6Bir insan gözlük alırken neden dikkat etmesi gerekirki? Olay tamamen bizimle (yani tüketiciyle) alakalı değil, satıcıyla alakalı bir durum. Gözünü para hırsı bürümüş ya da “ben bunu satayımda nasıl olursa olsun” diye düşünen esnaf arkadaşlar var, buradan sesleniyorum “çok ayıp çok”.

Siz siz olun sakın iyi niyetinizle yaklaşmayın esnaflara, çünki artık hoş görü, insanlık, efendime söyleyeyim ticeri ahlak kavramları günümüzde kolay kazancın önüne geçmiştir bu nedenle olabildiğiniz kadar sorgulayıcı olmanızı tavsiye ederim böylece kolay lokma olmadığınızı göstermiş olursunuz.

Mevzumuza dönecek olursak değerli dostlar gözlük alırken garanti belgesine mutlaka bakın, orjinalliğinden emin olun size kestigi fiş ne orjinalliğini nede garantili olduğunu ispatlar ki fiş kesmek istemiyorlar bile illede “fiş alabilirmiyim demek gerekiyor” desende vermemek için elinden geleni yapıyor, garanti belgesini istediğimiz halde vermiyorlar neden acaba?

Ha bide eğer aldığınız gözlük markası ile kutusu farklı markalarsa bi durup düşünmekte fayda var “acaba ufaktan kazıkmı yiyorum ne ?” bu soruyu mutlaka sorun kendinize.

Bitirmek istiyorum ama bitmiyor, tüm bunları bir araya getirince: bir ampul yanıyorya hani işte o oluyor ve geri iadeye götürüyorsun aldığın cevap “bizim iademiz yok” yapma ya vallahamı yok diyesi geliyor insanın ama tabi iadenin en doğal tüketici hakkı olduğunu ve yasal yolları olduğunu söyler söylemez nedense hemen iade alıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.