Salı, Eylül 28, 2021

İMessage telefon numaranızı nasıl değiştirilir?

- Advertisement -

İMessage numaranızı (veya e-postanızı) kolaylıkla değiştirin
iMessage numara etkinleştirme, Apple’ın ekosisteminin en büyük faydalarından biri, özellikle birden fazla kullanıcı arasında kullanıldığında Mesajlar’dır. Turkcell iMessage etkinleştirme, İsteğe bağlı okundu bilgileri, kendi App Store‘u ve iOS 14‘te iş parçacıklı konuşmalar desteği ile uzun bir yol kat etti.

FaceTime ve iMessage uyarısı kapatma, Yine de en kafa karıştırıcı yönlerden biri, Mesajlarınızın size nasıl bağlı olduğu olabilir. Genellikle yeni bir iPhone kurarken, varsayılan olarak Apple Kimliği e-posta adresinizi kullanır ve bu, sohbet etmenize izin verirken, sizinle iletişim kurmayı kolaylaştırmak için yakında telefon numaranızla değiştirmek isteyeceksiniz.

Ayrıca, cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz, bunu da bu işlemle değiştirmeniz gerekeceğini fark edebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Ayarları açın

İMessage telefon numaranızı nasıl değiştirilir? 1
İOS’ta yaptığınız tüm ince ayarlarda olduğu gibi, mesajların kendisi yerine Ayarlar menüsüne gitmeniz gerekir. Gri dişli simgeli Ayarlar’a gitmeniz ve ardından Mesajlar’a gitmeniz gerekir.

Buradan, iMessage’ı tamamen kapatabilir veya fotoğrafınızın ve adınızın yeni kişilerle paylaşılıp paylaşılmayacağını değiştirebilirsiniz. Şimdilik, yine de Gönder ve Al’a gidin .

Ayarları gönderin ve alın

İMessage telefon numaranızı nasıl değiştirilir? 2

Burada, Apple Kimliğinizle ilişkili tüm iletişim bilgilerinin bulunduğu iki liste bulacaksınız. Burada, iMessage’ınızı yalnızca e-posta adresleri, telefon numaraları veya ikisinin herhangi bir karışımı için çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu menüde üzerlerine basarak da numaranızı veya e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz. Örneğin, yalnızca belirli bir kişinin size ulaşabileceği bir e-posta adresiniz varsa bu kullanışlı olabilir.

Bununla birlikte, insanların size iMessage’da ulaşmak için ilişkili kimliğinizi e-posta ile gönderemeyeceğini belirtmek gerekir – bu kesinlikle bu platform için, bu nedenle bunun yerine uygun bir e-posta göndermeleri gerekir .

Gönderdiğiniz mesajlara gelince, çoğu kişi Apple olmayan diğer cihaz mesajlarınızın yanında karışıklığı önlemek için bir telefon numarasından sohbet başlatır.

Metin mesajı yönlendirme (isteğe bağlı)

İMessage telefon numaranızı nasıl değiştirilir? 3

Bir iPad’iniz, MacBook’unuz veya yalnızca iMessage’larınıza değil, normal metinlerinize de erişmek istediğiniz herhangi bir şeye sahipseniz, Kısa Mesaj İletme’yi açmanız gerekir.

Ayarlar’da, ardından Mesajlar’da, diğer cihazları etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Kısa Mesaj İletme’ye gidin. Bu cihazların bu listede görünmeleri için onaylanması gerekecek, bu yüzden önce iPad veya Mac’inizi alın.

1 Apple Kimliği 2 telefonda kullanılır mı?

Bir cihazda birden fazla Apple Kimliğinin aynı anda kullanımına bir engel bulunmamaktadır. … Yani App Store’dan uygulama indirmek için kullanılan Apple Kimliğinin sahibi de iCloud için ayrıca bir hesap kullansın.

Apple kimliği telefonda nasıl değiştirilir?

  • Ayarlar > [adınız] > Ad, Telefon Numarası ve E-posta bölümüne gidin.
  • Şuradan Ulaşılabilir’in yanındaki Düzenle seçeneğine dokunun ve geçerli Apple Kimliğinizi silin.
  • Devam’a dokunun. Kullanmak istediğiniz Apple Kimliğini girin.
  • İleri seçeneğine dokunun

iPhone doğrulama kodu nedir?

Doğrulama kodu, Apple Kimliğinizle yeni bir aygıta veya tarayıcıya giriş yaptığınızda güvenilir aygıtınıza veya telefon numaranıza gönderilen geçici bir koddur. … Doğrulama kodu; iPhone, iPad veya iPod touch’ınızın kilidini açmak için girdiğiniz aygıt parolasından farklıdır.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz