Çarşamba, Haziran 16, 2021

iPhone’da Telefon Görüşmeleri ve Konuşmalar Nasıl Kaydedilir

- Advertisement -

Bu yazıda, iPhone telefonla konuşurken ses kaydetme ücretsiz ve iPhone‘da bir telefon görüşmesinin nasıl kaydedileceği hakkında konuşacağım. Bu aslında daha fazla insanın elinde olmasını istediği bir özelliktir. Bir kere, notları alabilmeniz veya bir sunu kaydedebilmeniz için konuşmaya devam etmenizi sağlar. Ayrıca arkadaşlarınızla iletişimde kalmanın iyi bir yoludur.

iPhone arama kaydetme ücretsiz, birçok “tap-to-talk” hizmetlerinden birini indirmeniz gerekir. Bu uygulamalar, telefonu doğrudan bir tuş takımı, bir hoparlör ve bir kayıt makinesi olan küçük bir alıcı tipi cihaza yerleştirir. iPhone görüşme kaydedici ekşi, bu tür hizmetlerin çoğu, katılımcıların siz, diğer tarafta arayan ve seçtiğiniz uygulamanın kayıt mağazası sahibi olduğu üç yönlü bir konferans gibi çalışır. iPhone telefon görüşmesi kaydetme birkaç saniye sonra başlat düğmesine basarsınız ve üçlü arama yapılır.

Bu telefon Konuşmaları nasıl Kaydedilir iPhone tür hizmetteki tek aksaklık, gelen arama için kullanılabilir olmanız gerektiğidir. iPhone arama kaydı dinleme zamanınız tükeniyorsa veya toplantıdaysanız aramayı kaçırabilirsiniz. Bunu çözmek için, telefondaki zil sesi çağrıyı almanızı istemeden önce hızlı bir şekilde 4’e iki kez basabilirsiniz. Gelen aramayı kaçırırsanız,  tekrar 4’e basmak ve ardından ev tuşuna basmak için bolca zamanınız vardır. Birkaç iPhone arama kaydetme 2021 çağrıyı kaçırsanız bile, iPhone görüşme kaydedici 2020 musluklar çok kısa olduğu için gelen diğer aramaları nadiren kaçırırsınız.

Uygulamalar Olmadan Bir iPhone’da Aramalar Nasıl Kaydedilir

iPhone'da Telefon Görüşmeleri ve Konuşmalar Nasıl Kaydedilir 1

u, muhtemelen iPhone’unuzdan bir telefon görüşmesini kaydetmenin en hızlı ve en kolay yoludur. Çalışması için ses kaydedebilen (başka bir iPhone, iPad, bilgisayar veya taşınabilir kayıt cihazı gibi) mikrofonlu başka bir cihaza ihtiyacınız olacak.

Bazı yüksek kaliteli ses kayıt seçenekleri için podcasting mikrofon önerilerimize göz atın .

Sessiz bir ortamda olmanız ve iPhone’unuzun hoparlörünü kullanabilmeniz koşuluyla, şunları yapmak kolaydır:

 • Kişinizi arayın ve Hoparlör simgesine dokunun. Karşı tarafa konuşmayı kaydedeceğinizi bildirin.
 • Onay aldıktan sonra harici kayıt cihazınızda kaydetmeye başlayın.
 • Telefonu, kayıt cihazının mikrofonuna yakın bir yere yerleştirin. Kendi sesinizin de kaydedilmesini istiyorsanız, fiziksel olarak kayıt cihazına yakın durun.
 • End çağrıyı.
 • Kaydınızı kaydedin.

Ayrı bir iOS cihazında, aramayı Apple’ın Sesli Notlar uygulamasını kullanarak kaydedebilirsiniz . Mac veya PC’de, ücretsiz ses düzenleme ve kaydetme gücü olan Audacity’yi öneriyoruz.

Google Voice’u Kullanarak Gelen iPhone Aramalarını Kaydedin

iPhone'da Telefon Görüşmeleri ve Konuşmalar Nasıl Kaydedilir 2

Google Voice, Türkiye, ABD ve Kanada’da kullanılabilen ücretsiz bir VoIP arama hizmetidir. Size ücretsiz bir telefon numarası, sesli posta gelen kutusu ve hem yurt içinde (ücretsiz) hem de uluslararası olarak ( Google’ın Sesli arama ücretlerine göre ) arama yapma olanağı sağlar .

Uygulamanın bir avantajı, telefon görüşmelerini kaydetme yeteneğidir. Ancak bunu yapmadan önce hizmeti ayarlamak için biraz zaman ayırmanız gerekecek:

 • Google Voice (Ücretsiz) uygulamasını indirin ve başlatın . Google hesabınızı kullanarak oturum açın.
 • Musluk Arama . Google Voice hesabınızla ilişkilendirmek istediğiniz yeni telefon numarasını seçin.
 • Numaranızı onaylayınız. Hit İleri Telefon numaranızı girmeniz istenir kadar.
 • iPhone’unuzun telefon numarasını girin. Onaylayın ve bir doğrulama kodu bekleyin.
 • Yeni aldığınız kodu kullanarak yeni Google Voice kurulumunuzu doğrulayın.

Aramaları kaydetmeden önce tamamlamanız gereken son bir adım var. Aç Google Voice web sitesi ve Google hesabınızda oturum açın. Ayarlar menüsünü açmak için sayfanın sağ üst köşesindeki dişli çark simgesini tıklayın .

Burada, sayfanın sol tarafındaki Aramalar sekmesi menüsünü seçin . Ardından aşağı kaydırın ve sağdaki widget’a dokunarak Gelen arama seçeneklerini etkinleştirin .

iPhone'da Telefon Görüşmeleri ve Konuşmalar Nasıl Kaydedilir 3

Google Voice hesabınız aracılığıyla bir telefon araması aldığınızda , görüşmeyi kaydetmeye başlamak için iPhone tuş takımındaki 4 tuşuna basabilirsiniz . Bunu yaptığınızda Google, diğer tarafa kaydedildiklerini bildirir. Kaydınızı, saklamak üzere indirebileceğiniz Google Voice gelen kutunuzda bulacaksınız.

Maalesef, yasal ve güvenlik nedeniyle, Google Voice’u kullanarak yapılan bir telefon görüşmesini kaydetmenin bir yolu yoktur.

Telefon Görüşmelerini Kaydetmek için Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanın

Rev Call Recorder olarak bilinen bir üçüncü taraf uygulaması,telefon görüşmelerini kaydetmek için başka bir iyi seçenektir.

İlk olarak, Rev Call Recorder’ı indirin ve açın (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar). İstendiğinde telefon numaranızı ekleyerek ve aldığınız kodu girerek onaylamanız gerekir. Süreç biraz karmaşık, ancak neyse ki uygulama yerleşik bir eğitim sunuyor.

Bu yapıldıktan sonra, Kayıtlı Aramayı Başlat’a dokunun , ardından Giden Arama veya Gelen Arama’yı seçin . Giden aramalar için Rev Call Recorder servisini aramanız ve ardından konuşmak istediğiniz kişiyi aramanız gerekir. Her iki arama da bağlandıktan sonra, kaydetmeye başlamak için Aramaları Birleştir düğmesine dokunun.

iPhone'da Telefon Görüşmeleri ve Konuşmalar Nasıl Kaydedilir 4

Gelen aramalar için süreç biraz farklıdır, ancak aynı derecede basittir.

Çağrı tamamlandığında, kayıtlı çağrınız indirilmeye hazır olduğunda Rev sizinle iletişime geçecektir. İsteğe bağlı ücretli transkripsiyon hizmetleri de bu noktada görünecektir.

Rev Call Recorder’ın en büyük avantajı, diğer birçok arama kayıt hizmetinden farklı olarak, konuştuğunuz kişinin bilinmeyen bir numara yerine telefon numaranızı görmesidir.

Aramalarınız başka bir şirketin sunucularında saklanır, bu nedenle muhtemelen bu hizmeti özel veya hassas konular için kullanmak istemezsiniz.

Sesli Postanızı Kullanarak Bir iPhone’da Aramaları Kaydetme

Bu son yöntem, işlevsellik açısından büyük ölçüde cep telefonu servis sağlayıcınıza bağlıdır. Öncelikle, operatörünüzün sesli posta mesajlarınızı indirmenize izin verip vermediğini kontrol etmeniz gerekir.

iPhone’unuzda Telefon uygulamasını başlatın ve sağ alt köşedeki Sesli Posta sekmesine dokunun . Sesli posta mesajlarının bir listesini görürseniz, bu harika! Bunları indirebilir ve gelecekteki oynatma amaçları için cihazınızda saklayabilirsiniz.

iPhone'da Telefon Görüşmeleri ve Konuşmalar Nasıl Kaydedilir 5

Yalnızca Sesli Mesajı Ara seçeneğini görürseniz, o kadar şanslı değilsiniz. Sesli mesajları indiremeyeceksiniz. Ancak, bunları operatörünüzün sesli sesli mesajına kaydedebilirsiniz. Bu, mesajı her oynatmak istediğinizde sesli mesajınızı aramaya devam etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu mesajları harici olarak indirmek için yukarıda tartıştığımız hoparlör yöntemini kullanmayı deneyin. Telefon sağlayıcınıza bağlı olarak, arama birleştirme ve sesli postanızı kullanarak benzer bir kayıt yöntemini deneyebilirsiniz:

 • Kişinizi arayın ve aramayı kaydetmek için onay alın. tutmalarını isteyin.
 • Üç yönlü bir görüşme başlatmak için iPhone’unuzda Çağrı Ekle’ye dokunun .
 • Kendi telefon numaranızı arayın. Kendi sesli posta gelen kutunuzu almalısınız.
 • Sesli karşılama mesajının bitmesini bekleyin. Konferansı başlatmak için Çağrıları Birleştir’e dokunun .
 • End çağrıyı. Görüşmeniz, sesli posta gelen kutunuzdan alabileceğiniz bir mesaj olarak kaydedilmelidir.

Hangi iPhone Çağrı Kayıt Yöntemi İşinize Yarar?

Her hücre sağlayıcısı ve iOS cihazı biraz farklı çalışır, bu nedenle hangisinin sizin için doğru olduğunu bulana kadar birkaç kayıt yöntemini denemeniz gerekebilir.

Bir telefon görüşmesini iPhone’unuza kaydetmenin en güvenilir iki yolu, hoparlör yöntemini kullanmak veya aramayı sizin için kaydetmesi için bir üçüncü taraf hizmetine ödeme yapmaktır. Her durumda, yasal olarak çalışmak için, her zaman diğer tarafa bunları kaydettiğinizi bildirdiğinizden emin olmalısınız.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz