Pazartesi, Ekim 25, 2021

iPhone 13 nasıl görünecek? Bu şu anki en iyi tahmin

- Advertisement -

Birçok insan Apple iPhone 13‘ün nasıl görünmesi gerektiğini merak ediyor. Kesinlikle çok sayıda yeni özelliğin yanı sıra heyecan verici yeni uygulamalarla gelecek olan böyle sofistike bir cihazı ele geçirmek isteyecekler. Apple iPhone 13‘ün nasıl görünmesi gerektiği hakkında etrafta dolaşan birçok söylenti var ve kendi beklentileriniz varsa, cihazın neye benzeyeceğini kolayca belirleyebilirsiniz.

Birincisi, muhtemelen iPhone‘un mevcut iPhone‘un gelişmiş bir sürümü gibi görünmesini beklersiniz. Bu muhtemelen daha iyi grafikler ve görsel öğeler gibi özelliklerin yanı sıra daha hızlı ve daha hafif çalışma gerektirir. Diğer insanlar muhtemelen cihazın daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip olmasını ve daha sezgisel navigasyon araçlarıyla donatılmasını beklerdi. Öte yandan, cihaz ayrıca bir kişinin adı, bir yerin adresi ve onunla ilişkili telefon numarası gibi nesneler hakkında bilgi sağlamak için bir kamera veya başka bir kaynağın kullanımının kullanılacağı bir artırılmış gerçeklik özelliğini de benimseyebilir.

Apple iPhone 13‘ün görünmesi gereken bir sonraki şey, büyük olasılıkla iPhone‘da zaten mevcut olan birçok özelliğin bir karışımı olacaktır. Bu, metinden konuşmaya uygulamalar gibi özelliklerin yanı sıra ses tanıma özelliklerini de içerir. Daha sonra, elbette, özellikle cihaz için tasarlanmış ek uygulamalar da içerebilir. Kullanıcının daha fazla kelime ve ifade yazmasına izin vereceğinden, yeni cihazın daha büyük bir klavyeye sahip olması oldukça olasıdır. Daha büyük boyut büyük olasılıkla daha geniş bir ekranla da gelecekti. Durum ne olursa olsun, Apple iPhone‘un kesinlikle görünümünde değişeceği açıktır.

iPhone 13 nasıl görünecek? Bu şu anki en iyi tahmin 1

iPhone 12’den iPhone 13’e ne değişecek?

Sürekli olarak sızıntılar, iPhone 13 serisi için büyük tasarım değişiklikleri görmeyeceğimizi öne sürüyor, ancak muhtemelen yaklaşan telefonun görünümünün farklı olacağı anlamına gelen birkaç ince ayar olacak.

Kamera çapraz gidiyor

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in arka kameralarında büyük değişikliklere neden olması muhtemel olan iPhone 13 için kamera yükseltmelerinin şu anda minimum düzeyde olması bekleniyor.

Yine de iPhone 13’teki kamera tasarımının değiştiği söyleniyor ve en büyük olası değişiklik lenslerin iPhone 12’de nasıl göründüklerinden ziyade diyagonal bir tasarıma geçmesi olacak.

Ayrıca iPhone 13 kamera bloğunun telefonun arkasından daha fazla çıkması bekleniyor. Bir sızıntı, iPhone 12’deki 1.5 mm kalınlığa kıyasla 2.51 mm kalınlığında olacağını söylüyor.

Daha küçük bir çentik bekleyin

Çok çeşitli sızıntılara göre Apple, iPhone 13 serisine daha küçük bir çentik ekleyecek. Aslında, iPhone 12 ile karşılaştırıldığında genişlik açısından %30 daha küçük olduğu düşünülüyor.

Bu, çok sayıda kaynak tarafından belirtildi ve bazıları Apple’ın ekranda ekstra alan sağlamak için kulaklığı çentikten ahizenin çerçevesine taşıyacağını öne sürdü.

Oluşturmalarımızda, daha küçük çentiği dahil ettik. İlk bakışta beklediğiniz kadar ince görünmeyebilir, bu yüzden 2020’deki iPhone 12 ile karşılaştırmalı olarak da ekledik.

Yeni renkler de bekliyoruz

iPhone 13 nasıl görünecek? Bu şu anki en iyi tahmin 2

Diğer sızıntılar, Apple’ın 2021’de renklerini değiştireceğini öne sürdü ve bu bizi şaşırtmadı. Şirket, yeni bir iPhone ortaya çıkardığında bunu sıklıkla yapıyor.

Bizi şaşırtan, şirketin muhtemelen tercih ettiği renkler. Bazı sızıntılara göre Apple, 2021 için yeni eklemeler olarak pembe bir ton ve bir turuncu düşünüyor.

Apple genel olarak bu renklere karşı değil, ancak şirketin bunları amiral gemisi bir akıllı telefona dahil ettiğini henüz görmedik. Sızıntılar bize tam renk tonları hakkında net bir fikir vermedi, bu nedenle yukarıdaki görüntüleri mevcut iki Apple ürününe dayandırdık.

Pembe ton, şirketin 2021’de daha önce piyasaya sürülen AirPods Max’teki kafa bandına benzer bir ton. Bu arada turuncu, şirketin son iMac 2021’inin rengini alıyor .

Bu renklerin hiçbirinin piyasaya sürüleceği garanti değil – aslında, bir söylenti turuncu varyantın prototipleme aşamasını geçmediğini bile öne sürdü – ancak Apple’ın 2021’de daha sonra piyasaya ne getirmeye karar verebileceğini görmek eğlenceli.

İPhone 13’ün geri kalanını yukarıda görebilirsiniz. Belirtildiği gibi, bunlar sadece yeni nesil telefonun neler getirebileceğine dair kendi sanatçımızın izlenimleridir, ancak bunlar şimdiye kadarki en doğru sızıntılar ve söylentiler olduğuna inandığımız şeylere dayanmaktadır.

iPhone 13 serisinin Eylül 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu nedenle yaklaşık iki ay içinde Apple’dan bir sonraki iPhone hakkında doğrudan haber almamız muhtemel. O zamana kadar size Apple’ın yeni nesil iPhone’uyla ilgili en son sızıntıları ve söylentileri vermeye devam edeceğiz.

iPhone 13 hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıdaki bağlantıya tıklarsanız bulacağınız bu konuyla ilgili özel bir makalemiz var.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz