Pazartesi, Eylül 27, 2021

Google Site Verification *2021

- Advertisement -

Google’ın site doğrulaması için en son şeması şüphesiz en kapsamlı ve eksiksiz, aynı zamanda muhtemelen yeni web sitesi sahiplerinin anlaması en zor olanlardan biridir. Doğrulama, Google Site doğrulama resimli Anlatım Google’ın kullanıcılarına bir sitenin güvenli ve saygın olduğunu söyleme yoludur. Site, Google’ın dizininde listeleme için onaylanmadan önce birkaç katı gereksinimi karşılayarak Google Site doğrulama nedir kendini kanıtlamalıdır. Bu, yalnızca ilgili reklamları görüntülemek, Google Analytics, Google reklam verenleri hakkında doğru miktarda bilgi görüntülemek ve Google ürünlerine veya hizmetlerine doğrudan satış referansı yapmamak da dahil olmak üzere Google’ın AdSense ile ilgili tüm politikalarına uymayı içerir.

Siteler Google Search Console meşruiyetlerini kanıtlamak için çok çalışmalıdır ve bir site sahibi bu zorlu testleri geçebilirse, google’ın dizininde listeleme için büyük olasılıkla onaylanacaktır. Birçok yeni site sahibi için, bu testi geçmek, özellikle kendi sitelerini araştırmak ve düzgün bir şekilde kurmak için zaman, sabır veya anlayışa sahip değillerse, aşılmaz bir engel olabilir. Google site verification yazılımı bu işin çoğunu otomatikleştirir ve herkesin hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmesi için tüm süreci basitleştirir. Birçok yönden, bu, kendi sitelerini oluşturmak için saat ayıramayacak kadar meşgul olan insanlar için bir hediyedir, ancak doğrulama programları bir sitede tam olarak ne istediğini bilen, ancak bir site oluşturmak için saatler harcayamayan insanlar için de uygundur.

Google Site Verification *2021 1

Doğrulama sistemi, “google-site-verification ekleme” önce bir web sayfasının sağ üst köşesinde bir “Google” logosu görüntüleyerek çalışır. Bir ziyaretçi bu logoyu tıklatırsa, çeşitli bilgi bitleriyle birlikte bir açılır pencere görüntülenir. Daha sonra site, site sahibinin adı, siteye kimin sahip olduğu doğrulandığı ve hangi ürün veya hizmetlerin sağlandığı da dahil olmak üzere kendisi hakkında iyi miktarda bilgi sağlamak zorunda kalacaktır. Site sahipleri, görüntülenen bilgileri istedikleri kadar ayrıntılı veya belirsiz olacak şekilde uyarlayabilir. Ancak, bilgiler ne kadar ayrıntılı ve spesifik olursa, Google’ın siteyi doğrulaması o kadar kolay olur.

Temel işlem, Alan sahipliğinizi DNS kaydıyla doğrulayın her site için birkaç sayfa giriş içerir ve bu sayfalarda değiştirilebilen bazı şeyler vardır. Örneğin, web sitesi adı ve adres alanları aynı sayfada iki farklı konumda listelenebilir. Ancak, bir site sahibi bilgileri belirli bir alana girmek isterse, bilgileri ayrı adlar altında girebilir. Ayrıca, belirli koşullar altında, önceki site denetimlerinde listelenen sayfalar bir daha listelenmez. Bunlar, yinelenen içeriğe sahip veya geçersiz html kodu kullanan siteleri içerir.

Bir sitenin düşük trafikli, gelir üretmeyen bir web sayfası olmaktan yüksek trafikli, yüksek kar üreten bir web sayfasına kadar doğrulamaya ihtiyaç duymasının birçok nedeni vardır. Google Console kodları, sahibinin yaşı (web sitesinin kendisi için oluşturulan arama hacmine göre yaşı), siteye yönlendirilen bağlantı sayısı ve web yöneticisinin içeriğinin incelenmesi de dahil olmak üzere bir sitenin geçerliliğini bir dizi farklı faktöre dayanarak araştıracaktır. Google, backlinkler için alan adı, IP adresleri ve anahtar kelimeler gibi ek bilgiler isteyebilir. Google’ın doğrulama kontrollerinin tamamlanması bir güne kadar sürebilir ve site sahiplerinin siteyi yayınlamadan önce doğrulama sonuçlarını beklemeleri gerekir.

Doğrulama kontrolleri, Google’ın ve diğer arama motorlarının kullanıcılarına daha iyi hizmet vermesine izin vermenin harika bir yoludur ve web yöneticilerinin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olabilirler. Birçok site sahibi, nelerden oluştuğunu bilmedikleri veya geçen süreden korktukları için Google’ın doğrulamasından kaçınır. Neyse ki, bir Google doğrulama kontrolü yapmak için ekstra zaman ayırarak, site sahipleri sitelerinin arama sonuçlarında görünmesini ve zamanlarını boşa harcamayacaklarını ve sitelerinin doğrulamayı doğrulayacak kadar iyi görünmesini sağlamaya çalıştıklarını garanti edebilir.

Google Site Verification nedir?

Doğrulama, sahip olduğunuzu iddia ettiğiniz sitenin sahibi olduğunuzu kanıtlama sürecidir. Sahipliği onaylamamız gerekir; çünkü, bir site için doğrulamadan geçtiğinizde gizli Google Arama verilerine erişiminiz olur ve bu sitenin Google Arama tarafından taranma şeklini etkileyebilirsiniz.

Google Kimlik Doğrulama nasıl yapılır?

 • Hesabınızı doğrulamak için e-postanızda oturum açın
 • Hesabınızı oluştururken Google’dan bir e-posta alırsınız. E-postayı açın ve doğrulama kodunu bulun.
 • Hesabınızı oluşturmayı bitirmek için istendiğinde doğrulama kodunu girin.

Google Verification Code nasıl alınır?

 • Cihazınızdan Google Hesabınıza gidin. Üst taraftaki gezinme panelinde Güvenlik’i seçin.
 • Yeni telefonunuza Google Authenticator uygulamasını yükleyin.
 • Uygulamada Başlayın’a dokunun.
 • Alt kısımdan Mevcut hesaplar içe aktarılsın mı? …
 • Eski telefonunuzda bir QR kodu oluşturun: …
 • Yeni telefonunuzda QR kodunu tara’ya dokunun.

Cep telefonunda kimlik doğrulama nasıl olur?

 • Google Hesabınızı açın.
 • Gezinme panelinde Güvenlik’i seçin.
 • “Google’da oturum açma” bölümünün altında 2 Adımlı Doğrulama. Başlayın’ı seçin.
 • Ekranda gösterilen adımları uygulayın.

Google authenticator ne işe yarar?

Google Authenticator, SMS gibi bir iki faktörlü doğrulama aracıdır. … Hesap sayfanızda bulunan Güvenlik bağlantısını kullanarak Google Authenticator’u iki faktörlü doğrulama yöntemi olarak etkinleştirebilirsiniz. 1.Öncelikle Google Authenticator uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

- Advertisement -

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz