in

Finsta nedir? Instagram Trendi Açıklandı

Finsta nedir? Instagram Trendi Açıklandı 7

Instagram, arkadaşlarınızın ve ailenizin resimlerini yükleyebileceğiniz bir yerden, girişimcilerin ve işletmelerin etrafında tüm işletmeleri oluşturduğu bir yere gitti. Birkaç yıl önce platform esas olarak gençler ve üniversite öğrencileri tarafından çevrimiçi sosyalleşerek, aptalca fotoğraflar ve tek satırlık sınavlar yayınlayarak kullanıldı. Şimdi, sosyal medya kuruluşlarında evden etkileyici işletmeler kuran yirmi 10 uzasur yetişkinin etki alanı. Finsta tam olarak nedir?

Finsta, Instagram topluluğunda belirli hedeflere ulaşarak ünlü olan bir kişidir. Bu, çevrenizdeki veya kendinizdeki insanların büyüleyici görüntülerini veya videolarını yayınlamak, sitede ürün satarak para kazanmak veya en iyi Instagram etkileyicisi olmakla ünlü olarak gerçekleştirilebilir. Eğilim, yaş, ırk, ilgi alanları veya diğer özellikler gibi benzerlikler nedeniyle insanların birbirleriyle özdeşleşmelerinin bir yoludur. Instagram topluluğu için, insanların tanınabileceği dört farklı eğilim vardır: Gençler, goth çocukları, hipsterlar ve iş insanları.

Kendinizi etkili bir Instagram kişiliği olarak kurmak istiyorsanız veya yukarıda tanımlanan dört farklı trendden biriyle ilişkilendirilmek istiyorsanız, finstanın ne olduğunu bilmeniz gerekir. Finsta’nın ne olduğunu öğrendikten sonra, toplulukta trend olan biriyle nasıl özdeşleşeceğinizi bileceksiniz. Diğer insanlarla uyum sağlamak için kim olduğunuzu değiştirmeye çalışmak yerine her zaman kendinize sadık kalmayı ve kişiliğinizin güçlü yönlerini inşa etmeyi unutmayın. Uzun vadede, kendinize karşı dürüst olmak en iyi iş şeklidir.

Finsta Açıklaması

Finsta nedir? Instagram Trendi Açıklandı 8

“Finsta” (veya “finstagram”) terimi, “sahte” ve “Instagram” kelimelerinin birleşimidir. Genellikle “rinsta” veya “gerçek Instagram”ın diğer tarafı olan ikincil bir hesaptır.

Finstas, Instagram’ın kendisi kadar uzun süredir var, ancak fikir son birkaç yılda, özellikle gençler ve genç yetişkinler arasında çok fazla güç topladı.

İnsanlar ana Instagram hesaplarında (yani rinstalarında), estetik açıdan hoş veya trendler için tasarlanmış özenle oluşturulmuş, düzenlenmiş fotoğraflar ve videolar yayınlar. Bu içeriği oluşturmak için harcanan çabanın yanı sıra, insanlar genellikle en geniş erişimi elde etmek için gönderileri için nasıl ilgi çekici Instagram altyazıları yazılacağını araştırır .

Bu hesaplar genellikle herkese açıktır ve insanlar akranlarını etkilemek isteme eğilimindedir. Ne kadar çok takipçi ve beğeni o kadar iyi.

Finstalar ise genellikle insanların yakın arkadaşları için tasarladıkları özel hesaplardır. Burada içerik daha “gerçek”tir—fotoğraflar şakalar içerebilir, düzenlenme olasılıkları daha düşüktür ve içerikleri daha samimidir.

Finsta’nızın tüm bölümleriyle eğlenebilirsiniz: birçok kişi finsta kullanıcı adlarına, altyazılarına ve biyografilerine kelime oyunları veya şakalar eklemeyi sever. Bu, çoğunu tanımayacağınız çok çeşitli insanlara estetik göründüğünü düşündüğünüz içeriği paylaşmaktan çok, değer verdiğiniz kişilerle eğlenceli şeyler paylaşmakla ilgilidir.

Gerçek Instagram hesabınızın yüzlerce veya binlerce takipçisi olabilirken, ilk takipçi sayınızın onlarca hatta tek haneli olması daha olasıdır.

İnsanların Neden Finstaları Var?

Finsta nedir? Instagram Trendi Açıklandı 9

Finstalar, sosyal medyanın keyfini çıkarmanın ve arkadaşlarınıza kendinizin düzenlenmemiş, orijinal bir versiyonunu göstermenin harika bir yoludur. Bir bakıma, ilk etapta sosyal medya hakkında bu kadar iyi olan şeyi kutluyorlar.

Instagram, doğası gereği sahteliği hoş karşılar. Her zaman estetik içerik yayınlama, en son trendlere atlama veya beğenileri ve takipçileri kendine değer verme baskısı oldukça yoğun olabilir ve sosyal medyanın olumsuz etkilerini besleyebilir . En kötüsü, Instagram herkesin küratörlüğünde, kusursuz beslemelerini gördüğünüz ve bunları gerçek, kusurlu hayatınız ile karşılaştırdığınız bir karşılaştırma uygulamasıdır.

Finstas, bu sorunların çoğunu tamamen atlar. Belirli fotoğraflar veya estetik içerik yayınlamak için herhangi bir baskı altında değilsiniz, takipçileriniz tanıdığınız ve etkileşimde bulunduğunuz tüm kişilerdir ve takipçiler veya beğeniler için rekabet etme baskısı yoktur. Her şey, sizi en iyi tanıyan insanlar için istediğiniz içeriği yayınlamakla ilgilidir.

Bir Finsta, Instagram’da Daha Gerçek Tarafınızı Göstermenin Harika Bir Yoludur

Finstas, Instagram kullanıcılarının daha gerçekçi bir yönünü temsil eder ve yalnızca arkadaşlarınızla etkileşim kurmanız ve bağlantı kurmanız için harika bir yoldur. Instagram’ın birçok tuzaklarını atlıyorlar ve insanların seveceğini düşündüğünüz biri olmak yerine kendiniz olmaya öncelik veriyorlar.

Instagram’da paylaştığınız şeylerin yeterince iyi olmadığından, takipçilerinizin gönderilerinizi nasıl algıladığından veya her şeyin fazla samimiyetsiz olduğundan endişeleniyorsanız, o zaman bir yumruk sizin için mükemmel olabilir.

What do you think?

Written by Bıkkın panda

Eğlenceli video ve esprileri İnternet'in en diplerinden sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.Sistem gereksinimleri için bize sorunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Apple'ın iCloud Özel Aktarımı Kullanıcı IP Adresini Sızdırıyor: Endişelenmeli misiniz? 28

Apple’ın iCloud Özel Aktarımı Kullanıcı IP Adresini Sızdırıyor: Endişelenmeli misiniz?

Origin Hesabı Bildirimleri Nasıl Yönetilir 29

Origin Hesabı Bildirimleri Nasıl Yönetilir