
 • İddialı Olun . Haklarınız ve inandığınız şeyler için ayağa kalkın.
 • Dikkatli Olun . Biri konuşurken, ona tüm dikkatinizi verin. Kendinizi başka bir şeyle meşgul etmeyin; bu sadece kaba ve düşüncesizlik.
 • Cesur Olun . Hayat bir maceradır. Korku içinde yaşamayın . Cesurca hayallerinin peşinden git. İçgüdülerinize göre cesurca hareket edin. Her zaman istediğiniz hayatı cesurca yaratın.
 • Açık sözlü olun . Açık sözlü olun, samimi olun. Aklındakini söyle. Başkalarının ne düşündüğünden korktuğunuz için sözlerinizi sansürleme ihtiyacı hissetmeyin. Kendine dürüst ol.
 • Endişe gösterin . İlginizi ve endişenizi göstermeden önce yardım için ağlamayı beklemenize gerek yok. Hemen şimdi, çevrenizdekilere yapabilirsiniz. Yanlış bir şey olmasa bile, önemsediğini bilmek başkalarının kalbini ısıtacak.
 • Arkadaşlarınızı arayın . Bir süredir iletişim kurmadığınız arkadaşlarınız var mı? Onları bugün arayın ve nasıl olduklarını kontrol edin. Göstermeyebilirler, ancak aradığınız için mutlu olacaklar – çünkü bu size değer verdiğinizi gösterdi.
 • Koç Olun . Yaşı, geçmişi veya uzmanlık alanı ne olursa olsun her zaman herkesten öğrenebileceğimiz bir şeyler vardır. Yeterince bildiğinizi düşündüğünüz için öğrenme fırsatlarını kapatmayın. Zihninizi açın ve her karşılaşmanın bir öğrenme dersi olmasına izin verin. Kendinizi kapattığınız an, öğrenmeyi bıraktığınız noktadır.
 • Bir akıl hocası bulun . Bir akıl hocası, tek başınıza olabileceğinizden daha büyük olmanız için size rehberlik eder. Yalnızca (a) kişinin size öğreteceği bir şey varsa (b) kişilikleriniz birbiriyle kaynaşıyorsa bir mentor edinmelisiniz. P & G’de çalışırken, iyi yaptığımdan emin olmak için sık sık devreye giren gayri resmi danışmanlarım vardı. Aynı zamanda kendilerine rehberlik eden akıl hocaları da vardı. Ne kadar kıdemli veya deneyimli olursanız olun, her zaman size öğretecek bir şeyi olan biri vardır.
 • İşlenen Be … Hedeflerinizi ve düşlerine. Bir hedef belirlediyseniz, her şeyi yapın ve ona ulaşın. Bir plan belirlediyseniz, sonuna kadar ona bağlı kalın. Tereddüt etme, çünkü bunu yapmak sende değil.
 • Merhametli / Nazik Olun . Daima başkalarına yardım edebileceğiniz fırsatları kollayın. Kendi alanınızda kendinizi kaptırmayın – bunun yerine dışarıya bakın ve başkaları için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığına bakın. Birisinin eşyalarını taşımasına yardım etmek gibi en basit şeyler bile başkaları tarafından çok takdir edilmektedir.
 • Kendinizden Emin Olun … kim olduğunuza ve ne yaptığınız konusunda. Olmamak için hiçbir sebep yok. Okuyun: Nasıl Dünyanın En Güvenli İnsanı Olunur?
 • Vicdanlı / Titiz Olun . Yaptığın her şeye dikkat ediyor musun? Böyle bir kalite nadirdir, ancak çok değerlidir. Vicdanlı insanlar yaptıklarına kalplerini ve ruhlarını koyarlar; sonuç olarak ne yaparlarsa yapsınlar eksiksiz ve eksiksiz bir iş yaparlar. Hangi organizasyonun veya ekibin parçası olursanız olun, doğal olarak değerli bir varlık olacaksınız.
 • Düşünceli / Düşünceli Olun . Başkalarını etkiledikleri için, kararlarınızda ve eylemlerinizde başkalarını dikkate alma alışkanlığı edinin. Planlarınıza devam etmeden önce kimsenin olumsuz etkilenmediğinden emin olun.
 • Altın Kuralı uygulayın . Karşılıklılık etiğidir ve “Kişi başkalarına başkalarının kendine davranmasını istediği gibi davranmalıdır” der. Başkalarının size nasıl davranmasını istersiniz? Başkalarını bu davranışla yıkarsanız, aynısını daha çok çekersiniz.
 • Gümüş Kuralı uygulayın . Altın Kural ile ilgili olarak, “Başkalarının size yapmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapma” der. Altın Kural’ın eksikliklerini gidermek için. Nasıl mı değil başkalarının sizi tedavi etmek istiyorum? Bunu başkalarına yapmadığınızdan emin olun.
 • İşbirlikçi Olun . Ayrıcalıklı ve tecrit edici olmayın. Yardımınıza ihtiyaç duyarlarsa başkalarıyla birlikte çalışmaya istekli olun. Bu dünyada yalnız değiliz; Hayat mümkün çünkü birbirimize sahibiz.
 • Nazik Olun . İyi görgü kuralları uygulayın. Her zaman “merhaba”, “güle güle”, “teşekkür ederim” ve “hoş geldiniz” lerinizi hatırlayın.
 • Cesur Olun / Korkunun Üstesinden Gelin . Korktuğun bir şey var mı? Olma. Korku zihinseldir – Sadece sizin onu algıladığınız şeydir. Korktuğunuz şeye meydan okursanız, hiç korkulacak bir şey olmadığını fark edeceksiniz, çünkü kaybedecek bir şey yok – Bu dünyaya bilincimizden başka bir şey olmadan girdik, dünyayı aynı şekilde terk edeceğiz bilinç.
 • Bilgiye doyumsuz bir susuzluk duyun . Böylece her zaman yeni şeyler öğreniyor olacaksınız.
 • Sık sık sorular sorun . Ne kadar çok soru sorarsan, o kadar fazla bilgiyi açığa çıkarabilirsin.
 • Başkalarından geri bildirim alın . Geri bildirim, iyileştirme alanlarını belirlemenin en hızlı yollarından biridir, çünkü diğerleri kör noktalarımızı görebilir . 30 Günde Daha İyi Ben Olun Programının 17. Günü , çevremizdeki diğer kişilerden geri bildirim istemekle ilgilidir, böylece gelişebiliriz.
 • Güvenilir Olun . Size ihtiyaç duyduklarında başkalarının yanında olun. Her zaman arkadaşlarınız için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını kontrol edin. Sizi ararlarsa, onlara zaman ayırın. Size e-posta gönderirlerse, yanıtlamak için zaman ayırın. Acı çeken ve yardım isteyen birinin ne zaman olduğunu asla bilemezsiniz. Oku: Hayatta Daha Fazla En İyi Arkadaşa Nasıl Sahip Olunur?
 • Ayırt Edici Olun . Duyduğunuz veya okuduğunuz her şeyi körü körüne kabul etmeyin; Size ne verildiğini daima anlayışlı bir zihinle değerlendirin. Bu şüpheci olduğunuz anlamına gelmez; daha ziyade muhakemenizi uygun şekilde kullanırsınız.
 • Duygusal Olarak Cömert Olun . Duygusal cimrilik duygularınız konusunda cimri olmak, duygusal cömertlik ise cömert olmak demektir. Dolayısıyla, duygusal olarak cimri bir kişi genellikle olumsuzdur , mutsuzdur, eleştirir , yargılayıcıdır, empoze edicidir; duygusal olarak cömert bir kişi olumlu, mutlu, yüreklendirici, destekleyici vb. iken, duygularınızla mümkün olduğunca verici olun. Başkalarını cesaretlendirin.
 • Başkalarına iltifat edin (gerçek niyetle) . Duygusal cömertliğin bir parçası da iltifatlar konusunda cömert olmaktır (bu gerçek ve sahte değildir). İltifat verme alışkanlığı edinin. Biriyle tanıştığınızda ve onun hakkında hoş bir şey fark ederseniz, ona haber verin. Onun gününü yapacaksın.
 • Empatik olun . Empati, başarılı ilişkilerin anahtarıdır. Olayları başkalarının bakış açısından görmeyi öğrenin. İnsanları daha iyi anlamanıza, çatışmaları çözmenize ve anlamlı bağlantılar geliştirmenize olanak sağlar.
 • Teşvik Edici Olun . Kimse ıslak battaniyeyi sevmez. Arkadaşlarınız sizinle sorunlarını paylaşırken cesaret verici olun. Size hedeflerinden bahsettiklerinde destek olun.
 • Hevesli olun . Hayat, korku ve can sıkıntısı yaşamak için çok güzel. Her günü neşe ve sevgiyle kucaklayın. Her güne yeni bir başlangıçla başlayın! Her duruma heyecanla yaklaşın! Ve bu enerjiyi yaptığınız her şeye ve tanıştığınız herkese getirin. 🙂
 • Başa çıkabileceğinden daha fazlasını üstlen . Şu anda sorumluluklarınızı iyi yönetiyorsanız, daha fazlasını üstlenerek kendinize meydan okuyun. Her zaman aynı şeyleri yapıyorsanız, asla bir şey geliştiremezsiniz. Büyümenizde kısa sürede körelmezsiniz. Daha fazla çalışın. Sınırlarınızı zorlayın. Kendinizi esnetin. Bu şekilde kapasitenizi arttırırsınız.
 • En iyisinden daha azını beklemeyin . Yaptığınız her şeyde kendinizi en yüksek standartta tutun. Daima en yüksek hedefleri, en iyi sonuçları, en büyük vizyonu hedefleyin.
 • Hayatınızı dolu dolu yaşayın . Çünkü neden daha az olmayan bir hayata razı olmalısın?
 • Başkalarına kötü konuşma . Arkalarındaki insanlar hakkında kötü konuşma, çünkü bu onlara haksızlık ve kendilerini savunma şansı vermiyor. Yaptığı bir şeyden hoşlanmadığınızı veya kendi içinde barış yapıp yapmadığınızı o kişiye bildirin.
 • Ayrımcılık yapmayın . Irkı, dili, dini, uyruğu, cinsiyeti, yaşı, sosyal durumu, mali durumu ne olursa olsun herkese eşit muamele gösterin.
 • Yargılamayın . Başkalarının hayatlarının karakterleri hakkında, onlar hakkında gördüğünüz 1-2 şeye dayanarak sonuç çıkarmayın. Başkalarına her zaman şüpheden fayda sağlayın.
 • Adaleti koruyun . Adaletsizliğin zorlandığını görürseniz, yanlışı düzeltmeye başlayın. Bu, biri zorbalığa uğradığında müdahale etmeyi veya haksız bir şekilde yargılanırken biri için ayağa kalkmayı içerir.

Daha İyi Bir İnsan Olmanın En İyi Yolu 3

 • İnançlı olun . Size aradığınız sonuçları vermesi için bir olaya veya kişiye çok fazla baskı uygulamayın. Kapasiteniz dahilinde elinizden gelenin en iyisini yapın ve her şeyin yerine oturacağına inanın.
 • Evlat edin . Ebeveynlerimiz hayatlarının yarısını bize sahip olmaya ve bizi büyütmeye adadılar. Artık büyüdüğümüze göre, bize verdikleri hayatın karşılığını onlara geri ödeme sırası bizde. Ebeveynlerinizle olan ilişkiniz öngördüğünüz ideal durum değilse, Ebeveynlerinizle İlişkinizi Nasıl İyileştirirsiniz (dizi) okuyun.
 • Takipçi Olun . Aristoteles bunu en iyi şu sözle söyledi: “İyi bir takipçi olamayan, iyi bir lider olamaz.” İyi bir takipçi misin Başkalarından yol tarifi alabiliyor musunuz? Başkalarından yol tarifi almaya istekli misiniz?
 • Öfkeni bırak . Kızdığın bir şey veya biri var mı? Belki de ona verme ve işleri bırakma zamanı gelmiştir.
 • Baltayı biriyle gömün . İçinizdeki bağışlamayı kucaklamanın ötesinde, geçmişte şikayet ettiğiniz kişiye ulaşın. Bu kolay olmayacak, ancak büyümenizde size büyük bir adım atacak. Gençken, yanlış anlamalar nedeniyle okul arkadaşlarımla ara sıra bazı çatışmalar yaşadım. Beden eğitimi almaya başladıktan sonra, başkalarına en yüksek potansiyeline nasıl ulaşacakları konusunda yardım etme amacımı takip etmek istiyorsam, örnek olarak yaşamam gerektiğine karar verdim . Böylece, çatışma yaşadığım eski okul arkadaşlarımla yeniden bağlantı kurdum. Düşündüğümden çok daha kolaydı – çoğu karşılık verdi ve ondan sonra arkadaş olarak bağlı kaldık.
 • Dostça / Yaklaşılabilir Olun . Hepimiz insanız, birbirimizle bağlantı kurmak için buradayız. Tanımadığınız birini görürseniz, onu tanımak için ilk adımı atın. Tanıdığınız kişilerle, yardıma ihtiyaç duyduklarında size yaklaşabilmeleri için kendinizi erişilebilir tutun.
 • Cömert Olun . Vermekten keyif alın. Unutma, hayat sıfır toplamlı bir oyun değil. Vererek daha da fazlasını elde edersiniz. Vererek, hayatta yeni şeyler almak için kanalı açarsınız. İnsanlar vermenin güzelliğini yaşadıklarında, onlar da geri vermek isterler, böylece etrafta dolaşan şey gelir.
 • Hayatınızdaki iyi şeyleri paylaşın . Ne için mutlusun Başkalarının sahip olmadığı neye sahipsin? Neyle gururlanırsın? Bunları kendinize saklamayın – Başkalarıyla paylaşın. Mutluluk sıfır toplamlı bir denklem değildir.
 • Bağış yapın . Artık ihtiyacınız olmayan şeyleri bağışlama alışkanlığı edinin. Örneğin eski giysiler, ders kitapları, kitaplar, oyuncaklar ve benzerleri. Tüm istenmeyen kıyafetlerim her zaman başkalarına bağışlanıyor. Bazen güzel, aşınmamış parçaları alıp onları daha iyi takdir edebilecek arkadaşlarıma veriyorum.
 • Nazik Olun . Toplumumuz hepimizin içinde çok “sert” bir taraf ortaya çıkardı – aşındırıcı, sert ve talepkar olduğumuz bir taraf. Bir değişiklik için içinizdeki nazik tarafı ortaya çıkarın. Sizi etrafta daha sıcak bir insan yapacak.
 • Minnettar Olun. Sahip olduğunuz iyi şeyler için, çünkü herkes bunlara sahip olamaz. Sahip olduğunuz kötü şeyler için de çünkü karakterinizi güçlendiriyor ve her şeyi daha çok takdir etmenizi sağlıyorlar.
 • Bir arkadaşınıza teşekkür notu yazın . Bence çoğu zaman arkadaşlarımızı hafife alırız. Bizim için yaptıklarını ve bizim için yaptıklarını ve bağlantımızın değerini unutuyoruz. Bir arkadaşınıza bir teşekkür mektubu / not / e-posta yazın ve onu ne kadar takdir ettiğinizi ona bildirin. Mektubunuzu aldığına çok sevinecek.
 • Çalışkan / Çalışkan Olun . Sıkı çalışma olmadan hayatta uzağa gitmeyi dileyemeyiz. Kolay yolu seçmeyi seven insanlar gördüm ve bu Beden Eğitimi’nde terfi ettiğim şey değil. Size anında sonuç verecek “hızlı ipuçları” veya “hackler” yoktur – sonunda, tamamen, sıkı çalışmaya dönüşür.
 • Yardımcı Olun . İnsanlar istemese bile yardımınızı teklif edin. Başkaları için her zaman yapabileceğiniz bir şeyler vardır.
 • Dürüst Olun . Yalan söylemek, küçülmek anlamına gelir; Doğruyu söylemek, büyümenizde bir adım atmak olacaktır. (Birinin iyiliğini korumak gibi risk altında olan daha yüksek bir değer olmadığı sürece.) Değerlerimden biri gerçektir – Gerçeği kişisel deneyim yoluyla keşfetmek ve etrafımdakilere sürekli meydan okumak ve yaptığım ve söylediğim her şeyde doğru sözlü olmak. Bunu her zaman% 100 başaramıyorum, ancak günün her anında bunu sürdürmek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum.
 • Mütevazı olun . Kibirli insanlar aşağılık kompleksinden muzdarip olma eğilimindedir, bu yüzden başarılarını sergileme ihtiyacı hissederler. Mütevazı olmayı öğrenin. Neler başardığınız hakkında konuşmanıza gerek yok – eğer gerçekten iyiyse, sonuçlar kendileri için konuşacaktır.
 • Bağımsız Olun . Hayatınızı yönetmeyi öğrenin. Başkalarına empoze etmeden sorunlarınızı kendi kendinize çözmeyi öğrenin. Yardıma ihtiyacınız olursa başkalarına yaklaşmaktan çekinmeyin, ancak problemlerinizi sizin için çözmelerini asla beklememelisiniz.
 • Bireysel olun . Her zaman kendin ol. Başkası olmaya çalışma.
 • Bütünlüğe Sahip Olun . Ahlaki ve etik ilkelerinizi belirleyin ve bunlara bağlı kalın. Ne olursa olsun onlardan asla taviz verme.
 • Sezgisel olun . İçgüdülerinizi takip edin. Sezginizin size rehberlik etmesine izin verin. Onunla asla yanlış gitmeyeceksin. İçgüdülerinizi ne kadar çok takip ederseniz, sezginizle olan bağlantınız o kadar güçlü olacaktır.
 • Lider, başkalarının arasından en iyisini çıkarabilen, başkalarına kendilerinden daha büyük olmaları için ilham verebilen, insanları harekete geçirebilen, ortak bir vizyonla bir yol gösterebilen kişidir. Pek çok kişinin düşündüğünün aksine liderlik, bir grup insana liderlik ettiğinizde başlamaz; günlük hayatımızda, kendimizi nasıl yönettiğimiz ve hayatlarımızı nasıl yaşadığımızla başlar. Hayatının lideri misin?
 • Dinleyici olun . Dinleme yeteneği bugün toplumumuzda oldukça küçümseniyor. Çoğu insan konuşmakta iyidir, ancak dinlememektedir. Bugün için etrafınızdakilerin söylediklerini dinlemek için bir noktaya gelin. Sorular sor. Cevaplarını netleştirin. Daha önce bilmediğiniz yeni şeyler keşfedebilirsiniz.
 • Sevgiyi Kucaklayın . Bir aşk feneri olun. Çevrenizdeki herkesi sevmekle başlayın. Arkadaşlarınıza, ailenize, partnerinize, iş arkadaşlarınıza, patronlarınıza, müşterilerinize, öğretmenlerinize vb. – ister açık ister örtük olarak sevgi gösterin.
 • Koşulsuz aşk . Sevginin en yüksek şekli, karşılığında hiçbir şey beklemeden başkalarını sevdiğiniz koşulsuz sevgidir.
 • Sadık / Sadık Olun . Önem verdiğiniz insanlara, savunduğunuz değerlere, inandığınız şeylere.
 • Nazik olun . Eleştirmeyin. Başkalarındaki hataları tespit etmek kolaydır, ama gerçekten, bunu yapmak bizim işimizde değil. Sadece bu da değil, başkalarının kendileri hakkında iyi hissetmesini sağlamaz.
 • Cömert olun . İnsanların size yanlış yaptığı her şey için affetmeye ve unutmaya hazır olun.
 • Eleştiriyi kabul edin. Biri eleştiri teklif ederse, kabul edin. Kabul etmek, kabul etmekle aynı şey değildir. Eleştiriye katılmak zorunda değilsiniz, ama en azından kendinize bunu düşünme fırsatı verin. Her eleştiri, iyileştirme, daha iyi olma fırsatıdır.
 • Kötü niyetli saldırıları görmezden gelin . Biri sizi alevlendirirse, daha yüksek yoldan gidin – kişiyi görmezden gelin. Değerlerinizin ihlal edildiği alanlarda kendinizi savunabilirsiniz, ancak genel olarak, uygulamalı bir yaklaşım sergileyin. Bu tür tartışmalara girmeye değmez, çünkü ateşleyici bir çözüme ulaşma arzusu olmadan sadece saldırmaya devam edecektir.
 • Meditatif olun . Meditasyon yapanlar, meditasyonun içinizde bir iç huzuru geliştirdiğini bilecekler. Sizi daha sakinleştirir ve sizi içsel benliğinize bağlar.
 • Merhametli olun . Ceza yerine affetmeyi düşün. Acı, ıstırap, ölüm vb. Gibi kuvvetli eylemler meseleleri tamamlamaz.
 • Ahlaki Olun . Yanlış olan yerine doğru olanı yapın. “Neyin doğru” sorusu, yetiştirilme biçiminize bağlı olarak öznel olabilir, ancak evrensel değerler arasında insan eşitliği, cinsiyet eşitliği, ifade özgürlüğü, seçim özgürlüğü vb. Yer alır. Başkalarına daha az acı veren bir yaşam tarzını nasıl takip edebileceğinizi düşünün. canlı varlıklar.
 • Dikkatli Olun / Şimdiki Olun . Geçmişte veya gelecekte yaşamayın, şimdiki ana odaklanın. Çünkü şu anda yaşadığın yer burası. Meditasyon, orada olmanıza yardımcı olur
 • Besleyici Olun . Herkeste her zaman yetenek vardır. Her insandan nasıl besleyebilirsiniz?
 • Başkalarının güçlü yönlerini tanıyın . Bugün toplumumuz , halihazırda sahip olduklarımızın aksine, sahip olmadıklarımıza ya da sahip olmadıklarımıza bakmaya devam ettiğimiz bir duruma dönüştü . İlki kıtlık zihniyetidir, ikincisi ise bolluk zihniyetidir. Birinde neyin eksik olduğunu düşünmek yerine (karakter özelliği, bilgisi, yeteneği vb.), Onun güçlü yönlerine odaklanın . Neye sahip? Hangi konuda iyidir? Onunla ilgili neyi seviyorsun? Bunlara ve sevmediğiniz şeylere odaklanın.
 • Açık Görüşlü Olun . Herkes farklı olduğu için farklı inançları, tutumları, kişilikleri, kültürleri, uygulamaları, ritüelleri, yaşam tarzlarını, alışkanlıkları, ırkları, milliyetleri, diyetleri vb. Kabul etmeye hazır olun. Hiçbir şey doğru değil; bu sadece birey için en iyi neyin işe yaradığına bağlıdır.
 • Şikayet etmeyin . Şikayet etmek, sizi bir enerji vampirinden farklı kılan tüm bu negatif enerjiyi üretir . Arada bir havalandırmak sorun olmazken, bunu yaptığınız zamanların bilincinde olun. Şikayet etmek için harcadığınız zamanı azaltın ve bunun yerine durum hakkında ne yapabileceğinizi düşünün.
 • Gülümse . Günde ne sıklıkla gülümsüyorsun? Gülümsemek, yeterince yapmadığımız bir şeydir. İster sokaklarda ister işte olun, gülümsemeden çok sert ifadeleri ve sert kaşları olan insanları görmek daha yaygındır. Bir dahaki sefere birini, hatta bir yabancıyı gördüğünüzde, ona gülümseyin. Gülümsemeye kaç kişinin karşılık vereceğine şaşıracaksınız. Yapmasalar bile, gülüşünüzle ısındıklarına güvenin.
 • Gülün . Dedikleri gibi, kahkaha en iyi ilaçtır. İnsanların yaptığı şakalara, karşılaştığınız engellere, yaptığınız hatalara ve hayatın gizemine gülmeyi öğrenin.
 • Organize Olun . Hayatınızın durumu şimdi ne kadar organize olduğunuzu yansıtıyor. Her şey sürekli bir karmaşa içindeyse, muhtemelen kendinizi yönetme şekliniz konusunda düzensiz olduğunuzu gösterir. Organize olduğunuzda, yeni hedeflere ulaşmak için kaynaklarınızı serbest bırakan yapı, istikrar ve öngörülebilirlik yaratırsınız.
 • Sabırlı Olun . Bir şey / biri geç kaldığında sinirleniyor musunuz ? Zaman akışkandır; programlarımızı düzenlememize yardımcı olmak için oluşturulmuş bir yapıdır . Onun yerine anı yaşamayı ve anı yaşamayı öğrenin. Sabırsızlık kaygıyı besler; Sabır sakinlik getirir.

Daha İyi Bir İnsan Olmanın En İyi Yolu 4

 • Huzurlu Olun . Seçme şansın olduğu yerde, şiddet yerine barışa git. İkincisi hiçbir şeyi çözmez, ancak daha fazla acı yaratır. İlki, şifa yolculuğunun başlangıcıdır.
 • Kalıcı Olun . Ne yaparsan yap, asla pes etme. Yapmak istediğiniz her şeyi, yapmak için iradeniz olduğu sürece başaracaksınız. Tutkumu nasıl takip ettiğime ve onu başarılı bir işe nasıl dönüştürdüğüme dair hikayem bunun bir örneğidir. Vazgeçtiğiniz tek zaman, önceliklerinizin değiştiği ve peşinde olduğunuz hedefin artık istediğiniz şey olmadığını anladığınız zamandır.
 • Tedbirli Olun . Cesur ve cüretkar olun ama aynı zamanda dikkatli olun. Bir pratiklik dokunuşu asla kimseyi incitmez; Önünüzdeki şeylere daha hazır olmanıza yardımcı olur.
 • Amaçlı Olun . Sizden daha yüksek ve daha büyük bir amacın peşinden gidin. Bunu yaptığınızda, doğal olarak bugün olduğunuzdan daha büyük biri haline geleceksiniz. Başkalarının büyümesine yardımcı olma amacımın peşinden koşmak, hayatımı sadece kendim için yaşıyor olsaydım peşinden koşamayacağım kararlar almamı sağladı.
 • Makul Olun . Haklarınızı bilin, ancak sınırlarınızı aşmayın. İyi bir sebeple hareket edin – Buna en iyi siz karar verin.
 • Tövbe Edici Olun . Yaptığın, gurur duymadığın bir şey oldu mu? Tövbe edin ve işleyin; onu sisteminizin içinde bırakmayın, çünkü çürüyen et gibi – görünmez bir koku yaratacak ve günlük eylemlerinizde sizi bilinçaltında etkileyecektir.
 • Dirençli Olun / Güçlü Olun . Hedeflerinizde tereddüt etmenize neden olan herhangi bir engelle karşı karşıya mısınız? Sen var istediğini yapmak için içinizde gücü – sadece ondan çizmek gerekir.
 • Saygılı Olun . Herkese son derece saygılı davranın, çünkü her canlı bunu hak eder.
 • Sorumluluklarınızı yerine getirin. Ne gibi sorumluluklarınız var? Tüm sorumluluklarınızı yerine getiriyor musunuz? Görevlerinizden uzaklaşmak bir kaçınma eylemidir. Onlara ayak uydurmak sizi daha iyi bir insan yapar.
 • Kendini mağdur etme . “Neden ben?” Demek çok kolay kötü şeyler olduğunda. Ancak karakterinizi oluşturmak için hiçbir şey yapmaz – aslında sizi zamanla zayıflatır, çünkü sorunlarınızın sorumluluğunu üstlenmiyorsunuz. İster inanın ister inanmayın, herkes bu sorunlarla karşı karşıya – bu size özel değil. Kendinize acımak yerine, sorunlarınızı hayatın bir parçası olarak kabul edin ve onlara hitap edin. Ne kadar sorumlu olursanız, hayatınız üzerinde o kadar fazla kontrole sahip olursunuz.
 • Kendinize karşı nazik olun . Sık sık kendini dövür müsün? Şunu yapmayı kes. Siz, her şeyden önce, kendinizden nezaket ve saygıyı hak ediyorsunuz.
 • Kendinizi sevin . Çünkü kendinizi sevdiğiniz zaman, otomatik olarak başkalarını da sevmeye başlayacaksınız.
 • Kendini Yansıtıcı Olun . Başıma gelen her şeyi düşünmeyi alışkanlık haline getiriyorum, çünkü o zaman gelecekte daha iyi neler yapabileceğime dair dersler çıkarabiliyorum. Kendini yansıtma özel bir dergi, çevrimiçi bir günlük veya başkalarıyla yapılan görüşmeler yoluyla gerçekleşebilir. Kendinize doğru soruları sormak, kendini yansıtma sürecinde çok önemlidir.
 • Duyarlı olun … başkalarının ihtiyaç ve duygularına karşı. Kimseyi ihmal etmediğinizden emin olmak için daima kontrol edin.
 • Impose etmeyin . Empoze etmek, fikrinizi başkaları üzerinde zorlamak demektir. Fikrinizi belirtmekte sorun yoktur, ancak başkaları kabul etmiyorsa, tekrar tekrar tekrar etmeye gerek yoktur. Kendine sakla.
 • İstenmeyen tavsiye vermeyin . İnsanların ilişkilerde karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri, diğer tarafın ihtiyaç duyulmayan tavsiyelerde bulunmaya çalışmasıdır. Çoğu zaman insanlar bir paylaşım yolu olarak sohbet eder. 2 sentinizi vermeye çalışmadan önce karşı tarafın tavsiye isteyip istemediğini kontrol edin. Gereksiz çatışmaların önlenmesine yardımcı olabilir.
 • Kendinizi Hizmete adayın. Başkalarına hizmet etmenin kişinin hayatta yapabileceği en yüksek şey olduğu söyleniyor. Başkalarına ve bu dünyaya nasıl katkıda bulunabileceğinizi düşünün. Ve kendinizi buna adayın.
 • Keskin olun . Gözlem becerilerinizi geliştirin. Keskin insanlar her zaman bir şeyi ilk yakalayanlardır; bu nedenle kendi düşüncelerinde de herkesin önündedirler.
 • Samimi / Özgün Olun . Her zaman yürekten konuşun. Kastetmedikçe bir şey söyleme. Temel değerlerimden biri özgünlüktür – Sadece kastettiğim şeyleri söylüyorum ve onlara inanmazsam asla söylemem.
 • Spontane Olun . Sınırsız olun! Kısıtlamalar olmaksızın özgürce hareket etmenize izin verin. Her şeyin her zaman bir plana uyması gerekmez. Kendinize sadece akışa izin verin.
 • Sempatik Olun . Başkaları sorunlarını sizinle paylaşıyorsa, sempatik olun. Duyarsız sözlere dalmayın. Duygularını ve düşüncelerini göz ardı etmeyin. Kendinizi onlarla aynı duruma getirin ve sempatinizi ifade edin, böylece bu durumda yalnız olmadıklarını bilsinler.
 • Kibar olun . Kaba veya aşındırıcı olmaya gerek yok. Diğer insanlara karşı kibar olun – bazen öyle görünmese bile herkesin duyguları vardır.
 • Öğretmen olun . İsim olarak resmi bir öğretmen olmanıza gerek yok. Bilgiyi biriyle paylaşma eylemi zaten kendi içinde öğretiyor. Başkalarına öğreterek daha iyi oluruz. İyi olduğun şeyler neler? Bilgiyi diğer insanlarla paylaşın. Bunu gayri resmi olarak yaparak başlayın ve yakında başkalarına resmi olarak öğretmek sizin için ikinci doğa olacaktır.
 • Güvenen Olun . Başkalarına her zaman şüpheden fayda sağlayın. Ne düşünürseniz düşünün, insanların temel niyeti her zaman iyidir. Hiç kimse kasıtlı olarak başkalarına zarar verecek bir şey yapmaz. Bunu yaptıklarında, bu genellikle bir eksiklikten kaynaklanır, ancak tamamen kötü niyetle değil.
 • Güvenilir Olun . Daima taahhütlerinizi onurlandırın ve verdiğiniz sözleri yerine getirin. Biriyle bir anlaşma yaparsanız, buna bağlı kaldığınızdan emin olun.
 • Bağlantısız Olun . Hayatta her şey geçicidir. Bu, yorgun ve duygusuz bir varlık olduğunuz anlamına gelmez. Bunun anlamı, hayatınızın her anında, içinde bulunduğunuz her durumda, birlikte olduğunuz her insanda, olduğu gibi, geçtiğinde ona tutunmadan zevk almanızdır. Çünkü geçmişte ya da gelecekte değil, şu anda yaşıyoruz.
 • Anlayın . Olayları başkalarının bakış açısından anlamayı öğrenin. İlişkilerin geliştirilebilmesi için ortak bir anlayışa ihtiyaç vardır.
 • Dikkatli olun . Dünya genel olarak güvenli bir yer olsa da, özellikle yabancı bir yerdeyken olası tehlikelere dikkat edin. Şüpheli kişilere dikkat edin. Potansiyel olarak tehlikeli noktalardan uzak durun. Üzülmektense tedbirli olmak iyidir.
 • Vizyoner olun . Hayal edebileceğiniz en yüksek hedefleri ve en büyük hayalleri belirleyin. Sonra yola çıkın ve vizyonunuzu hayata geçirin. Aynı zamanda vizyon panonuzu da oluşturduğunuzdan emin olun.
 • Savunmasız Olun . PE aracılığıyla, bize insanlar olarak en büyük gücü veren şeyin zayıf noktalarımızı paylaşmak olduğunu öğrendim. Son birkaç yıl içinde, ben de dahil olmak üzere, en derin açıkları bazıları hakkında açtın ailem ile ilişkim , benim geçmiş keder , benim hayal kırıklıkları diğerleri arasında.
 • Bilge Olun . Bilge olmak, “neyin doğru neyin doğru olduğunu doğru bir şekilde sezme ve yargılama gücüne sahip olmak ; muhakeme, muhakeme veya takdir yetkisine sahip olmak. ” Kendinizi farklı bağlamlara maruz bırakarak iyi bir muhakeme uygulayın; farklı bakış açılarını göz önünde bulundurarak; olabildiğince çok bilgi toplamak; farklı olasılıkları tartmak. Ne kadar çok deneyim kazanırsanız, o kadar çok şey öğrenir ve o kadar akıllı olursunuz.
- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz