Cuma, Temmuz 30, 2021

İlk Perakende Google Mağazası Bu Yaz Açılıyor

- Advertisement -

Google, Dünya’nın en büyük arama motoru ilk perakende mağazasını bu yıl sonra açacak. Google Store, ABD’de New York’un Chelsea semtinde yer alacaktır.

Google’ın çeşitli donanım ürünlerini satmak için bir çevrimiçi mağazası olsa da, şirket ilk kez bir perakende mağazası açıyor. Mağazanın bu yaz halka açılması planlanıyor.

İlk Perakende Google Mağazası Bu Yaz Açılıyor 1

Google’ın İlk Perakende Mağazası Yakında Geliyor

Google Store Chelsea, Google’ın mağazayı şehre olan bağlılığının bir parçası olarak gördüğü aynı mahallede bulunan şehir kampüsünün bir parçası olacak.

Google Store, Pixel telefonlar, Nest akıllı ev ürünleri, Fitbit giyilebilir cihazlar, Pixelbook‘lar ve daha fazlası dahil olmak üzere Google tarafından üretilen tüm ürünleri barındıracaktır. Google , mağazayı ziyaret ettiğinizde siparişinizin alınmaya hazır olması için Google Store üzerinden çevrimiçi siparişleri de kabul edecektir .

Mağaza ayrıca en yeni Google ürünlerini ve hizmetlerini deneyimlemenize de olanak tanır. The Keyword ile ilgili duyurusunda şirket, ürünlerini perakende mağazasında deneyimlemek için “sürükleyici yollar” sunacağını ima ediyor. Google, mağazası açılmaya hazır olduğunda bununla ilgili daha fazla bilgi sağlayacaktır.

Google Store‘da, Pixel telefonlarını düzeltmek isteyen veya Pixelbook‘larıyla ilgili herhangi bir sorun yaşayan müşterilere yardımcı olabilecek uzmanlar olacaktır. Google ayrıca mağazasında müşterilerin ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için katılabilecekleri nasıl yapılır atölyeleri düzenleyecek.

Perakende mağaza çalışanlarının ve müşterilerinin güvenliği için Google, mağazasının içinde maskeler, el temizliği ve sosyal mesafeyi zorunlu hale getirecek ve yoğun trafik alanları günde birkaç kez temizlenecektir.

Mağaza, güvenli bir alışveriş deneyimi sağlamak için aynı anda alışveriş yapabilecek müşteri sayısını da sınırlayacak. Mağazanın güvenlik protokolleri yerel sağlık düzenlemelerine bağlı olarak değişecektir.

İlk Perakende Google Mağazası Bu Yaz Açılıyor 2

Google, Donanım İşini Ciddiye Alır

Google‘ın ilk perakende mağazasını açması, şirketin donanım işini ne kadar ciddiye almaya başladığının bir işareti olarak da görülebilir. Nest akıllı ev ürünleri, Pixelbook ve Pixel telefonlar ile Google, müşterilere sergilemek için pek çok heyecan verici donanıma sahiptir.

Bir perakende satış mağazası, bir Google ürünü satın alma konusunda hemfikir olan birçok potansiyel müşterinin onu önce deneyimlemesine olanak tanır. Ayrıca şirketin ürünleri hakkında genel halk arasında daha fazla farkındalık yaratmasına yardımcı olacaktır.

Üç teknoloji devi arasında, geniş bir perakende mağaza ağına sahip tek Apple. Microsoft geçen yıl tüm perakende mağazalarını kapattı ve Google henüz ilk mağazasını açmaya başladı.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz