Cumartesi, Ekim 16, 2021

Sonunda Instagram Profilinize Zamirler Ekleyebilirsiniz … İşte Nasıl

- Advertisement -

Instagram‘ın yeni özelliği, kapsayıcılık çağrısıdır. Uzun zaman oldu, ancak Instagram sonunda kullanıcıların tercih ettikleri zamirleri profillerine ekleyebilecekleri bir özellik ekledi. Uygulamayı ister selfie oyununuzu geliştirmek için kullanın ister en iyi arkadaşlarınıza yetişmek için kullanın, bu, gerçek kimliğinizi sosyal medya aracılığıyla ifade etmeye devam etmek için gerekli bir güncellemedir.

Instagram güncellemeyi 11 Mayıs’ta bir tweet ile duyurdu. Zamirler özelliği artık “birkaç ülkede” mevcut ve sonunda tüm dünyada geçerli olacak.

“4 adede kadar zamir ekleyin ve bunları istediğiniz zaman düzenleyin veya kaldırın. Ayrıca zamirleri yalnızca sizi takip eden kişilere görüntülemeyi de seçebilirsiniz”, bir Twitter başlığındaki güncellemeyi okuyun.

Instagram, zamir özelliğine hangi ülkelerin erişebileceğini açıklamadı, ancak Amerika Birleşik Devletleri‘nin bunlardan biri olduğunu biliyoruz.

Dolayısıyla, profilinize zamir ekleme seçeneğini bulamadıysanız, Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekebilir. İndirmek için App Store‘u (veya bir Android kullanıcısıysanız Google Play Store‘u) kontrol ettiğinizden emin olun.

Profilinize Zamirler Nasıl Eklenir

Sonunda Instagram Profilinize Zamirler Ekleyebilirsiniz ... İşte Nasıl 1

Bu güncellemenin en iyi yanı , kullanıcı dostu olması, yani gezinmenin inanılmaz derecede kolay olduğu anlamına geliyor. Tercih ettiğiniz zamirleri profilinize nasıl ekleyebileceğinizi görmek için okumaya devam edin.

  • Profilinize gidin ve “Profili düzenle” ye dokunun.
  • Profil bilgilerinizi oluşturan doldurulabilir formlara yönlendirileceksiniz. “Zamirler” e dokunun ve tanımladığınız dört adede kadar zamiri ekleyin.

Hepsi bu kadar! Zamirlerinizi görünen adınızın yanında gri olarak görebilmelisiniz.

Zamirler Neden Önemlidir

Daha kapsayıcı bir ortama doğru bir adım olduğu için bir ton insan Instagram‘ın en son güncellemesini kutluyor, ancak bazıları bunun neden önemli olduğunu merak ediyor.

Zamirler, bireylerin kimliklerini tasvir ettikleri birçok yoldan biridir. Birisi kendisini zamirleriyle tanıttığında, sizden kimliğine saygı duymanızı istiyor. Bu, özellikle cinsiyet ikilisinde tanımlanamayan transseksüel ve nonbinary insanlar söz konusu olduğunda geçerlidir .

Daha fazla insan – özellikle cisgender olanlar – sosyal medya profillerine, e-posta imzalarına veya yüz yüze tanıtımlarına zamir eklediğinde, zamirlerin kullanımını yok eder. Ayrıca, bir kişinin fiziksel görünümünün, tanımladıklarıyla değiştirilemez olduğunu da normalleştirir. Örneğin, bir kişi kendisini geleneksel olarak kadınsı bir şekilde sunabilir ancak zamirlerini kullanabilir.

Colorado Üniversitesi’nin Dahil Etme ve Sosyal Değişim Merkezi’ne göre , yanlış zamirleri kullanan birine kasten atıfta bulunmak yalnızca o kişinin saygısızlık hissetmesine değil, aynı zamanda “disfori, dışlanma ve yabancılaşmaya” da yol açar. Instagram‘ın güncellemesi, kapsayıcılığı teşvik etmek için çok ihtiyaç duyulan bir özelliktir.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz