in ,

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone’a gelen her şey

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 7

iOS 15 özellikleri ve İOS 15‘e ilk kez baktık ve eminim önceki sürümde olmayan bir dizi yeni özelliğe sahip olduğunu fark etmişsinizdir. iOS 15 gelecek özellikler Örneğin, Air Photos’u kullanarak bağlantıları ve diğer öğeleri diğer kişilerle paylaşmak artık daha kolay. Paylaşılan öğeler Bugün listenizde görünür, böylece bir şeyi paylaşmak için uygulamaya fiziksel olarak girmeniz gerekmeyecektir. Bu, sosyal hesaplarınızdaki görüntüleri ve öğelerin yanı sıra kendi cihazınızda kullanmak istediğiniz uygulamalara bağlantılar paylaşabileceğiniz anlamına gelir. Paylaşım menüsünü açarsanız, bugün görünümünüzde otomatik olarak açılır ve sizi uygulamaya girmekten kurtarır.

iOS 15 Beta profile Download bir diğer önemli özelliği de Etkinlik Merkezlerinin tanıtılmasıdır. Artık uygulamada kullanıcıların etkinliklerini türe göre gruplamasını sağlayan bir bölüm var. Bu nedenle, bir dizi e-posta yanıtı yapıyorsanız, hepsini Bitti olarak işaretleyebilirsiniz. Bu, iOS 15 alacak telefonlar günlük görevlerinizi düzenlemeyi kolaylaştırır, böylece her etkinlik için uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca gelecekteki etkinlikleri zamanlamayı kolaylaştırır, bu nedenle bilgisayardan birkaç saat uzakta kalacaksanız, yine de çalışmaya devam edebilirsiniz.

Bu yeni özelliklerin ötesinde, Apple’ın iOS 15 beta planladığı birçok iyileştirme hala var. Örneğin, sonunda uygulama içindeki tarayıcıyı kullanmanıza izin veren Safari entegrasyonunu kullanıma sundular. Ancak şimdilik sadece Mac’te mevcut olduğu için bunun ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. iOS 15 yenilikler uygulamalarının görsel bir revizyon alıp almayacağı konusunda da resmi bir açıklama yok, ancak son iOS 15 çıkış tarihinden önce en az bir yeni uygulamanın ortaya çıkmasını ummalıyız.

iOS 14 , iMessage ve Kısayollar’a widget’lar ve iyileştirmeler getirirken , hem iPhone hem de iPad için işletim sistemini ne kadar geliştirdiğine rağmen, sorunsuz değildir.

Bu yıl, iOS 15‘in teması, önceki sürüme göre önemli bir özellik seti ekleyen, pano genelinde iyileştirmelerle iyileştirme gibi görünüyor.

Kısa kısa…

Bu ne? iOS için bir sonraki büyük güncelleme
Ne zaman çıkıyor? Muhtemelen Eylül 2021, 7 Haziran’da tanıtılacak
Kaça mal olacak? Her zamanki gibi ücretsiz olacak

iOS 15 çıkış tarihi

iOS‘un yeni sürümleri genellikle Eylül ayının ortalarında gelir. Genellikle yeni bir iPhone lansmanı eşlik ediyor, bu nedenle iOS 15 alacak cihazlar ve iOS 15’in Eylül 2021‘de iPhone 13‘ün üstü telefonlara geldiğini söyleyebiliriz.

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 8

b şimdi başladığından , açılış konuşması bittiğine göre geliştirici beta sürümü mevcut, bu nedenle bu hafta boyunca bu yeni sürümün getireceği birçok keşif bekliyoruz.

Temmuz ayında herkese açık bir beta gelecek – bu nedenle, hatalara ve ara sıra meydana gelen çökmelere aldırmazsanız, önümüzdeki ay iOS 15‘i kendiniz deneyebileceksiniz.

Apple ayrıca, son sürümün sonbaharda geleceğini ve geçmiş sürümlerin ardından Eylül ayının görünmesi için en olası zaman olacağını söyledi.

Elbette burada iOS 15‘ten bahsederken, iPadOS 15‘in de büyük ihtimalle bu akşamki açılış konuşmasında duyurulacak olan aynı yörüngeyi izleyeceği neredeyse kesin.

Apple’ın yeni güncellemeleriyle tanışın : iPadOS 15 | Watch OS 8 | macOS 12

iOS 15 Desteklenen Cihazlar

Apple’ın iOS 15‘teki ana bölümünün dediği gibi, güncelleme iPhone 6S ve üstü ile çalışacak.

FaceTime iyileştirmeleri

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 9

Apple, daha rahat ve gerçekçi olmaya odaklanarak iOS 15‘te FaceTime‘a yeni özellikler getirdi.

Uzamsal ses geliyor, yani 3D ses, alıcılarınızın sizinle aynı odada olduğu izlenimini veriyor.

Ses yalıtımı artık yalnızca sesinize odaklanır ve diğer ortam gürültülerini engeller. Size ve çevrenizdeki çevreye odaklanan Geniş Spektrum da var.

Uygulamaya gelen Portre Modunun yanı sıra bir grup aramasını gösteren Izgara Görünümü de var. Arka plan artık bulanık ve size odaklanıyor.

Ayrıca, bir Google Meet bağlantısının çalışmasına benzer şekilde, bir aramayı planlamaya yardımcı olacak bir bağlantı oluşturabilen FaceTime bağlantıları da vardır.

SharePlay ayrıca, müzik paylaşabileceğiniz, TV şovları ve filmler izleyebileceğiniz ve ekranınızı paylaşabileceğiniz, böylece bir alıcıya belirli bir uygulamayı nasıl kullandığınızı gösterebileceğiniz iOS 15‘te yenidir.

Ayrıca SharePlay‘i özellikle bir film için yararlı olan bir AppleTV‘ye genişletebilirsiniz. Bu aynı zamanda bir API‘dir, bu nedenle bir uygulama çok yakında bununla çalışabilir.

Disney+, Twitch, ESPN, TikTok ve daha fazlası gibi desteklenen hizmetler iOS 15 için SharePlay kullanıyor.

Mesajlar

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 10

iOS 15‘teki bir başka büyük gelişme olan grup sohbetleri artık birden fazla görüntüyü kolayca görüntülemenin bir yolu olarak kolajlar kazanıyor.

Haberler uygulamasında Sizinle Paylaşılanlar, arkadaşlarınızın bağlantılar gibi sizinle neler paylaştığını gösterir ve bunlar kolayca bir Mesaj sohbetine kopyalanabilir. Ayrıca Safari, Müzik ve diğer uygulamalarda da mevcuttur.

WhatsApp ve diğer mesajlaşma uygulamalarına çok benzeyen durumlar da var.

Bildirimler

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 11

Yıllar boyunca yapılan birçok iyileştirmeden sonra, bildirimler artık iOS 15 için yeniden tasarlandı. Bildirim Özeti artık burada, bunların belirli zamanlarda veya hatta Apple’ın kendi makine öğrenimi algoritmaları tarafından görünecek şekilde programlanabileceği yer.

Bu, iPhone’unuzdaki tüm bildirimleriniz için daha iyi bir yönetim ile Bildirim Merkezi’nin yerini alıyor gibi görünüyor.

Rahatsız Etmeyin de buradaki iyileştirmelerin bir parçası, arkadaşlarınız ve aileniz için kendileri açtıysalar bunu gösteriyor.

Odak, ayrıca, takviminize ve hatta konumunuza bağlı olarak, belirli uygulamalardan haberdar olmanızı sağlamak için kilit ekranınızda sizi öneren Bildirim Özeti’nin başka bir özelliğidir.

Apple, Siri Önerileri gibi yeniden adlandırılmış makine öğrenme yöntemleri gibi görünen, bunun büyük bir parçası olarak İstihbarat’ı zorluyor.

Safari

Apple’ın web tarayıcısı, iOS 15′te, uzantıların macOS‘tan iPhone‘a taşınmasıyla büyük bir yeniden tasarım gördü.

Adres çubuğu artık en altta, farklı sekmeler arasında kolayca geçiş yapmak ve tam ekran görünümüne geri dönmek için hareketlerin yanı sıra, artık Safari’de postalarınızı ve hatta tweet’lerinizi yenilemeye benzer şekilde web penceresini yenilemek için bir çekme ile birlikte.

Ayrıca beğeninize göre özelleştirebileceğiniz ve hatta kendi fotoğraflarınızı seçebileceğiniz yeni bir ana ekran da var.

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 12

Canlı Metin

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 13

Craig Federighi ayrıca, metnin fotoğrafını çekebileceğiniz ve onu vurgulayıp bir belgeye kopyalayabileceğiniz, hatta tercüme edebileceğiniz bir özelliğin tanıtımını yaptı. Bu, Google Lens’in doğrudan rakibidir ve çok sayıda fotoğraf çekerseniz veya bir tatil rezervasyonu yaptırdıysanız çok uygun görünüyor.

Fotoğraflar

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 14

Fotoğraflar artık Spotlight önerilerinde, böylece özellikle yakın zamanda çektiğiniz bir fotoğrafta bulunan birini arayabilirsiniz.

Ayrıca, yeni slayt gösterileri ve müzikli fotoğraf koleksiyonları karuselleri oluşturduğu ve hatta bu sırada çalınan müziği gösterdiği Anılar adlı akıllı Fotoğraflar’da iyileştirmeler var.

Diğer özellikler

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 15

Apple Cüzdan, iOS 15‘te, CarKey‘in arabanızın kilidini açmanıza ve hatta bagajınızı açmanıza olanak tanıyan U1 desteği kazanmasıyla başka bir gelişme gördü.

Ayrıca Cüzdan ile işyerinize veya evinize girme olanağı da var ve yakında Hyatt gibi oteller bu özelliği iOS 15 özellikli cihazlar için etkinleştirecek.

Sürücü ehliyetleri (Türkiye’de) gibi kimlik kartları da yakında TSK’nın güvenlik kontrol noktalarını etkinleştirmesiyle Apple Cüzdan‘da görüntülenebilecek.

Tüm iOS 15 özelliklerinin dökümünde gösterildiği gibi, metni vurguladığınızda büyüteç artık geri döner ve işlemek istediğiniz harfleri ve kelimeleri görmeyi çok daha kolay hale getirir.

Hava durumu uygulaması şimdi yeniden tasarlandı, geçen yılki Dark Sky ediniminden yararlanarak, daha ayrıntılı ve daha doğru hava durumu ve etrafınızdaki hava durumunu görmek için yüksek çözünürlüklü hava durumu haritaları ile.

Artık önümüzdeki bir saat içinde yağmur veya kar yağacağı zaman için bildirimler var ve hatta kaç şehirden olursanız olun alabileceğiniz uyarı miktarını kontrol etmek için uygulama içinden eklediğiniz belirli şehirleri sessize alabilirsiniz. katma.

Haritalar uygulaması, ticari bölgeler ve binalar için yeni ayrıntılarla birlikte iOS 15’te bazı yararlı iyileştirmeler görüyor. Yükseltiler ve yenilenmiş bir renk şeması da geldi, yer işaretleri özellikle vurgulandı.

Sürücüler ayrıca bir varış noktasından diğerine rota belirlerken daha zarif bir görünüm kazanıyor, bu da otoyol kavşaklarına ve yaklaşan trafik koşullarına bakmayı daha da kolaylaştırıyor.

Artık toplu taşıma rotalarınız için favoriler oluşturabilirsiniz, böylece işe gidip gelmenizden emin olabilirsiniz ve metrodayken bile Haritalar ilerlemenizi izleyecek ve bir sonraki durağı size bildirecektir.

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 16

Widget’lar bu yıl Find My, Game Center, App Store Today, Sleep, Mail ve daha fazlası için yenileriyle birlikte daha fazla iyileştirme gördü.

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 17

Artık macOS Monterey‘de bulunan Kısayollar ile, oluşturduğunuz veya düzenlediğiniz her şeyin artık iOS 15‘te iPhone’unuzla eşzamanlanabileceği ve böylece Mac’inizde çalışmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir.

iOS 15 çıkış tarihi, özellikleri, desteklenen cihazlar ve iPhone'a gelen her şey 18

Geliştirici beta sürümü geldiğine göre, kullanıcıların zaten keşfettiği pek çok küçük özellik var.

DualSense veya Xbox Denetleyiciniz artık iOS 15‘te oyun oynarken rumble özelliklerini kullanabilir, böylece iPhone’unuzun dokunmatik ekranını kaplayan çok sayıda kontrol varsa oyunlarınızı kontrol etmek çok daha kolay olabilir.

Takvim’de alarm veya etkinlik ayarlarken tarih ve saat seçerken, önceki iOS sürümlerinde olduğu gibi artık bu saatler arasında gezinebilirsiniz. Şimdi, eklemeniz gereken tarih ve saati kaydırma veya yazma seçeneğine sahipsiniz.

Artık WhatsApp’ta sohbetleri sessize almanıza benzer şekilde, bir uygulamadaki veya bir Mesaj dizisindeki bildirimleri bir saat veya bir gün boyunca sessize almanın yanı sıra yeniden tasarlanan Safari’de yenilemek için çekebilirsiniz.

iOS 15‘te şimdi sürükle ve bırak özelliğiyle, Dosyalar’dan bir fotoğraf seçip, örneğin bir e-postaya bırakarak, dosyalarınızı ve fotoğraflarınızı uygulamalar arasında paylaşmayı çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Nasıl Arkadaş Edinilir 37

Nasıl Arkadaş Edinilir

Reddit Nedir ve Nasıl Çalışır? 38

Reddit Nedir ve Nasıl Çalışır?